Yamaha T7 Tenere

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Πας και το παίρνεις.
Αν έχεις αμφιβολίες και φοβίες και κολλήματα για την αξιοπιστία δε το παίρνεις και πας παρακάτω.
Παρακατω που ;;;; δεν εχει κατι αλλο που να με τραβαει κ να συμφωνει με τα παραπανω,αξιοποιστια ,μεταπωληση κτλ..
Ποιο;;
ktm 790? Τρεχουν λαδια κ απο το φρενο
Crf1000? Γουρουνι
Bmw f800gs? 17αρα πισω κ ψαχνεις για εγκεφαλο.
Cb500x?? κοκαληνες ζαντες
Tuareg? Τα ειπαμε
Bmw 1100/ 1150 gs? Γουρουνι
Triumph 900? Πολα τα λεφτα
Desert x? Παρα πολλα τα λεφτα
kawasaki dr650 ?δε βγαινει Ευρωπη
Vstrom? Κανενα κ ποτε
Transalp? Κανενα κ ποτε,ουτε το καινουργιο που θαα.
Ειμαστε ποσο δε ξερω 8 δυσεκατομυρια κοσμος ,κ υπαρχουν 10 εταιρειες μονο!!!!
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Ζεις ένα από τα ωραιότερα διλήμματα και αντί να το χαρείς ,σε έχει πιάσει απίστευτος πανικός.


Για να σε διευκολύνω , θες Honda Dominator '95 ? ιδιοκτήτης μη καπνιστής ,δουλεμένο σωστά ,έχει μηδενίσει το κοντέρ ΜΟΝΟ μία φορά
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Ζεις ένα από τα ωραιότερα διλήμματα και αντί να το χαρείς ,σε έχει πιάσει απίστευτος πανικός.


Για να σε διευκολύνω , θες Honda Dominator '95 ? ιδιοκτήτης μη καπνιστής ,δουλεμένο σωστά ,έχει μηδενίσει το κοντέρ ΜΟΝΟ μία φορά
Τοχω κανει βολτα!καλυτερα να ξαναπερνα το xt660z..
Ζω το διλημμα γιατι τα τελευταια 2 χρονια απο τα 4 που ειχα το xt660z, οποτε μιλουσα με κανενα φιλο,ελεγα
"μλκ δεν υπαρχει αλλο μηχανακι αυτη τη στιγμη που ναμαρεσει τοσο οσο το δικο μου,μονο το καινουργιο το tenere 700, κανενα αλλο"
Γιατι συνεχεια παρακολουθω μηχανες,παλια καινουργια,ολα..
Μονο οδηγους μηχανων δε ξερω!!!!
Ε κ καλλιεργειθικε αυτο μεσα μου τοοοσο καιρο κ εγινε ενας γιγαντας...
Η πασα αληθεια ειναι πως απο προχθες καλλιεργω το wraid πλεον κ ευχομαι να μη μαπογοιτευσει, δε μπορει κ αυτο...
Κ αν δε το βρω μεταχειρησμενο..
Δανεικα!!!! χωρις τοκο!!!!
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Παρακατω που ;;;; δεν εχει κατι αλλο που να με τραβαει κ να συμφωνει με τα παραπανω,αξιοποιστια ,μεταπωληση κτλ..
Ποιο;;
ktm 790? Τρεχουν λαδια κ απο το φρενο
Crf1000? Γουρουνι
Bmw f800gs? 17αρα πισω κ ψαχνεις για εγκεφαλο.
Cb500x?? κοκαληνες ζαντες
Tuareg? Τα ειπαμε
Bmw 1100/ 1150 gs? Γουρουνι
Triumph 900? Πολα τα λεφτα
Desert x? Παρα πολλα τα λεφτα
kawasaki dr650 ?δε βγαινει Ευρωπη
Vstrom? Κανενα κ ποτε
Transalp? Κανενα κ ποτε,ουτε το καινουργιο που θαα.
Ειμαστε ποσο δε ξερω 8 δυσεκατομυρια κοσμος ,κ υπαρχουν 10 εταιρειες μονο!!!!
Για το 1150 πρόσεξε πως μιλάς φιλαράκι.

Προτιμώ το αγελάδα το μαούνα το βαπόρι που είπε κ ο boxer εχθές, αλλά γουρούνι όχι εφόσον είναι όσο 5 γουρούνια.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Να πω καταρχήν ότι εκπλήσσομαι που η kawasaki έχει βγάλει dr650 σε οποιαδήποτε χώρα στον κόσμο


Να συνεχίσω με το ότι εγώ τον νιώθω τον άνθρωπο ψάχνουμε και άλλοι ένα μηχανάκι που δεν υπάρχει

Και ενώ είναι γνωστό ότι είμαι πάρα πολύ καλόβολος άνθρωπος και ποτέ δεν έχω παράπονα για μοτοσυκλέτα, τα tenere μου έχουν κάτσει κουτί και η περιγραφή η οποία ταιριάζει σε στριτάδικο μηχανάκι με εκπλήσσει


Μαλλιάς μήπως έχεις χεράκια δανεικά από t-rex;
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Για το 1150 πρόσεξε πως μιλάς φιλαράκι.

Προτιμώ το αγελάδα το μαούνα το βαπόρι που είπε κ ο boxer εχθές, αλλά γουρούνι όχι εφόσον είναι όσο 5 γουρούνια.
Ωχ κ συ σα το γαμπρο μου" boxer κινητηρας ,οτι καλυτερο ,μηχαναρα"
Οκ σεβαστο..απλα δεν ειναι για μενα ...
Ακομη δλδ....
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Να πω καταρχήν ότι εκπλήσσομαι που η kawasaki έχει βγάλει dr650 σε οποιαδήποτε χώρα στον κόσμο


Να συνεχίσω με το ότι εγώ τον νιώθω τον άνθρωπο ψάχνουμε και άλλοι ένα μηχανάκι που δεν υπάρχει

Και ενώ είναι γνωστό ότι είμαι πάρα πολύ καλόβολος άνθρωπος και ποτέ δεν έχω παράπονα για μοτοσυκλέτα, τα tenere μου έχουν κάτσει κουτί και η περιγραφή η οποία ταιριάζει σε στριτάδικο μηχανάκι με εκπλήσσει


Μαλλιάς μήπως έχεις χεράκια δανεικά από t-rex;
Κ γω καλοβολος κ συμβηβασιμος ειμαι...
Πως ανεβαζω φωτο να σε δειξω πως εκατσα??να δειτε πανω κατω πως ειμαι πανω στο t7...
Πες μου τον ποιο ευκολο τροπο κ γρηγορο αν ξερεις για το πως ανεβαζω...
(Οχι αυτον που αναγραφεται στις οδηγιες του φορουμ)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κ γω καλοβολος κ συμβηβασιμος ειμαι...
Πως ανεβαζω φωτο να σε δειξω πως εκατσα??να δειτε πανω κατω πως ειμαι πανω στο t7...
Πες μου τον ποιο ευκολο τροπο κ γρηγορο αν ξερεις για το πως ανεβαζω...
(Οχι αυτον που αναγραφεται στις οδηγιες του φορουμ)
Tapatalk
 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
mallllias στο tenerε που είχα ανεβεί και ‘γώ ,1.83 ύψος ,το γεγονός ότι έπρεπε να σκύψω (αντί να είμαι σε εντελώς όρθια στάση ) για να φτάσω το τιμόνι με είχε χαλάσει παρά πολύ και μένα.. Επίσης το γεγονός ότι έχει πλέον 11400 γυμνό θα πρέπει να το σκεφτείς γιατί μπορεί να χρειαστείς πολλά για να το φέρεις στα μέτρα σου.
Για το Aprilia θα προτείνω να το σκεφτείς λίγο και να το ψαξεις αν σου αρέσει σαν μηχανή, γιατί είναι πολύ καλοστημένο, και να σου πω επίσης ότι με το που ανέβηκαν δυο μεταχειρισμένα στο καρ ,έφυγαν παρά πολύ γρήγορα. Δεν πιστεύω ότι δεν θα έχει μεταπώληση.
Καταλαβαίνω το δίλημμα σου γιατί και ‘γώ σε αυτά τα χρήματα δεν θα είχα εύκολα επιλογές.
Οταν δώσω τη μηχανή αν δεν κάνω οικονομία ,που μάλλον αυτό θα γίνει, και πάω σε GS ( 07 - 09 ) ,τότε το budget είναι αυστηρά για τουαρεγκ ή τενερε. ( έχω Αφρικα γι αυτό δεν είναι στις επιλογές σε αυτά τα λεφτά )
 
Τελευταία επεξεργασία:

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Ταπαταλκ 1η φορα
Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εγώ δεν βλέπω κάτι εξωφρενικά λάθος στη θέση του σώματος. Ναι θέλει λίγο φτιάξιμο, αλλά δε νομίζω να είναι κάτι που ένα σετ αποστάτες και μια σέλα (Ραλλύ; ) δεν θα μπορούσε να φτιάξει. Αλλά όπως είπες δεν σου άρεσαν και άλλα πράγματα, οπότε...

Υ.Γ. τώρα που σε βλέπω καλύτερα δεν θα σου αρέσουν και οι αναρτήσεις...
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Εγώ δεν βλέπω κάτι εξωφρενικά λάθος στη θέση του σώματος. Ναι θέλει λίγο φτιάξιμο, αλλά δε νομίζω να είναι κάτι που ένα σετ αποστάτες και μια σέλα (Ραλλύ; ) δεν θα μπορούσε να φτιάξει. Αλλά όπως είπες δεν σου άρεσαν και άλλα πράγματα, οπότε...
εξωφρενικα οχι.. αλλα ειναι εμφανες πως σκηβω... δε φενεται?
αυτο λεω 2 μερες
με τη ραλυ σελα ειναι αυτο
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το γόνατο είναι 90 μοίρες, δηλαδή wtf κάτι παραπάνω από οκ. Κάθεται πολύ πίσω ο μαλλιάς, αλλά πέραν αυτού...

Δηλαδή αλήθεια αν δεν είχε το παρελθόν με τα βίντεο θα είχε μπει στο κουτάκι "τρολ" και θα είχα πετάξει το κλειδί.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
εξωφρενικα οχι.. αλλα ειναι εμφανες πως σκηβω... δε φενεται?
αυτο λεω 2 μερες
με τη ραλυ σελα ειναι αυτο
Η Yamaha έχει 3 σέλες και αυτή που κάθεσαι είναι η μεσαία. Η πιο χαμηλή σέλα είναι του απλού Τ7, αυτή που κάθεσαι είναι η μεσαία με +2,5εκ. αν θυμάμαι καλά και η τρίτη είναι η σέλα ραλλύ που είναι +3,5 εκ. Θα ψάξω να βρώ φωτογραφία.
Ayt;h

Επίσης και εγώ με το 1,77 ύψος μου ένιωθα ότι έσκυβα αρκετά εμπρός, ειδικά σε ασφάλτινα ταξίδια. Έβαλα αποστάτες και έστριψα το τιμόνι πιο πάνω και την έφερα εκέι που ηθελα. Δεν έχω ασχοληθεί ξανά απο τότε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Το γόνατο είναι 90 μοίρες, δηλαδή wtf κάτι παραπάνω από οκ. Κάθεται πολύ πίσω ο μαλλιάς, αλλά πέραν αυτού...

Δηλαδή αλήθεια αν δεν είχε το παρελθόν με τα βίντεο θα είχε μπει στο κουτάκι "τρολ" και θα είχα πετάξει το κλειδί.
οχι ρε φιλε ελεος..ειπαμε εχουμε θεμα...τι τρολ...τα ποδια ειναι τζαμι ναι...δε βλεπεις οτι σκηβω?δε βλεπεις την κουρμπα που κανει η πλατη μου εμπρος????ιμαρτον
 
Top Bottom