Yamaha T7 Tenere

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αν καταφέρεις μπορείς να δώσεις παραπάνω πληροφορίες?

Γιατί εγώ 200 ευρώ για 3D εκτύπωση δεν δίνω:





Ούτε 150ευρώ για μεταλλικό από Ισπανία, αλλά δεν βρίσκω το λινκ τώρα
Θέλει λίγο δουλίτσα και χρόνο, αλλά γιατί δεν φτιάχνετε ένα δικό σας;
Με το χέρι. Λαμαρίνα αντίστοιχου πάχους με αυτά που πωλούν έτοιμα, μέτρημα, κόψιμο,κουρμπαρισμα όπου χρειάζεται, τρύπημα για τις βίδες και έτοιμο.
Ρεταλια λαμαρίνας θα σας δώσουν τσάμπα, λαμαριναδικα στον Πειραιά.
Θέλει το χρόνο του, αλλά δεν θέλει σίγουρα 150€ ή 200€!!!!!
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Θέλει λίγο δουλίτσα και χρόνο, αλλά γιατί δεν φτιάχνετε ένα δικό σας;
Με το χέρι. Λαμαρίνα αντίστοιχου πάχους με αυτά που πωλούν έτοιμα, μέτρημα, κόψιμο,κουρμπαρισμα όπου χρειάζεται, τρύπημα για τις βίδες και έτοιμο.
Ρεταλια λαμαρίνας θα σας δώσουν τσάμπα, λαμαριναδικα στον Πειραιά.
Θέλει το χρόνο του, αλλά δεν θέλει σίγουρα 150€ ή 200€!!!!!
Και μετα το πατενταρετε, δικτυωνεστε με αλιμπαμπαδες και αμαζονες και το χρυσοπουλατε...
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Και μετα το πατενταρετε, δικτυωνεστε με αλιμπαμπαδες και αμαζονες και το χρυσοπουλατε...
Αυτό δεν το βλέπω!!!!
Με τους Κινέζους, την παραγωγή τους, τις βιομηχανίες τους, την τεχνογνωσία τους, και φυσικά τις τιμές τους, δεν το βλέπω καθόλου!!!
Οποίου πιάνουν λιγάκι τα χέρια του, το κάνει για τη μηχανή του, είναι πολύ ευκολο ;)!!!
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Αυτό δεν το βλέπω!!!!
Με τους Κινέζους, την παραγωγή τους, τις βιομηχανίες τους, την τεχνογνωσία τους, και φυσικά τις τιμές τους, δεν το βλέπω καθόλου!!!
Οποίου πιάνουν λιγάκι τα χέρια του, το κάνει για τη μηχανή του, είναι πολύ ευκολο ;)!!!
Θα ειναι made in EU, και θα βγαινει σε touring (3,32mm), enduro (4,25mm) και hard (5,27mm). Τα δεκαδικα για να ψαρωνουν οι υποψηφιοι αγοραστες.
Σιγουρη επιτυχια... :friendship:
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Υπομονή παιδιά κάτι ετοιμάζει ο aurora αλλά δεν ξέρω γιατί αργεί... Αν είναι να δώσω τόσα λεφτά καλύτερα να τα δώσω στον δικό μας...
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690

Όλο γκρίνια τα τενερια με τις εξατμίσεις και τα ψαλίδια, εμάς στα εφταενηντα αν βρει η εξάτμιση κάτω λυγίζει το μπρακετο και παίρνει αλαμπρατσετο και λιγάκι ύποπλαισιο..
Ναι αλλά στα ready to race είναι αφαιρούμενο...:cool:
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Το κυκλωμένο μεταλλικό στοιχείο είναι σαν τσιγαρόχαρτο, αυτό στραβώνει στην πτώση και ακουμπούν οι λαιμού στο ψαλίδι. Αν με κάποιο τρόπο ενισχυθεί δε θα λυγίζει εύκολα.




Υποπλαίσιο δεν υπαρχει ;;
Σιδεροφαγοι ειναι οι τενερεδες, πολλες κομμένες εξατμίσεις κ θεόστραβο σε πτωση, το σημείο που στηρίζεται η εξάτμιση στο πλαίσιο .Σε επόμενη έκδοση εφόσον υπάρχουν εκατοντάδες αναφορές θα το βελτιώσει φαντάζομαι


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Srider οπως γράφει εδω ποιο πανω ο φίλος ο boxer ... τίποτα το φοβερό, πίσω απο τη βάση που σφίγγει η εξάτμιση του βάζεις άλλο ενα λαμακι 4mm.
 

Panos Blackeye

Μέλος
Όνομα
Panos
Μοτό
BMW f800 gs
HONDA VFR 800X
YAMAHA TENERE 700
HONDA CRF1100 ADS
Το κυκλωμένο μεταλλικό στοιχείο είναι σαν τσιγαρόχαρτο, αυτό στραβώνει στην πτώση και ακουμπούν οι λαιμού στο ψαλίδι. Αν με κάποιο τρόπο ενισχυθεί δε θα λυγίζει εύκολα.




Έχω ανεβάσει φωτο πως το έχω κάνει , αν ψάξεις παραπάνω θα την βρεις
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Αυτο πια που τοσο ευκολο το κανουν να φαινεται Ουτε καν λιπαντικο δεν εβαλε στο βγσλε-βαλε
Για να τον βλεπαμε να ξεζανταρει το πισω λαστιχο Να ειναι και κανα wild και με 24ριδες λεβιεδες που συνηθως κουβαλαμε οι περισσοτεροι...

Αυτο με τον ιμαντα (σχοινι, συρμα κλπ) ειναι παλιο κολπο Δουλευει πραγματι αρκει να υπαρχει καπου να πιαστει
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αυτο με τον ιμαντα (σχοινι, συρμα κλπ) ειναι παλιο κολπο Δουλευει πραγματι αρκει να υπαρχει καπου να πιαστει
Και αρκεί να μην είναι Κινέζικος ο ιμάντας... θα συμπληρώσω εγώ :roflmao:
 

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Υπομονή παιδιά κάτι ετοιμάζει ο aurora αλλά δεν ξέρω γιατί αργεί... Αν είναι να δώσω τόσα λεφτά καλύτερα να τα δώσω στον δικό μας...

'Οπως το λες είναι και εκτιμώ την παραπάνω πρόταση.
Είμαστε λιγο εις πανικόν και ομίχλη εδώ και λίγο καιρό, μιας και είμαστε short staffed που λένε οι φίλοι μας οι Άγγλοι, οπότε την υπομονή σας λίγο. Θα είναι πιο ακριβή λύση, αλλά θα είναι φουλ CΝC, την έχει ο Σπανός απο κοντά αλλά γίνεται μακελειό. Βάλτε σε αυτά ότι το CNC Που έχουμε είναι 24/7 και αργοπεθαίνει κιόλας οπότε πρέπει να σταματήσει για service, εκθέσεις, αγώνες κλπ και έχετε μια εικόνα για το μακελειό. Εγω θα υπολόγιζα κατα Γενάρη αν πάνε όλα όπως (εγώ) τα θέλω.
Δ.
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Είμαι στα 3 χλμ από το εργαστήριο αν θες μηχανή ( Tenere 700) για test, απλά στείλε μνμ και στην αφήνω όλο τον Δεκέμβρη για να το έχουμε τον Φεβρουάριο.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Δεν έχω λάβει κάτι ακόμα. Αύριο είναι να κάνω το σέρβις των 20.000 θα ρωτήσω στο συνεργείο.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Top Bottom