Yamaha T7 Tenere

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Αυτό δεν είναι αστοχία της σαμπρέλας αλλά κατά πάσα πιθανότητα σκάσιμο λόγω χαμηλής πίεσης. Snake bite ή pinch flat στα Αγγλικά. Κάθε πότε ελέγχεις πίεση ελαστικών
πολύ συχνά..
η τελευταία φορά ήταν πριν λίγες μέρες και λόγω του ότι δεν μπαίνω χώμα ακόμα είχα την μέγιστη πίεση που αναφέρεται στο εγχειρίδιο χρήσης.. 32psi
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
πολύ συχνά..
η τελευταία φορά ήταν πριν λίγες μέρες και λόγω του ότι δεν μπαίνω χώμα ακόμα είχα την μέγιστη πίεση που αναφέρεται στο εγχειρίδιο χρήσης.. 32psi
Περίεργο :(
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Εγώ θα έκανα ένα έλεγχο στη φακαρολα και στη ζάντα από μέσα με το χέρι. Μήπως περισσεύει κανένα καψουλι από ακτίνα η έχεις κανένα γρεζι στη ζάντα.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Εγώ θα έκανα ένα έλεγχο στη φακαρολα και στη ζάντα από μέσα με το χέρι. Μήπως περισσεύει κανένα καψουλι από ακτίνα η έχεις κανένα γρεζι στη ζάντα.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Το τσάκισμα είναι στην "έξω" μεριά της σαμπρέλας.
Έγινε έλεγχος όσο επέτρεπαν οι συνθήκες.
(Το λάστιχο με έπιασε στο Λαύριο. Ευτυχώς λίγο έξω.)

Μιας κ είπες για ακτίνες έχω μια μπροστά η οποία είναι αρκετά χαλαρή. Αύριο θα πάρω στο κατάστημα αγοράς να δω τι πρέπει να γίνει. Αν είναι θέμα εγγύησης κλπ... Μάλλον (κακώς) δεν ελέγχθηκαν οι ακτίνες στο 1ο σέρβις.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Το τσάκισμα είναι στην "έξω" μεριά της σαμπρέλας.
Έγινε έλεγχος όσο επέτρεπαν οι συνθήκες.
(Το λάστιχο με έπιασε στο Λαύριο. Ευτυχώς λίγο έξω.)

Μιας κ είπες για ακτίνες έχω μια μπροστά η οποία είναι αρκετά χαλαρή. Αύριο θα πάρω στο κατάστημα αγοράς να δω τι πρέπει να γίνει. Αν είναι θέμα εγγύησης κλπ... Μάλλον (κακώς) δεν ελέγχθηκαν οι ακτίνες στο 1ο σέρβις.
Εγώ τις τσέκαρα περίπου στις 2000χλμ και ήθελαν όλες σφίξιμο. Μην περιμένεις να το κάνουν από μόνοι τούς στο συνεργείο που ο χρόνος είναι χρήμα. Πρέπει να το ζητήσεις δυστυχώς...
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Εγώ τις τσέκαρα περίπου στις 2000χλμ και ήθελαν όλες σφίξιμο. Μην περιμένεις να το κάνουν από μόνοι τούς στο συνεργείο που ο χρόνος είναι χρήμα. Πρέπει να το ζητήσεις δυστυχώς...
Αν δεν κάνω λάθος δεν είναι απλά σφίξιμο… δεν χρειάζεται συγκεκριμένος τρόπος και τέλος πάντων να ξέρεις τι κάνεις; Ο μάστορας δλδ…
Θυμάμαι κ το βίντεο που είχε ανεβεί στο άλλο νήμα για το Τ700 με τον «γκουρού της ακτινολόγισης» …
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Αν δεν κάνω λάθος δεν είναι απλά σφίξιμο… δεν χρειάζεται συγκεκριμένος τρόπος και τέλος πάντων να ξέρεις τι κάνεις; Ο μάστορας δλδ…
Θυμάμαι κ το βίντεο που είχε ανεβεί στο άλλο νήμα για το Τ700 με τον «γκουρού της ακτινολόγισης» …
Δεν κάνεις λάθος. Δεν ξεκινάς να σφιγγεις όπως να ναι. Εγώ, όταν δούλευα στο συνεργείο είχα μάθει την διαδικασία από μάστορα που ήξερε. Δεν είναι κάτι δύσκολο αλλά έχει συγκεκριμένη μεθοδολογία και εννοείται ότι οι ακτίνες Δεν πρέπει να έχουν γίνει σωβρακο. Τότε θέλει ακτινολογηση όχι σφίξιμο.
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Ψηλότερη ζελατίνα ή κιτ ανύψωσης της oem;
Έχω θέμα κυρίως με τον θόρυβο από κάποια χλμ κ πάνω.
Ευχαριστώ!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Όπως το πάει αυτός, θα με κάνει στο τέλος να γουστάρω Yamaha τρελά!
Πες μας τώρα, ότι γουστάρεις έστω και λίγο τα Yamaha, και θα πηδηχτω απ'το παράθυρο!!!!! :ha
 
Reactions: STF

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Δεν ξέρω τι credibility έχει το εν λόγω περιοδικό/κανάλι αλλά δεν το λέει πως πατάει κάτω το «απλό μας» … όπως βέβαια είχατε γράψει και πολλοί εδώ πιο πάνω..
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Ξέρω πως ξανά ανοίγω μεγάλο θέμα «αντιπαραθέσεων» …. Τι λάδι;

Yamalube και τέλος ή ξεκινάμε τις δοκιμές;
Σε κάθε περίπτωση μιλάμε πάντα για ημισυνθετικό έτσι;
Επίσης 10/40 ή μήπως 10/50;

Ξέρω θα πέσει πολύ ποπκόρν….
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max


Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom