Yamaha T7 Tenere

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Παιδιά τελικά παρήγγειλα την adv spec
Το έγραψα και πιο πάνω δλδ!

Με κέρδισε η απλότητα και η ελαφρότητα!
STF & Juohmaru! αν η μαμά είναι αρκετή για χωματόδρομους νομίζω πως η adv spec θα με υπερκαλύψει!
Η AXP σίγουρα είναι μια πολύ καλή περίπτωση αλλά για εμένα, στο Tenere τουλάχιστον, δεν βλέπεται.. άσε που δεν ξέρω αν μπαίνει με το υπάρχων διπλό σταντ της sw-motech!
Ελπίζω να μην το μετανιώσω…
Αναμείνατε για φωτό άμα την παραλαβή!

Αλήθεια υπάρχει άραγε κάποιο προστατευτικό περιμετρικά του ψυγείου;
Νομίζω η adv spec βγάζει για άλλα μηχανάκια.

Επίσης Juohmaru! πως το ψάχνω το αυτοκόλλητο που λες;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Παιδιά τελικά παρήγγειλα την adv spec
Το έγραψα και πιο πάνω δλδ!

Με κέρδισε η απλότητα και η ελαφρότητα!
STF & Juohmaru! αν η μαμά είναι αρκετή για χωματόδρομους νομίζω πως η adv spec θα με υπερκαλύψει!
Η AXP σίγουρα είναι μια πολύ καλή περίπτωση αλλά για εμένα, στο Tenere τουλάχιστον, δεν βλέπεται.. άσε που δεν ξέρω αν μπαίνει με το υπάρχων διπλό σταντ της sw-motech!
Ελπίζω να μην το μετανιώσω…
Αναμείνατε για φωτό άμα την παραλαβή!

Αλήθεια υπάρχει άραγε κάποιο προστατευτικό περιμετρικά του ψυγείου;
Νομίζω η adv spec βγάζει για άλλα μηχανάκια.

Επίσης Juohmaru! πως το ψάχνω το αυτοκόλλητο που λες;
Με γειες για την ποδιά!

Όσο για το αυτοκόλλητο, ρώτα σε οποιαδήποτε εταιρεία ασχολείται με τέτοιου τύπου αυτοκόλλητα-μεμβράνες για μηχανάκια. Ξεκίνα από την dxl graphics για παράδειγμα... Ξαναλέω ότι δε μιλάω για αυτοκόλλητο με γραφικά για ν' αλλάξεις την αισθητική της μοτοσυκλέτας, αλλά για διάφανη χοντρή ζελατίνα που θα αντέξει γρατζουνιές, όχι σπάσιμο (βέβαια καμιά φορά τα πλαστικά σπάνε και από τα ίδια τα κάγκελα)...
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Με γειες για την ποδιά!

Όσο για το αυτοκόλλητο, ρώτα σε οποιαδήποτε εταιρεία ασχολείται με τέτοιου τύπου αυτοκόλλητα-μεμβράνες για μηχανάκια. Ξεκίνα από την dxl graphics για παράδειγμα... Ξαναλέω ότι δε μιλάω για αυτοκόλλητο με γραφικά για ν' αλλάξεις την αισθητική της μοτοσυκλέτας, αλλά για διάφανη χοντρή ζελατίνα που θα αντέξει γρατζουνιές, όχι σπάσιμο (βέβαια καμιά φορά τα πλαστικά σπάνε και από τα ίδια τα κάγκελα)...
ναι ναι κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς και ήδη έψαχνα κάτι τέτοιο ... Ευχαριστώ!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Korax και Ziggy, καλορίζικα και καλοτάξιδα να είναι τα Τ7 σας που τα πήρατε αμφότεροι σε πολύ όμορφα χρώματα.
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
έτυχε να δω από κοντά το tech-camo ... υπέροχο χρώμα!!!!
υπήρχε και το μπλε του 23 και του 22 ... ίσως του 22 να είναι λίγο πιο όμορφο

Πάντως πέρα από το πανέμορφο χρώμα στα μοντέλα του 23 η μαμά Yamaha γύρισε ξανά στην λογική αυτοκόλλητα στα πλαστικά και χωρίς βερνίκι στο ντεπόζιτο ... σίγουρα πιο φτηνή λύση και ίσως και προτιμότερη από πολλούς δεδομένου ότι πέφτει τρελό customization με αυτοκόλλητα κλπ... προσωπικά σίγουρα θα προτιμούσα το έγχρωμο οργανάκι και τα λεντ φλάς σε σχέση με το πιο classy look του 2022 μαύρου μου (που είναι κουκλί σε κάθε περίπτωση)!
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
H Yamaha (τουλάχιστον στη Γαλλία) μόλις παρουσίασε 2 ακόμη εκδόσεις:


-Τenere Extreme edition (μάλλον με τις αναρτήσεις του World Raid - 230/220 mm)
-Tenere Explore edition (190/180 mm - τρέμε καινούργιο τρανσαλπ!)





 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
H Yamaha (τουλάχιστον στη Γαλλία) μόλις παρουσίασε 2 ακόμη εκδόσεις:


-Τenere Extreme edition (μάλλον με τις αναρτήσεις του World Raid - 230/220 mm)
-Tenere Explore edition (190/180 mm - τρέμε καινούργιο τρανσαλπ!)





Προφανώς θα είναι κάμια μόντα που κάνουν επιτόπου με εφαρμογή τις νέες αναρτήσεις.........μακάρι να έρθει και εδώ όμως αυτή η έκδοση με τις καλές αναρτήσεις.............Αλήθεια πόσο καλές είναι...........το έχει οδηγήσει κανένας και έχει καταλάβει διαφορά από το απλό.......????
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022

mr.mister

Μέλος
Όνομα
aggelos
Μοτό
Transalp 750
H Yamaha (τουλάχιστον στη Γαλλία) μόλις παρουσίασε 2 ακόμη εκδόσεις:



-Tenere Explore edition (190/180 mm - τρέμε καινούργιο τρανσαλπ!)
Να προσεξει μονο να μην κλασει κανα φρυδι με 30 λιγοτερα αλογα στον τροχο
 
Τελευταία επεξεργασία:

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
H Yamaha (τουλάχιστον στη Γαλλία) μόλις παρουσίασε 2 ακόμη εκδόσεις:


-Τenere Extreme edition (μάλλον με τις αναρτήσεις του World Raid - 230/220 mm)
-Tenere Explore edition (190/180 mm - τρέμε καινούργιο τρανσαλπ!)





Οι εκδόσεις αυτές (Explore edition & Extreme Edition) μαλλον δε θα ειναι διαθεσιμες στην Ελλάδα.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Γιατί...; Δεν το πιστεύω αυτό.
Διαβασα για Γερμανία, Γαλλία και Ιταλία. Ισως να ερθει αργότερα εδώ. Αν εχεις καποια αλλη πληροφόρηση γραψε εδω για να μη μεινει κατι που δεν ισχυει...ισως να κανουμε μια επικοινωνια με μοτοδυναμικη να μας πουν.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Διαβασα για Γερμανία, Γαλλία και Ιταλία. Ισως να ερθει αργότερα εδώ. Αν εχεις καποια αλλη πληροφόρηση γραψε εδω για να μη μεινει κατι που δεν ισχυει...ισως να κανουμε μια επικοινωνια με μοτοδυναμικη να μας πουν.
Δεν έχω κάποια πληροφόρηση αυτή τη στιγμή αλλά τέτοιες μηχανές πρώτα έρχονται στην Ελλάδα από τη Yamaha και μετά στους "περιορισμένους" Ευρωπαίους. Τις επόμενες μέρες θα μάθω.
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Δεν έχω κάποια πληροφόρηση αυτή τη στιγμή αλλά τέτοιες μηχανές πρώτα έρχονται στην Ελλάδα από τη Yamaha και μετά στους "περιορισμένους" Ευρωπαίους. Τις επόμενες μέρες θα μάθω.
Γερμανια-Γαλλια ,υπαρχει στην σελιδα τους αλλα ενω το στανταρ,ραλλυ κ ραιντ εχουν επιλογες αγορας με η χωρις χρηματοδοτηση κ φυσικα τιμες , στα εξτρεμ κ εξπλορ δεν υπαρχουν τιμες ,ουτε δυνατοτητα παραγγελιας ,χρηματοδοτησης κλπ..Ισως βολιδοσκοπουν για να δουν το ενδιαφερον του κοσμου κ πιθανη παραγωγη του χρονουεαν διαπιστωσουν μεγαλο ενδιαφερον
 
Reactions: STF

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Γερμανια-Γαλλια ,υπαρχει στην σελιδα τους αλλα ενω το στανταρ,ραλλυ κ ραιντ εχουν επιλογες αγορας με η χωρις χρηματοδοτηση κ φυσικα τιμες , στα εξτρεμ κ εξπλορ δεν υπαρχουν τιμες ,ουτε δυνατοτητα παραγγελιας ,χρηματοδοτησης κλπ..Ισως βολιδοσκοπουν για να δουν το ενδιαφερον του κοσμου κ πιθανη παραγωγη του χρονουεαν διαπιστωσουν μεγαλο ενδιαφερον
Θα επανέλθω!
 
Top Bottom