YAMAHA TENERE 700 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

Heisenberg

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
T7
Καλησπέρα! Έχει δοκιμάσει κανείς τα Michelin Anakee Adventure για κυρίως ασφάλτινη χρήση να μας πει εντυπώσεις συγκριτικά με τα εργοστασιακά Pirelli; Επίσης υπάρχει πρόταση για κάποιο άλλο;
 

Mosca_Capoeira

Μέλος
Όνομα
Mosca
Μοτό
TTR 250 Raid '94 & Ténéré 700 Rally '21
Καλησπέρα σε όλους!!!

Έχω στο Ténéré τη γνήσια σχάρα κεντρικής βαλίτσας της yamaha και θέλω να βάλω κάγκελα για πλαϊνές βαλίτσες της Givi, συγκεκριμένα τα Givi PLO2145 CAM.

Από ότι φαίνεται και στο παρακάτω βίντεο θέλει κάποιες τροποποιήσεις.

Μήπως γνωρίζει κανείς κάποιον στην ευρύτερη περιοχή της Εύβοιας ή της Αττικής που να μπορεί να κάνει τις τροποποιήσεις αυτές και να μου τα ταιριάξει στο μηχανάκι;


Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
 

Kas91

Μέλος
Όνομα
Σιμος
Μοτό
Honda Innova 125
Καλησπέρα σε όλους!!!

Έχω στο Ténéré τη γνήσια σχάρα κεντρικής βαλίτσας της yamaha και θέλω να βάλω κάγκελα για πλαϊνές βαλίτσες της Givi, συγκεκριμένα τα Givi PLO2145 CAM.

Από ότι φαίνεται και στο παρακάτω βίντεο θέλει κάποιες τροποποιήσεις.

Μήπως γνωρίζει κανείς κάποιον στην ευρύτερη περιοχή της Εύβοιας ή της Αττικής που να μπορεί να κάνει τις τροποποιήσεις αυτές και να μου τα ταιριάξει στο μηχανάκι;


Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
Αδερφέ έχεις γράψει σε όλα τα topic για τενερε το ίδιο πράγμα. Ηρέμησε όταν το δει κάποιος κάτοχος θα απαντήσει, πανω στο κυριακάτικο τραπέζι είναι λιγο δύσκολη η απάντηση με το παιδάκι στο στόμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Το γεγονός ότι γυρίζει ο πίσω τροχός όταν το μηχανάκι παίρνει μπροστά (κρύο στο κεντρικό σταντ εννοείται) αρκετά γρήγορα μπορεί να σημαίνει κάποιου είδους φθορά στους δίσκους;
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Το γεγονός ότι γυρίζει ο πίσω τροχός όταν το μηχανάκι παίρνει μπροστά (κρύο στο κεντρικό σταντ εννοείται) αρκετά γρήγορα μπορεί να σημαίνει κάποιου είδους φθορά στους δίσκους;
Οχι! Ειναι φυσιολογικο
Κολανε ελαφρως λογω του κρυου λαδιου οι δισκοι Και λογικα το κανει μεχρι να ζεσταθουν καλα τα λαδια
Ισως αν συμπλεξαρεις μερικες φορες πριν το βαλεις μπρος τοτε να μην ειναι τοσο εντονο το φαινομενο Δοκιμασε το
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Οχι! Ειναι φυσιολογικο
Κολανε ελαφρως λογω του κρυου λαδιου οι δισκοι Και λογικα το κανει μεχρι να ζεσταθουν καλα τα λαδια
Ισως αν συμπλεξαρεις μερικες φορες πριν το βαλεις μπρος τοτε να μην ειναι τοσο εντονο το φαινομενο Δοκιμασε το
Το κάνω πάντα αυτό.
Επίσης και με πατημένο συμπλέκτη πάλι γυρίζει ..
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Επίσης και με πατημένο συμπλέκτη πάλι γυρίζει ..
Nαι, αλλα με λιγοτερη δυναμη, ετσι; Εγω δεν θα ανησυχουσα παντως παρα μονο αν το εκανε και οταν πλεον ηταν ζεστα τα λαδια

Η ντιζα του συμπλεκτη ειναι σωστα ρυθμισμενη να φανταστω
 
Top Bottom