YAMAHA TENERE 700 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Βασικά με αυτά που κάνετε είστε έτοιμοι για κτμ , τι πήγατε και πήρατε γιαμαχα κ καλά δεν θέλει τίποτα .

Πρώτες μέρες και έχετε κάνει βίδες το μισό μηχανάκι .

Γιαμαχα θα πάρω ,για να έχω κάτι να ασχολούμαι το κτμ δεν χαλαγε .

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Με τέτοια ζήτηση πάλι καλά που είχε λάδια και σφιχτά κολαρα..
Κοίτα η γιαμαχα είναι σταθερή στις αστοχίες της και το wrf που είχα αγοράσει το 2003 στα ίδια σημεία ήθελε λίπανση...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Βασικά με αυτά που κάνετε είστε έτοιμοι για κτμ , τι πήγατε και πήρατε γιαμαχα κ καλά δεν θέλει τίποτα .

Πρώτες μέρες και έχετε κάνει βίδες το μισό μηχανάκι .

Γιαμαχα θα πάρω ,για να έχω κάτι να ασχολούμαι το κτμ δεν χαλαγε .

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αμείλικτος.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Καλύτερα οι προληπτικές δουλειές να είναι γρασάρισμα, πριν τελειώσει το στρώσιμο, παρά αλλαγή τεντωντηρα καδενας γιατί κουδουνιζει ο μαμά, ένα παράδειγμα εφερα στην τύχη...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καλύτερα οι προληπτικές δουλειές να είναι γρασάρισμα, πριν τελειώσει το στρώσιμο, παρά αλλαγή τεντωντηρα καδενας γιατί κουδουνιζει ο μαμά, ένα παράδειγμα εφερα στην τύχη...
Μην γίνεσαι τέτοιος τώρα γιατί έχουμε παραδείγματα στο γκαράζ, τυχαία λέω ένα όνομα fazer 1000, που θέλει καδένα "κάθε τρεις και λίγο" και που δεν θυμάμαι αν παράγεται ο τεντωτήρας της πια και ενώ την έχω μπροστά μου μαζί με τις σχετικές φλάντζες λίγο τρομάζω στην ιδέα να την αλλάξω και δεν ξέρω αν θα μπορέσει να συμπιεστεί ξανά. Ένα καπακάκι τόσο δα πλαστικό αλλάζεται σε 10 λεπτά. Ζαβά βρίσκονται παντού, το θέμα είναι να μην σου τρώνε τη ζωή γιατί είδες, το βεστρόμ 15ετίας σε περιμένει στην γωνία με την στοργική αγκαλιά του.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Μην γίνεσαι τέτοιος τώρα γιατί έχουμε παραδείγματα στο γκαράζ, τυχαία λέω ένα όνομα fazer 1000, που θέλει καδένα "κάθε τρεις και λίγο" και που δεν θυμάμαι αν παράγεται ο τεντωτήρας της πια και ενώ την έχω μπροστά μου μαζί με τις σχετικές φλάντζες λίγο τρομάζω στην ιδέα να την αλλάξω και δεν ξέρω αν θα μπορέσει να συμπιεστεί ξανά. Ένα καπακάκι τόσο δα πλαστικό αλλάζεται σε 10 λεπτά. Ζαβά βρίσκονται παντού, το θέμα είναι να μην σου τρώνε τη ζωή γιατί είδες, το βεστρόμ 15ετίας σε περιμένει στην γωνία με την στοργική αγκαλιά του.
Τι εννοεις Βιρνα? Θες να πεις οτι κανεις δεν τα φτιαχνει πια οπως τα εφτιαχνε πριν??? Θες να πεις οτι ολοι πλεον κανουν κουτσουκελες και "κοβουν γωνιες" που λεγανε στο ψαροχωρι μου? Θες να πεις οτι δεν υπαρχουν πλεον ασπαστα Νοκια, αθραυστα Τουοτα, αλεξισφαιρα Dr. Marten's και το πειρατικο των Πλέιμομπιλ?!?!
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Δεν έχω προκατάληψη με κάποια εταιρεία ευτυχώς. Όλα τα μηχανήματα θέλουν στοργή και προδερμ... Εγώ ασχολούμαι πιο πολύ γιατί με ευχαριστεί η διαδικασία παρα γιατί χρειάζεται και αυτό το έκανα με ότι πέρασε από τα χέρια μου.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Βασικά ποτέ δεν ήταν κάτι αθραυστο, αυτό λέω. Ούτε τώρα ούτε παλιά. Το φιλικό πείραγμα "το δικό μου δεν χαλάει το δικό σου όλο σκορπάει" είναι fair play.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Βασικά με αυτά που κάνετε είστε έτοιμοι για κτμ , τι πήγατε και πήρατε γιαμαχα κ καλά δεν θέλει τίποτα .

Πρώτες μέρες και έχετε κάνει βίδες το μισό μηχανάκι .

Γιαμαχα θα πάρω ,για να έχω κάτι να ασχολούμαι το κτμ δεν χαλαγε .

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Γιαμαχα πήρα γιατί είναι κούκλα κυρίως...
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Τι εννοεις Βιρνα? Θες να πεις οτι κανεις δεν τα φτιαχνει πια οπως τα εφτιαχνε πριν??? Θες να πεις οτι ολοι πλεον κανουν κουτσουκελες και "κοβουν γωνιες" που λεγανε στο ψαροχωρι μου? Θες να πεις οτι δεν υπαρχουν πλεον ασπαστα Νοκια, αθραυστα Τουοτα, αλεξισφαιρα Dr. Marten's και το πειρατικο των Πλέιμομπιλ?!?!
δεν ειναι ακομα αθραυστα τα τουοτα? :oops::eek:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τους έλεγα στη Yamaha: "μην τα κατασκευάζετε στην Ευρώπη, θα έχουμε θεματάκια..."
Μου απάντησαν καθησυχάζοντας με: "μην ανησυχείς οι άλλοι τα πήγαν Κίνα..."
 
Τελευταία επεξεργασία:

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αυτο ειναι το προβλημα. Οτι ετσι όπως παμε θα χαιρομαστε που οι μεν τα φτιαχνουν Ουαγκαντουγκου γιατι οι αλλοι τα πηγανε Ουγκαντα, θα δινουμε ενα νεφρο και θα λεμε και ευχαριστω...
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Καλημέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω ,αν γνωρίζει κάποιος, αν ταιριάζουν στο τενερέ μαρσπιέ απο YZ ή WRF ;
 

nickpyrgos

On The Road
Περιοχή
ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
Όνομα
NIKOS
Μοτό
BMW GS 1200 triple black 2016
ΥΑΜΑΗΑ tenere 700 World Rally
Μάγκες για να ξέρετε για Τ7 ξεκίνησε να βγάζουν και οι Ρουμάνοι

Στάλθηκε από το SM-G780F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom