Yamaha Tracer 9 και Tracer 9 GT 2021

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Πριν κανα διμηνο πωλουταν και στην αθηνα ενα τρακαρισμενο με ανοιγμενο πλαισιο. Μπορει να υπαρχει ακομα. Σε τεστ που εβλεπα, ειχε κανει εντυπωση το ποσο λεπτο ειναι στα πλαγια. Ο youtuber ελεγε συγκεκριμενα "παχος πιστωτικης καρτας" για το αλουμινιο στις πλευρικες δοκους κατω απο το τεποζιτο...
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
το ιδιο θέμα ειχαν και τα Φέιζερ 1000 από 06 και μετα
Αυτά μια φουρνιά είχαν την κόλληση στη ραφή από μέσα... κολλητού μου φίλου ανιψιός έχει γίνει τσοπερ τέτοιο on the road
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εγώ να ρωτήσω τον φίλο CaBouRas γιατί θες αποκλειστικά 17 τροχό;
Γιατί όχι έναν 19?
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Εγώ να ρωτήσω τον φίλο CaBouRas γιατί θες αποκλειστικά 17 τροχό;
Γιατί όχι έναν 19?
Άσε μωρή κουλατζα εσύ που δεν μπορείς να στρίψειςπαρα μονο με τροχό διαμέτρου καρου άσε τον άνθρωπο ήσυχο :friend:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Άσε μωρή κουλατζα εσύ που δεν μπορείς να στρίψειςπαρα μονο με τροχό διαμέτρου καρου άσε τον άνθρωπο ήσυχο :friend:
Ιτ τέικς ε μαν του γκόου εγουέι...

Τσααααακ 1-0
 

CaBouRas

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Θανασης
Μοτό
CBR600F4
CBR600RR
GSXR 750 K7
CBR1000
BEVERLY 350
Xadv750
Μην τα παίρνεις όλα της μετρητής


Sent from my iPhone using Tapatalk
Παρ ολ αυτά , θα γούσταρα αν μπορούσα να στρίψω αξιοπρεπώς με το tracer..Με τα supersport που είχα , στα μεγαρα έκανα καλούς χρόνους..Αλλά σε αυτές τις μηχανές , ότι και να έπαιρνα , η πρώτη μου κίνηση ήταν να αλλάξω αναρτήσεις….Οι ohlins μπρος πίσω ήταν πάντα must have..
 

CaBouRas

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Θανασης
Μοτό
CBR600F4
CBR600RR
GSXR 750 K7
CBR1000
BEVERLY 350
Xadv750
Εγώ να ρωτήσω τον φίλο CaBouRas γιατί θες αποκλειστικά 17 τροχό;
Γιατί όχι έναν 19?
Λογο πλήρης άγνοιας του 19ρι τροχού..Αλλάζω που αλλάζω χώρο με το sport touring , δεν θέλω να πάω στον 19ρι με την μια..Θέλω περισσότερη «επίθεση« τώρα..
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Είναι πολλά τα 23 χιλιάρικα για μένα παλικάρι μου…Όλες αυτές τις μέρες αυτό σκεφτόμουν..Το οικονομικό..Σε σχέση με το Xr είναι 6 χιλιάρικα επιπλέον.
Συν το γεγονός ότι δεν μου αρέσει τόσο οπτικά το 900
Με το καλό! Ωραία επιλογή. Σίγουρα πιο Premium το XR και πιο δυνατό αλλά ας είμαστε και λίγο ρεαλιστές. ¨Ηδη το Yamaha είναι ένα κορυφαίο μηχανακι.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Παρ ολ αυτά , θα γούσταρα αν μπορούσα να στρίψω αξιοπρεπώς με το tracer..Με τα supersport που είχα , στα μεγαρα έκανα καλούς χρόνους..Αλλά σε αυτές τις μηχανές , ότι και να έπαιρνα , η πρώτη μου κίνηση ήταν να αλλάξω αναρτήσεις….Οι ohlins μπρος πίσω ήταν πάντα must have..



Το gt με τις ημιενεργητικες αναρτήσεις μια χαρά στρίβει δεν θέλει βελτιώσεις.ενα λάστιχο γιατί το μαμά είναι πολύ τουρινγκ αν κυνηγάς χρόνους κ είσαι μια χαρα[/QUOTE]
 
Last edited by a moderator:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μετέφερα την κουβέντα στο θέμα του tracer, να βοηθήσουμε το αγόρι με την αγορά.
 

CaBouRas

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Θανασης
Μοτό
CBR600F4
CBR600RR
GSXR 750 K7
CBR1000
BEVERLY 350
Xadv750
Με το καλό! Ωραία επιλογή. Σίγουρα πιο Premium το XR και πιο δυνατό αλλά ας είμαστε και λίγο ρεαλιστές. ¨Ηδη το Yamaha είναι ένα κορυφαίο μηχανακι.
Αισθάνομαι σαν να πηγαίνω κόντρα στο ρεύμα…
Ακομα δεν έχω ακούσει ούτε έναν , οτι θα έπαιρνε το πλας..Όλοι θα πήγαιναν για το gt.Γενικοτερα εννοώ..Όχι εδωμεσα
 

CaBouRas

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Θανασης
Μοτό
CBR600F4
CBR600RR
GSXR 750 K7
CBR1000
BEVERLY 350
Xadv750
Με το καλό! Ωραία επιλογή. Σίγουρα πιο Premium το XR και πιο δυνατό αλλά ας είμαστε και λίγο ρεαλιστές. ¨Ηδη το Yamaha είναι ένα κορυφαίο μηχανακι.

Ασχετο , αλλά γιατί με όσους έχω μιλήσει ,μου λέγανε οι περισσότεροι μακριά από Ducati..;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αισθάνομαι σαν να πηγαίνω κόντρα στο ρεύμα…
Ακομα δεν έχω ακούσει ούτε έναν , οτι θα έπαιρνε το πλας..Όλοι θα πήγαιναν για το gt.Γενικοτερα εννοώ..Όχι εδωμεσα
Μηχανάκι παίρνεις για εσένα η για τους άλλους;
 

CaBouRas

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Θανασης
Μοτό
CBR600F4
CBR600RR
GSXR 750 K7
CBR1000
BEVERLY 350
Xadv750
Μηχανάκι παίρνεις για εσένα η για τους άλλους;

Όχι όχι..Μην με παρεξηγείς..Δεν είπα ότι θα κάνω κάτι τέτοιο!
Απλα λέω ότι οι περισσότεροι το θεωρούν υπερβολικό να δώσουν 2 χιλιάρικα επιπλέον ,για μερικές μοντιφες παραπάνω απ το gt.
Εννοείται ότι ο καθένας έχει την άποψη του!
Γι αυτό και εξ αρχής είχα ξεχωρίσει το πλας και το s1000xr.
Απ την στιγμή που δεν μπορώ να ανέβω στα 23κ , το πλας για μένα είναι εξαιρετική επιλογή!
 

Adventurous

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
GSXR Κ8 1000
οι διαφορες του gt vs gt+?
Μεγαλύτερη οθόνη αντί για δυο μικρές και adaptive cruise control με radar.Προσωπικά μου αρέσει πιο πολύ εμφανισιακά από το απλό gt


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom