Ημερολόγιο μοτοσυκλέτας: Yamaha WR250R - T2 Adventure Project

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Ωραιο,οι μη σχετικοι θα το περνανε για διλιτρο.
Πω Πω Γιαννη μ , ειδα σημερα ενα γιαμαχα 2000.
-Τι λες μωρη,δεν υπαρχει τετοιο πραμα.
-Αμ δεν ξες τι σου γινεται,αφου τογραφε κιολας Γιαμαχα 1970στφ!:eek:mg:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ωραιο,οι μη σχετικοι θα το περνανε για διλιτρο.
Πω Πω Γιαννη μ , ειδα σημερα ενα γιαμαχα 2000.
-Τι λες μωρη,δεν υπαρχει τετοιο πραμα.
-Αμ δεν ξες τι σου γινεται,αφου τογραφε κιολας Γιαμαχα 1970στφ!:eek:mg:
Άντε, ήρθε η ώρα να το μαρτυρήσω... ήταν η θέση κατάταξης που είχα στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Advriding :brs:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Εγώ πάλι νομίζω ότι θα γίνει λελικο με αυτοκόλλητο στο ντεπόζιτο.

Είναι πιο safari έτσι
Eσυ βαλε τη μουσικη επενδυση κι ασε το σουλουπωμα της Κυριας σε μας...ολα τα θες :p:D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ πάλι νομίζω ότι θα γίνει λελικο με αυτοκόλλητο στο ντεπόζιτο.

Είναι πιο safari έτσι
Και τι κακό βρίσκεις στο να γίνει λελικο? :cool:
Υπάρχει ένα κενό στο τεποζιτο όντως!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Και τι κακό βρίσκεις στο να γίνει λελικο? :cool:
Ρωτας τωρα το ρεμπέτη να σου πει αν δεν τον ενοχλει το λελικο...:tzt:σαν να ειπες τωρα στον Φαιδωνα να... :D:waiting:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
H σημερινή εμπειρία έδειξε πως τα αυτοκόλλητα στο ντεπόζιτο τρώνε πολύ "τρίψιμο" από τα γόνατα (με μια προσεκτική ματιά θα καταλάβετε).



Εκτός αυτού δεν υπάρχει έτοιμο αυτοκόλλητο για Safari tank και πρέπει να κάτσω να φτιάξω μόνος μου πατρόν κλπ, κλπ, κλπ...

Μια χαρά είναι, θα μπει και το αυτοκόλλητο στη μάσκα και περιοδικά θα αλλάζω στο ντεπόζιτο τους σπόνσορες μου :D:D:D
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
H σημερινή εμπειρία έδειξε πως τα αυτοκόλλητα στο ντεπόζιτο τρώνε πολύ "τρίψιμο" από τα γόνατα (μια προσεκτική ματιά χρειάζεται).
Εκτός αυτού δεν υπάρχει έτοιμο αυτοκόλλητο για Safari tank και πρέπει να κάτσω να φτιάξω μόνος μου πατρόν κλπ, κλπ, κλπ...

Μια χαρά είναι:D
Να ρωτησω εδω Πατρα αφου θες Πατρων...:Dμην τρεχεις τζαμπα και κουρασΘεις...:hh::ha
 

Serial

Μέλος
Όνομα
Παύλος
Μοτό
Suzuki bandit 650 και KAWASAKI KLX450R
κουκλι...
απολυτο εντουρομηχανημα...

ελαφρυ, αξιοπιστο,συγχρονο,οικονομικο, παιρνει φορτωμα και ατελειωτο φτιαξιμο ειναι και μπανικο ε τι αλλο να θελει ο χωματινος απο τη ζωη του :friendship:
 

xigo

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
1290SAS-NX650R-SRX
Θελω και εγω τεποζιτακιιιι.. Ωραία ειναι απο εξωτερικο τα GiantLoop MoJavi saddlebagss απο οτι εχω δει για καθημερινή μετακίνηση! Τα wr250r στην Κρητη εχουν γίνει δύο αλλά δεν μπορώ να κάνω upload photo απο το κινητο, την εβαλα photo profil :(
 
Τελευταία επεξεργασία:

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
H σημερινή εμπειρία έδειξε πως τα αυτοκόλλητα στο ντεπόζιτο τρώνε πολύ "τρίψιμο" από τα γόνατα (μια προσεκτική ματιά χρειάζεται).



Εκτός αυτού δεν υπάρχει έτοιμο αυτοκόλλητο για Safari tank και πρέπει να κάτσω να φτιάξω μόνος μου πατρόν κλπ, κλπ, κλπ...

Μια χαρά είναι, θα μπει και το αυτοκόλλητο στη μάσκα και περιοδικά θα αλλάζω στο ντεπόζιτο τους σπόνσορες μου :D:D:D
Εγαυλωσαμε με το μηχανακι σας κυριε ... Ζηλεψαμε τα μαλα!!:like:
 
Reactions: STF

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
κουκλι...
απολυτο εντουρομηχανημα...

ελαφρυ, αξιοπιστο,συγχρονο,οικονομικο, παιρνει φορτωμα και ατελειωτο φτιαξιμο ειναι και μπανικο ε τι αλλο να θελει ο χωματινος απο τη ζωη του :friendship:
@Serial
+10 άλογα για να σηκώνουμε καμιά σούζα πιο εύκολα!:D
(πλάκα κάνω εννοείται, είναι καταπληκτικό και αξιοζήλευτο το μηχανάκι του συνονόματου:ok:)
Θελω και εγω τεποζιτακιιιι.. Ωραία ειναι απο εξωτερικο τα GiantLoop MoJavi saddlebagss απο οτι εχω δει για καθημερινή μετακίνηση! Τα wr250r στην Κρητη εχουν γίνει δύο αλλά δεν μπορώ να κάνω upload photo απο το κινητο, την εβαλα photo profil :(
Εγαυλωσαμε με το μηχανακι σας κυριε ... Ζηλεψαμε τα μαλα!!:like:
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους πολύ για τα καλά σας λόγια!
Το μηχανάκι είναι όχι απλά αγαπητό αλλά πολύ-πολύ-πολύ αγαπημένο. Ένας ζωηρός για 250αρής On/Off κινητήρας, πάνω σε ένα καλοστημένο πακέτο πλαισίου/αναρτήσεων. Οι ικανότητες του είναι περισσότερο από σπουδαίες, τόσο που ζεις σε ένα διαρκές δίλημμα:
  1. α) Να το "τσαλακώσεις" -με λιγότερο από 3000 χλμ στο ψηφιακό του όργανο- μέσα στο φυσικό του χώρο;
  2. ή β) Να το έχεις μπιμπελό και "αποστειρωμένο", μέσα στο σαλόνι του σπιτιού σου και απλά να το χαζεύεις ωσάν δίκυκλο βούδα;
Εξ' αρχής αποκτήθηκε για να εφαρμοστεί πάνω του το εξελιχθέν στο παρόν νήμα Project και να ταξιδέψει, κατρακυλήσει, γλιστρήσει, σκαρφαλώσει σε χώματα και πέτρες και όσο και αν πονώ βλέποντας την ομορφιά του να "πληγώνεται" σιγά-σιγά με τις διάφορες μικρό-εκδορές... τόσο ζω μαζί του φανταστικές στιγμές αφού με εξελίσσει χαρίζοντας μου μοναδικές εμπειρίες ακολουθώντας τη πολύ όμορφη παρέα μας από τη Βαρυμπόμπη μέχρι τα βουνά της Κορίνθου, της Εύβοιας αλλά ακόμη και της Στερεάς Ελλάδας.

@xigo περιμένω πως και πως να μοιραστούμε φωτογραφίες με τα υπέροχα μηχανάκια σας!
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Μια λύση στον προβληματισμό είναι: ΔΥΟ μοτό,
ένα για την ύπαιθρο, ένα για το σαλόνι (η οποία μπορεί να είναι και υπό κλίμακα :))
Σε κάθε περίπτωση πολύ ωραία υλοποίηση, Καλοτάξιδο!
/ Β
 
Top Bottom