Yamaha T7 Tenere

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ξέχασα να ανεβάσω στα νέα, συζητείται έντονα στον γερμανικό και όχι μόνο τύπο, το 850GS που θα είναι το Τ700 των maniac και θα σου λύσει όλα σου τα προβλήματα! (δεν κάνω πλάκα, όντως έπαιξε το νέο)
Είπαμε πολλές φορές... Το Τ700 μόνο καλά έφερε στην Κατηγορία των μεσαίων on off.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ προσωπικά θαυμάζω όσους πάνε χώμα με τα μεγάλα.

Τους χεραδες που το πάνε τάπα και τους πιο αργούς που όμως παλεύουν με ότι έχουν!

Εγώ προσωπικά αν δεν λυπόμουν να δώσω 10 11 χιλιάρικα για μηχανάκι που θα ταλαιπώρησε στο χώμα θα επαιρνα χτες ένα tenere και θα κάνα με αυτό χωμάτινα ταξίδια και θα είχα κια ένα πιο ελαφρύ χωμάτινο για πιο απαιτητικές χώματα δες.

Το λυπάμαι δηλαδή δεν το φοβάμαι και όσους πάνε τους θαυμάζω δεν τους κραζω!!

Πάντα όμως θα προτείνω ένα πιο ελαφρύ μηχανάκι αν γίνεται για χώμα γιατί ει αι πολύ πιο εύκολο και διασκεδαστικο ακόμα και για τον άπειρο η μεσαίο οδηγό.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το tenere είναι όντως πολύ στενό πίσω για να πεις ότι θα δείχνει κομψό με case. Όχι σαν κάτι άλλες πομόνες χοντρό κόλλες που ότι και να βάλεις δείχνει μικρό
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ελα, κακα τα ψεματα, καμια μηχανη δεν ειναι ωραια με τοπ κεις, ειτε μεταλλικο ειτε πλαστικο.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ελα, κακα τα ψεματα, καμια μηχανη δεν ειναι ωραια με τοπ κεις, ειτε μεταλλικο ειτε πλαστικο.
Μόνο στο Ζ750 δεν είχα βάλει, τι να σου πω
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εντάξει να δεχτώ με χίλια ζόρια top case για τα καθημερινά σε ένα tenere αλλά να είναι έστω ένα μικρό αλουμινένιο.. Όχι πλαστικό ρε παιδιά, δολοφονία..!
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Μπορεί να έχει "ποσταριστεί" και σε άλλο νήμα:
// Β
Το έχω βάλει εδώ
γιατι ταιριάζει καλύτερα για να μην μπαινει σε κάθε θέμα ξεχωριστά που αφορά το κάθε μηχανάκι. Δηλαδή στο θέμα για την αφρικα για το 790 και το 1250...καλύτερα να γίνει εκεί η κουβέντα.
γεινικό συγκριτικό.
 

PanosP

Μέλος
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
Yamaha Tenere 700, (x) Honda CRF 250 Rally
Καλησπέρα, έχει βάλει κανείς τα κάγκελα της SW-Motech? Τα παρέβαλα και προσπάθησα να τα βάλω το ΣΚ αλλά αυτές οι @@@@ βίδες που είναι που είναι στη μηχανή δεν ξεβιδώνουν με τπτ.....κανένα τρικ πως να τις χαλαρώσω?
Είναι αυτές που έχω κυκλωσει κάτω (αριστερή και δεξιά μεριά).

 
Top Bottom