YAMAHA TENERE 700 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

nickpyrgos

On The Road
Περιοχή
ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
Όνομα
NIKOS
Μοτό
BMW GS 1200 triple black 2016
ΥΑΜΑΗΑ tenere 700 World Rally
Μάγκες για να ξέρετε για Τ7 ξεκίνησε να βγάζουν και οι Ρουμάνοι

Στάλθηκε από το SM-G780F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
.

Στάλθηκε από το SM-G780F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Me 12€ μεταφορικά για Αθήνα και τιμή πίσω σχάρας στα 53€ λέω να το τολμήσω....
Έχει κανείς σημαντική αντίρρηση για τα προιόντα τους;;;;
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αριστη ποιοτητα, αριστη επικοινωνία, αριστη εξυπηρέτηση και αποστολή . Παλια εστελνε στα ρουμανικα ΚΤΕΛ, τωρα μπορει να εχει κουριερ.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Και εγω που ειχα παρει παλιότερα από αυτούς ήταν εξαιρετικοί. Όταν τους ειχα ρωτήσει πριν λίγο καιρό μου είχαν πει ότι δεν θα έβγαζαν προϊόντα για το Τ7. Μάλλον άλλαξαν γνώμη. Αν σου αρέσουν προχωράς άφοβα.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Αριστη ποιοτητα, αριστη επικοινωνία, αριστη εξυπηρέτηση και αποστολή . Παλια εστελνε στα ρουμανικα ΚΤΕΛ, τωρα μπορει να εχει κουριερ.
Και εγω που ειχα παρει παλιότερα από αυτούς ήταν εξαιρετικοί. Όταν τους ειχα ρωτήσει πριν λίγο καιρό μου είχαν πει ότι δεν θα έβγαζαν προϊόντα για το Τ7. Μάλλον άλλαξαν γνώμη. Αν σου αρέσουν προχωράς άφοβα.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Προχώρησα ήδη...
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Εγώ σήμερα παρήγγειλα μαρσπιε από YZ/WRF που είδα ότι ταιριάζουν και έχουν και λογική τιμή.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Θα ήθελα την βοήθεια σας για κάγκελα εμπρός. Σκέφτομαι για τα sw motech ,το κάτω κομμάτι. Έχει κανείς εικόνα για την συγκεκριμένη εταιρεία;
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Από που αν επιτρέπεται;

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Από yamaha Στέφανε. Είδα την πατέντα στο άλλο φόρουμ tenere 700net και είπα να το τολμήσω. Οι κωδικοί που παρέθεσε το παλικάρι που τα έβαλε είναι από μοντέλο του 19 και από τις φώτο φαίνεται να ταιριάζουν κουτί...ειδωμεν...
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Θα ήθελα την βοήθεια σας για κάγκελα εμπρός. Σκέφτομαι για τα sw motech ,το κάτω κομμάτι. Έχει κανείς εικόνα για την συγκεκριμένη εταιρεία;
Κάποιος με πολύ διαθέσιμο χρόνο έχει ανεβάει αυτο το βιντεάκι. Έχει ενδιαφέρον να δεις τις επιλογές και τα σημεία στηριξης.
Ότι και να διαλέξεις τσέκαρε να δεις αν είναι συμβατά με την ποδια που έχεις ή που θέλεις να αγοράσεις.
Εγώ έχω της outback motortek πάνω κάτω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Με την ποδιά υπάρχουν ακόμα πολύ λίγες επιλογές γιατί είναι το 21 μοντέλο με τον καταλύτη εμπρός οπότε πρέπει να περιμένω να δω τι θα κυκλοφορήσει . Πιθανόν να βάλω ποδιά απο την ίδια εταιρία για να ταιριάζει σίγουρα, αλλά περιμένω να την δω πρώτα. Ευχαριστώ.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Θα ήθελα την βοήθεια σας για κάγκελα εμπρός. Σκέφτομαι για τα sw motech ,το κάτω κομμάτι. Έχει κανείς εικόνα για την συγκεκριμένη εταιρεία;
Τα έχω περίπου ενάμισι χρόνο από όταν πρωτοβγηκαν και θα τα ξανά αγόραζα.
Δεν ήθελα να "χτισω" ολόκληρο κλουβί μπροστά και αυτες μου άρεσαν γιατί κάθονται χαμηλά.
Αποδειχτήκαν και πολύ αποτελεσματικές σε αρκετές σχεδόν στατικές πτωσεις που σε συνδιασμο με την αυθεντική σχάρα της Υamaha πίσω δεν βρίσκει κάτω τίποτα, εκτός από τιμόνι και εξάτμιση.


 
Τελευταία επεξεργασία:

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Τα έχω περίπου ενάμισι χρόνο από όταν πρωτοβγηκαν και θα τα ξανά αγόραζα.
Δεν ήθελα να "χτισω" ολόκληρο κλουβί μπροστά και αυτες μου άρεσαν γιατί κάθονται χαμηλά.
Αποδειχτήκαν και πολύ αποτελεσματικές σε αρκετές σχεδόν στατικές πτωσεις που σε συνδιασμο με την αυθεντική σχάρα της Υamaha πίσω δεν βρίσκει κάτω τίποτα, εκτός από τιμόνι και εξάτμιση.
Εχω ακουσει οτι χωρις τα πανω καγκελα για αυξημενη ακαμψια μπορει να υποχωρησουν σε ασχημο πεσιμο με καποια ταχυτητα. Απο την αλλη βεβαια να πω οτι παρομοια της SW-Motech εχω κι'εγω στο CRF1000 και εχουν βγει εξαιρετικα, προστατευοντας το μηχανακι τελεια ακομη και σε πτωσεις με ταχυτητα - βεβαια για κεινα δεν υπαρχουν ψηλα που "ζευγαρωνουν" οπως για το Τ700. Και ουτε κι'εγω γουσταρω τα ψηλα καγκελα-κλουβια.

Συνολικα, με μπροστινα καγκελα της SW-Motech εχω εξαιρετικη εμπειρια σε CRF1000 και XLV650.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Εχεις εξατμισα δικό σου αμα του δώσουμε ενα πατρον να μας κολλησει ενα λαιμό;
Τον λαιμό τον έφτιαξα στον Πειραιά στον Παπαγιαννη (Race tech) και μου πήρε €60 πριν τρεις μήνες.
Μετα βάζεις ότι τελικό θέλεις.

Αν σ αρέσει αυτό που βλέπεις πιστεύω ότι θα μπορούσα να ξαναβάλω την μαμά εξάτμιση και να του το δώσω για αντιγραφή.
 
Top Bottom