Yamaha T7 Tenere

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
ρε σεις αυτό δεν υποτίθεται ότι έχει στανταρ ακραποβιτσ ??? και led φλασ ???
Έχει, το λέει στο τέλος του βίντεο.
Μάλλον πρόσεχες την πυγολαμπίδα που όλο χαιδευε το μηχανάκι και δεν άκουσες τίποτα.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Έχει, το λέει στο τέλος του βίντεο.
Μάλλον πρόσεχες την πυγολαμπίδα που όλο χαιδευε το μηχανάκι και δεν άκουσες τίποτα.
Εγώ γιατί νομίζω ότι περισσότερο το κωλ@ρακι της τραβούσαν με κάθε ευκαιρία, παρά την μηχανή;;; :laugh:
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II

itsikis

Μέλος
Όνομα
Ισίδωρος
Μοτό
BETA evo 300 2t
YAMAHA tenere 700
Καλημέρα σε όλους...

Σκέφτομαι να αντικαταστήσω την μαμά εξάτμιση του τενερε μου...

Έχει κάποιος προσωπική εμπειρία από κάποια after market εξάτμιση (εκτός από acrapovic)?

Ευχαριστώ πολύ

Ισίδωρος
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Δεν περίμενα ποτέ από τον Σπανό να βάλει το βίντεο σε FF.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έχουν βάλει το video τουλάχιστον στο 1,3.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Έχουν βάλει το video τουλάχιστον στο 1,3.
Η αλλιως βαλε τον ηχο στο mute και βαλε επιλογη στο youtube ταχυτητα 0.75 , και θα δεις οτι τελικα δεν ηταν σεισμος στο αρχικο βιντεο, τα φυτα/δεντρα κουνιουνται πιο φυσικα στο 0.75....
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Νίκος Σπανός...



Ακόμα 1 ζεστή ημέρα με μάθημα πέρασε. Η αλήθεια είναι ότι πολύ δύσκολα (πλέον) ενθουσιάζομαι με μοτοσικλέτες και ακόμα πιο δύσκολα σχολιάζω δημόσια, αλλά το #Tenere700 είναι η πιο τίμια μοτοσικλέτα που έχω ποτέ οδηγήσει.

Δεν είναι φλύαρη, δεν κάνει σαν νευροσπαστο που δεν ξέρει τι του φταίει και όλο γκρινιάζει, και το πιο σημαντικό δεν πουλάει ποτέ μούρη γιατί μάλλον δεν το έχει ανάγκη.

Η Yamaha σεβάστηκε την ιστορία του ονόματος TENERE και αυτού που πρεσβεύει παγκοσμίως η κατηγορία Travel Enduro (το ON-OFF ως ονομασία είναι ελληνική εφεύρεση).

Ευτυχώς δεν το αλλοίωσε και γι αυτό και συγχωρεμένη που άργησε να το βάλει στους δρόμους.

Κάνει καθημερινά την «βρώμικη» και επίπονη δουλειά που της ζητάω με συνέπεια, ακρίβεια και αξιοπιστία, περιμένοντας ήρεμη στην γωνία της ως την επόμενη ημέρα που θα της βάλω (ξανά) 13 λίτρα βενζίνη για να κάνω τα 315 χιλιόμετρα που κάνω καθημερινά στο χώμα, σε ακόμα μια σκληρή επαγγελματική ημέρα με 40ο C.

Έβγαλα και την ασφάλεια του ABS και πλέον είναι αυτό που μάλλον πρέπει να είναι μια αληθινή μοτοσικλέτα ή καλύτερα αυτό που με έμαθε να οδηγώ για ώρες όρθιος μια μοτοσικλέτα. «Χεράτη» σε όλα.

Κινητήρας, πλαίσιο, φρένα, αέρας στο πρόσωπο. Τελεία.

Όλα ξερά, όλα κοφτερά, όλα όπως χρειάζεται να είναι (κατά την γνώμη μου) για να μην χάνεται η ουσία, αλλά και η Τέχνη της πραγματικής οδήγησης πάνω σε 2 τροχούς.

Είμαστε τυχεροί που εν έτη 2020 υπάρχει ένα #Τ7 για να τρώει λαίμαργα τα βουνά όλη μέρα, αλλά και να μας μαθαίνει (για οσους μαθαίνουμε ακόμα) το άφιλτρο «τιμόνι».

Και αύριο εκεί.
Και αύριο (στα σίγουρα) ακόμα 315.

Υ.Γ: Influencer δεν είμαι και δεν θα γίνω ποτέ γιατί αηδιάζω και μόνο στην ιδέα. Τα σύκα σύκα και η σκάφη σκάφη.
Αυτό . -
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Εντάξει ο τύπος δεν παίζεται. Δυστυχώς επέλεξε να εκτελέσει τις δεξιότητες του με Tenere 700, αντί να πάρει μια από τις κλασικές επιλογές.
Τις κλασσικές επιλογες τις εξάντλησε το 2019...

 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τις κλασσικές επιλογες τις εξάντλησε το 2019...

Βλέπω εδώ οι πορτοκαλοί "έσπευσαν" να κάνουν Like....

Τα έχω δει όλα τα βιντεάκια, εν προκειμένω το βίντεο με το Tenere 700 είναι πιο εντυπωσιακό (λογικό) αλλά το ωραίο είναι πως καταπίνει γλώσσες για κάποιο περίεργο λόγο. Όχι μόνον εδώ... σε όλα τα φόρα του πλανήτη παρατηρήθηκε το φαινόμενο αυτό :p

:friendship:
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
:like:

Κοιτα αμα εισαι επαγγελματίας, μάγειρας πχ, θα φτιάξεις παπαδες ειτε με tefal ειτε με ikea. Αλίμονο του αν δεν τα κατάφερνε!!
Τωρα εμεις που κανουμε και αλλες δουλεις μπορουμε να χαζευουμε βιντεακια, να κανουμε λαικ, να να διαβαζουμε το σερβις μανιουαλ μπας και το μαθουμε απεξω γιατι θα χρειαστεί. Ειναι και 472 σελιδες παναθεμα το...
 
Top Bottom