Yamaha T7 Tenere

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δε κατάλαβα,για βεστρομ μιλάτε;:p:p
Εδώ μιλάμε για το μέλλον της μοτοκίνησης...:cool:
Μην τρολλάρεις...:friend:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κάτι μου λέει ότι απλά ήθελαν να δείξουν πόσα χιλιόμετρα έχουν γράψει στο μεγκα τεστ ως τώρα, για να μην μπερδεύεται ο κόΖμος με δοκιμές των 50 χιλιομέτρων, συνολικά.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κάτι μου λέει ότι απλά ήθελαν να δείξουν πόσα χιλιόμετρα έχουν γράψει στο μεγκα τεστ ως τώρα, για να μην μπερδεύεται ο κόΖμος με δοκιμές των 50 χιλιομέτρων, συνολικά.
Είναι μια λογική εξήγηση...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τον υπολογισμο ΤΟΝΕ θελουμε σε γαλονι ανα μιλι :fun
Ιεφτασεεεεε...
146,096 mi/gal (US)
175,45 mi/gal (UK)
Εντάξει τώρα...?:p
 
Τελευταία επεξεργασία:

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
Παραδόθηκαν τα πρώτα σε Ευρώπη, για Ελλάδα πέρα του mega test δεν έχω ακούσει για άλλο.
Έχουν γίνει πολλά λάθη σε χρώματα στο εξωτερικό....!!!
Φήμες απο έξω λένε οτι αυτοί που τα περιμένουν Σεπτεμβρη θα τα πάρουν νωρίτερα.... μωρέ λες???
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
ανυπομονώ να διαβάσω και αυτό



ΑΝ δεν κάνουν την εξυπνάδα να βάλουν το "στόρι" Αύγουστο και το τεστ Σεπτέμβρη...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ανυπομονώ να διαβάσω και αυτό



ΑΝ δεν κάνουν την εξυπνάδα να βάλουν το "στόρι" Αύγουστο και το τεστ Σεπτέμβρη...
Ωραιο θα ειναι.....ελπιζω να μην αρχισουν τις συγκρισεις αναμεσα στο africa με τα υπολοιπα!
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
ανυπομονώ να διαβάσω και αυτό



ΑΝ δεν κάνουν την εξυπνάδα να βάλουν το "στόρι" Αύγουστο και το τεστ Σεπτέμβρη...
Αυτό ακριβώς θα κάνουν... 1η Αυγούστου το στόρυ...

"Στο επόμενο τεύχος που κυκλοφορεί μεθαύριο Πέμπτη 1η Αυγούστου φιλοξενούμε “το Story”, πριν το συγκριτικό, μία παράδοση που την κρατήσαμε παρά την αλλαγή ημερομηνίας. Και μία καλή πρώτη γεύση για “το Story”, είναι το παρακάτω Backstage-video που ετοίμασε ο Γιάννης Σεβαστόπουλος, αγωνιζόμενος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Enduro κι ένας από τους αναβάτες του φετινού Mega Test "
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό ακριβώς θα κάνουν... 1η Αυγούστου το στόρυ...

"Στο επόμενο τεύχος που κυκλοφορεί μεθαύριο Πέμπτη 1η Αυγούστου φιλοξενούμε “το Story”, πριν το συγκριτικό, μία παράδοση που την κρατήσαμε παρά την αλλαγή ημερομηνίας. Και μία καλή πρώτη γεύση για “το Story”, είναι το παρακάτω Backstage-video που ετοίμασε ο Γιάννης Σεβαστόπουλος, αγωνιζόμενος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Enduro κι ένας από τους αναβάτες του φετινού Mega Test "
πήδηξα στο βίντεο από το FB και δεν διάβασα σχόλια κλπ, ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

Εντάξει, δεύτερο φάουλ στην σειρά, μετά το ψέμα "δοκιμάζουμε το R με τον CB", τώρα "η πρώτη δοκιμή του Τ700" η οποία θα δημοσιευτεί σε έναν μήνα και θα έχετε ήδη διαβάσει από χρήστες που παραλαμβάνουν ήδη και από ξένα περιοδικά τα πάντα. Δεν είναι η πρώτη χρονιά που γίνεται το ατόπημα με το μέγκα τεστ... Αλλά όταν χορεύεις μόνος σου, πηδάς όπως σ'αρέσει.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στη κατηγορία On/Off ήμουν, είμαι και -μάλλον για πάντα- θα είμαι, οπαδός των μοτοσυκλετών κάτω των 800cc.
Περιστασιακά μου αρέσει να διαβάζω θέματα γύρω από μηχανές που περιμέναμε εναγωνίως κι έτσι ξαναδιάβαζα αυτές τις μέρες το θέμα:
New Africa, prototype...and true adventure...As Honda says... που είχε ανοίξει ο Morfeas τον Νοέμβριο του 2014.

Διαβάζοντας λοιπόν, έπεσα πάνω σε αυτό που είχα γράψει τον Δεκέμβριο του 2015:

...........
................
...................... (σχολιασμοί περί Africa Twin κ.τ.λ.)

ΑΥΤΟ θέλω να αισθανθώ από μια on-off και μάλλον θα περιμένω τη Yamaha να απαντήσει βάζοντας τον κινητήρα της MT-07 (με διαφορετική χαρτογράφηση) σε ένα πακέτο πλαίσιο/αναρτήσεων ΕΚΠΛΗΞΗ (το ξέρω... μόνο στα όνειρα μου, από την άλλη τι να γίνει... είναι όμορφο να ονειρευόμαστε!).

Μέχρι τότε... με το "τουμπανιασμένο" Tenere μου, μπορώ να χαμογελάω!

Στάλθηκε από το ADV Mobile Phone μου
Χα, χα, χα! Ωραία προφητεία που από όνειρο έγινε πραγματικότητα. Στην υγειά του TENERE 700 :friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom