Yamaha T7 Tenere

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εδώ νομίζω ταιριάζει..

Είσαι σίγουρος? Γιατί νομίζω πως έχει πέσει πολύ κουλαμάρα εδώ και φοβάμαι πως δεν θα γίνει δουλίτσα..:roflmao::roflmao:
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
"Μπορείτε τώρα και εσείς να προλάβετε την προνομιακή τιμή των 9.990 ευρώ (για τη βασική έκδοση) που συνεχίζει να ισχύει με δύο όρους:

  • Οn-line προεγγραφή ως τις 31 Ιουλίου 2019 ΕΔΩ.
  • Παράδοση από τον Σεπτέμβριο του 2019! "
Τελεια, την προλαβανε τη σεζον!
:fun
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Ρίχνοντας μια ματιά στις τιμές των αξεσουάρ για το Tenere 700...βλέπω τιμές πε εμ φε και τουκάτι...Τουλάχιστον στην Ducati οι διαφορές στις τιμές των γνήσιων αξεσουάρ ανά ευρωπαϊκή χώρα οφείλονται στους διαφορετικούς συντελεστές ΦΠΑ. Η Yamaha όμως στην Ελλάδα υπολογίζει τις τιμές με ΦΠΑ 33%...
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Θα γίνει δουλίτσα με μικρές βιοτεχνίες όσον αφορά σχάρες, κάγκελα και άλλα τέτοια.
Εξατμίσεις το ίδιο, η LeoVince και η Arrow κλέφτρες θα γίνουν;;;
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Στην τιμή αυτή την αρχική τι βασικό εξοπλισμό έχει;
Πχ ΑΒS ;

Στάλθηκε από το S60 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Θα γίνει δουλίτσα με μικρές βιοτεχνίες όσον αφορά σχάρες, κάγκελα και άλλα τέτοια.
Εξατμίσεις το ίδιο, η LeoVince και η Arrow κλέφτρες θα γίνουν;;;
Ετσι. Δεν εχω αγορασει ποτε επισημα αξεσουαρ. Τα περισσοτερα στην τελικη ειναι rebranded αλλων εταιριων αξεσουαρ με πολυ χαμηλοτερες τιμες.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Τα "επίσημα" αξεσουάρ είναι σχεδόν πάντοτε πιο ακριβά από τα "ανεπίσημα". Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί τα επίσημα της Γαλλίας να είναι πιο φτηνά από τα επίσημα της Ελλάδας, πέρα από τη διαφορά που έχουν στο ΦΠΑ οι δύο χώρες...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Τα "επίσημα" αξεσουάρ είναι σχεδόν πάντοτε πιο ακριβά από τα "ανεπίσημα". Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί τα επίσημα της Γαλλίας να είναι πιο φτηνά από τα επίσημα της Ελλάδας, πέρα από τη διαφορά που έχουν στο ΦΠΑ οι δύο χώρες...
Για τον ιδιο λογο που οοοοολα ειναι πιο ακριβα εδω...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Υπάρχουν πολλά πράγματα που πλέον είναι πιο φθηνά Ελλάδα. Μου έχει συμβεί και σε ανταλλακτικά.
Επίσης στη Yamaha Γαλλίας αν τολμήσεις και κάνεις παζάρι μια έκπτωση θα σε κοιτάν σαν εξωγήινο, πράγμα που είναι -σχεδόν- καθιερωμένο εδώ.
Μη τα βλέπουμε όλα μαύρα, έχει και καλά η χώρα :cool:

Μα τι όμορφο που είναι!

 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
(κρατιέμαι να μην σχολιάσω πόσο κοντός είναι ο αναβάτης, ΩΧ το είπα)

Επίσης, η Γαλλία είναι η μόνη χώρα που δεν κάνουν παζάρια; Οπουδήποτε αλλού (κρίνοντας από ότι διαβάζω στο advrider) και γίνονται και επιτυγχάνονται ακόμα και σε ανταλλακτικά αν είσαι τακτικός πελάτης/αν έχεις αγοράσει από το μαγαζί το μηχανάκι σου/αν διαβάζει ο ιδιοκτήτης το φόρουμ (ναι έχει και τέτοια).
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Και στο εξωτερικό έχει καλές προσφορές και κάνουν δώρα. Κι εδώ πιστεύω είναι συγκεκριμένα τα δώρα ή π.χ. οι εκπτώσεις...Και στα bmw που είχα δε θυμάμαι τόσο μεγάλες διαφορές στις τιμές των εργοστασιακών αξεσουάρ από χώρα σε χώρα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Βρήκα μια παλιά φωτό του amyroukai με 2 αιθέριες υπάρξεις της εποχής... :p



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κοντός σου φαίνεται αυτός; Ρε 'συ ποιος είσαι ο Γκρισίνο; :friendship:
1,86 λέει η πόρτα, αλλά το μηχανάκι είναι μικρό, κάπου είχα ποστάρει σέλφι μαζί του από τον Νοέμβριο και "χάνεται" από κάτω μου (και βγήκαμε τρία αγόρια φωτό μαζί του για σιγουριά, ίδια εντύπωση έδωσε σε όλους, ναι ίδιο ύψος όλοι και περίπου ίδια κιλά). Για fun bike μόνος σε εκδρομές τύπου τρόφι και νάξος είναι μιά χαρά, τοσοδούλι και μανιτζέβελο.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
1,86 λέει η πόρτα, αλλά το μηχανάκι είναι μικρό, κάπου είχα ποστάρει σέλφι μαζί του από τον Νοέμβριο και "χάνεται" από κάτω μου (και βγήκαμε τρία αγόρια φωτό μαζί του για σιγουριά, ίδια εντύπωση έδωσε σε όλους, ναι ίδιο ύψος όλοι και περίπου ίδια κιλά). Για fun bike μόνος σε εκδρομές τύπου τρόφι και νάξος είναι μιά χαρά, τοσοδούλι και μανιτζέβελο.
Άρα δε φορτώνεις...
Πρόβλημα αυτό.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
1,86 λέει η πόρτα, αλλά το μηχανάκι είναι μικρό, κάπου είχα ποστάρει σέλφι μαζί του από τον Νοέμβριο και "χάνεται" από κάτω μου (και βγήκαμε τρία αγόρια φωτό μαζί του για σιγουριά, ίδια εντύπωση έδωσε σε όλους, ναι ίδιο ύψος όλοι και περίπου ίδια κιλά). Για fun bike μόνος σε εκδρομές τύπου τρόφι και νάξος είναι μιά χαρά, τοσοδούλι και μανιτζέβελο.


Με το τριβάλιτσο μια χαρούλα είσαι (θα το έχεις μόνιμα πάνω και είσαι ΟΚ)!
Εκτός του ότι στο χώμα το θέλεις μανιτζέβελο, να σε "ακούει" όχι να την "ακούς"!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr


Με το τριβάλιτσο μια χαρούλα είσαι (θα το έχεις μόνιμα πάνω και είσαι ΟΚ)!
Εκτός του ότι στο χώμα το θέλεις μανιτζέβελο, να σε "ακούει" όχι να την "ακούς"!
Μας γλενταει ρε συ.... Σιγά μην του φταίει το ύψος.
 
Top Bottom