Yamaha WR250R

$py

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
YAMAHA WR250R
Μέχρι να ανοίξει το section με τις μετανοιωμενες αγγελίες προς το παρών το ανεβάζω μόνο εδώ.

Χρονολογία: 11/2015
Χλμ: 15700, το πήρα δεύτερο χέρι στα 12.000. Μέχρι τότε δεν είχε πατήσει χώμα.
Εξάτμιση Yoshimoura
Βάση πινακίδας και σχάρα από την Gref
Σπαστοι καθρέπτες china
Φλας led china
Μεγαλυτέρα πατητήρια china
Προστατευτικη ποδιά axp
Μπαταρία λιθίου shido
Usb θύρα με ένδειξη θερμοκρασίας και μπαταρίας
Δεύτερο φίλτρο αέρος DNA
Δίνετε και το stand μαζί

Τιμή 6.000 ευρώ

Πωλείται για απόκτηση μεγαλύτερου onoff, μάλλον για Tenere WR, οπότε θα συζητούσα και ανταλλαγή με το συγκεκριμένο.

Για οποιαδήποτε πληροφορία για το μηχανάκι (όχι το συγκεκριμένο) απευθυνθείτε στον STF



Στάλθηκε από το 2201117TY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

$py

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
YAMAHA WR250R
Ακόμα δεν έφυγε αυτό?
Η συντριπτική πλειοψηφία δε γνωρίζει την ύπαρξη του R και το μπερδεύει με το F.

Επίσης δε ξέρω τι έχουν πάθει αυτοί οι Hondakides γιατί με έχουν πάρει δύο τηλέφωνο και με ρωτούσαν γιατί να μην πάρουν το crf l καινούργιο. Τους απάντησα ότι και εγώ γι'αυτό το πουλάω και μου το έκλεισαν με απορία
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Η συντριπτική πλειοψηφία δε γνωρίζει την ύπαρξη του R και το μπερδεύει με το F.

Επίσης δε ξέρω τι έχουν πάθει αυτοί οι Hondakides γιατί με έχουν πάρει δύο τηλέφωνο και με ρωτούσαν γιατί να μην πάρουν το crf l καινούργιο. Τους απάντησα ότι και εγώ γι'αυτό το πουλάω και μου το έκλεισαν με απορία
Δυστυχώς όταν είδα την αγγελία σου σκέφτηκα πόσοι ενδεχομένως υποψήφιοι αγοραστές να έκαναν αυτή την απλοϊκη ΄σκέψη! Ποιός να τους πεί τί?!!
 
Reactions: $py

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Η συντριπτική πλειοψηφία δε γνωρίζει την ύπαρξη του R και το μπερδεύει με το F.

Επίσης δε ξέρω τι έχουν πάθει αυτοί οι Hondakides γιατί με έχουν πάρει δύο τηλέφωνο και με ρωτούσαν γιατί να μην πάρουν το crf l καινούργιο. Τους απάντησα ότι και εγώ γι'αυτό το πουλάω και μου το έκλεισαν με απορία
Αν και είναι ένα μηχανάκι που πραγματικά δεν υπάρχει στην αγορά και σίγουρα είναι ένα διαμάντι σε όλα του και επίσης το ψάχνω καιρό να πέσει κάπου στα μάτια μάτια μου για να το τσιμπήσω ούτε εγώ θα έδινα 6000 με τίποτα και ας το γουστάρω όσο τίποτα άλλο.
Με
5.000 βρίσκεις μεταχειρισμένο 300l και με άλλο ένα 1000ρικο του βάζεις αναρτήσεις και ένα τελικό και είσαι στο ίδιο και ακομα καλύτερο επίπεδο μιας και παίρνεις μηχανάκι για την ίδια χρήση αλλά 2021 μοντέλο
Γιατί στα λέω αυτά.
Γιατί δυστυχώς έτσι λειτουργεί η αγορά.
Στο 5000 που ακομα ψηλά είναι σαν τιμή,να ξέρεις με ενδιαφέρει παρα πολύ αλλά εκει που το έχεις όχι από εμένα.
Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ , με αγάπη τα λέω όλα αυτά.
Μακάρι να βρεθεί αυτό που θες.
Είναι σπάνιο και εξαιρετικό μηχανάκι αλλά πλέον περασμένης 10τιας όσο και να μην μας αρέσει




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Σπύρο $py τώρα θα μπορούσα να γράψω σελίδες ολόκληρες για τη σύγκριση του WR250R με το CRF300L αλλά δε ξέρω αν αυτό θα επηρέαζε οποιαδήποτε γνώμη. Δεν μπορείς να μιλάς με ίδιους όρους μεταχειρισμένου για όλες τις μοτοσυκλέτες. Το WR250R ως μεταχειρισμένο ήταν ακριβό την εποχή που άλλες και άλλες δεν ήταν. Ο καλύτερος τρόπος θα ήταν οι αποδείξεις με πράξεις και μια πράξη θα ήταν να το αφήσεις γυμνό το WR250R από πλαστικά και καπάκια για να δει κάποιος με τα μάτια του για τι πλαίσιο μιλάμε και για το τι προσοχή έχει δοθεί στις λεπτομέρειες της κατασκευής αυτής τη μοτοσυκλέτας. Η γνώμη μου είναι -και είναι παγκόσμια γνώμη πολλών ιδιοκτητών στο πλανήτη- πως το WR250R μόνο από λάθος βγήκε όπως βγήκε στη παραγωγή και αυτό δε πρόκειται να ξανασυμβεί.

Οπότε... δε θα το έδινα για κανένα λόγο κάτω από 5.000 γιατί με αυτά τα λεφτά δε πρόκειται στον αιώνα τον άπαντα να αγοράσεις καλύτερη μηχανή ακόμη και αν σου δώσουν καινούριο CRF300L σε αυτήν την αξία. Θα δώσω μόνο ένα point στη περίπτωση του ανθρώπου που θέλει να αγοράσει ένα μικρό On/Off για καθημερινό commuting και να πηγαίνει και να έρχεται στη δουλειά του χειμώνα καλοκαίρι με βροχή ή όχι. Εκεί η απουσία του abs μπορεί να έχει μια βαρύτητα στην επιλογή. Αλλά αυτός ο άνθρωπος δεν έχει έτσι και αλλιώς κανένα λόγο να κοιτάξει προς αυτή την επιλογή. Σε οτιδήποτε άλλο...

Από το 2014 μέχρι και το 2016 πουλήθηκαν επτά ( 7 ) WR250 (R και X) στην Ελλάδα και το 2017 πουλήθηκε άλλο ένα R (το δικό μου), μετά... πάπαλα!
Θες τη γνώμη μου; Με αυτά τα χιλιόμετρα στο όργανο ΜΗΝ ΤΟ ΠΟΥΛΑΣ ούτε για 6.000, απλά θα το μετανιώσεις εντός 3μήνου... γιατί τα καλά είναι σαν τις αναμνήσεις έρχονται και μας χτυπάνε τη πόρτα μετά. Δεν σου στοιχίζει τίποτα σε πάγια έξοδα και 5.000 ευρώ δεν έχουν σήμερα τη βαρύτητα σε μαγιά με αυτή που είχαν πριν από 4-5 χρόνια.
Κράτα το και ας κάθεται. Κράτα το.
 
Τελευταία επεξεργασία:

$py

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
YAMAHA WR250R
Ότι θα το μετανοιωσω είναι σίγουρο.
Λόγο θέματος που έβγαλα στην επιγονατίδα δε μπορώ πλέον να οδηγάω σχεδόν καθόλου όρθιος, χάνω τη μισή απόλαυση.

Λίγα ευρώ πάνω, λίγα κάτω δεν έχει σημασία, σε μηχανάκια θα πάνε πάλι. Την κ@βλα μας πληρώνουμε εδώ μέσα οι περισσότεροι, δεν είμαστε έμποροι.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ότι θα το μετανοιωσω είναι σίγουρο.
Λόγο θέματος που έβγαλα στην επιγονατίδα δε μπορώ πλέον να οδηγάω σχεδόν καθόλου όρθιος, χάνω τη μισή απόλαυση.

Λίγα ευρώ πάνω, λίγα κάτω δεν έχει σημασία, σε μηχανάκια θα πάνε πάλι. Την κ@βλα μας πληρώνουμε εδώ μέσα οι περισσότεροι, δεν είμαστε έμποροι.
Θέμα υγείας, έχει απόλυτη προτεραιότητα για κάθε απόφαση που παίρνουμε!

Εύχομαι τα καλύτερα, να είναι καλοπούλητο και να πάει σε καλά χέρια. Έχω μια φίλη που αν είχε πουλήσει το 990 της θα στο είχε πάρει χθες. Ποτέ δε ξέρεις όμως.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Σπύρο $py τώρα θα μπορούσα να γράψω σελίδες ολόκληρες για τη σύγκριση του WR250R με το CRF300L αλλά δε ξέρω αν αυτό θα επηρέαζε οποιαδήποτε γνώμη. Δεν μπορείς να μιλάς με ίδιους όρους μεταχειρισμένου για όλες τις μοτοσυκλέτες. Το WR250R ως μεταχειρισμένο ήταν ακριβό την εποχή που άλλες και άλλες δεν ήταν. Ο καλύτερος τρόπος θα ήταν οι αποδείξεις με πράξεις και μια πράξη θα ήταν να το αφήσεις γυμνό το WR250R από πλαστικά και καπάκια για να δει κάποιος με τα μάτια του για τι πλαίσιο μιλάμε και για το τι προσοχή έχει δοθεί στις λεπτομέρειες της κατασκευής αυτής τη μοτοσυκλέτας. Η γνώμη μου είναι -και είναι παγκόσμια γνώμη πολλών ιδιοκτητών στο πλανήτη- πως το WR250R μόνο από λάθος βγήκε όπως βγήκε στη παραγωγή και αυτό δε πρόκειται να ξανασυμβεί.

Οπότε... δε θα το έδινα για κανένα λόγο κάτω από 5.000 γιατί με αυτά τα λεφτά δε πρόκειται στον αιώνα τον άπαντα να αγοράσεις καλύτερη μηχανή ακόμη και αν σου δώσουν καινούριο CRF300L σε αυτήν την αξία. Θα δώσω μόνο ένα point στη περίπτωση του ανθρώπου που θέλει να αγοράσει ένα μικρό On/Off για καθημερινό commuting και να πηγαίνει και να έρχεται στη δουλειά του χειμώνα καλοκαίρι με βροχή ή όχι. Εκεί η απουσία του abs μπορεί να έχει μια βαρύτητα στην επιλογή. Αλλά αυτός ο άνθρωπος δεν έχει έτσι και αλλιώς κανένα λόγο να κοιτάξει προς αυτή την επιλογή. Σε οτιδήποτε άλλο...

Από το 2014 μέχρι και το 2016 πουλήθηκαν επτά ( 7 ) WR250 (R και X) στην Ελλάδα και το 2017 πουλήθηκε άλλο ένα R (το δικό μου), μετά... πάπαλα!
Θες τη γνώμη μου; Με αυτά τα χιλιόμετρα στο όργανο ΜΗΝ ΤΟ ΠΟΥΛΑΣ ούτε για 6.000, απλά θα το μετανιώσεις εντός 3μήνου... γιατί τα καλά είναι σαν τις αναμνήσεις έρχονται και μας χτυπάνε τη πόρτα μετά. Δεν σου στοιχίζει τίποτα σε πάγια έξοδα και 5.000 ευρώ δεν έχουν σήμερα τη βαρύτητα σε μαγιά με αυτή που είχαν πριν από 4-5 χρόνια.
Κράτα το και ας κάθεται. Κράτα το.
Θα συμφωνήσω. το να συγκρίνεις το WR250R με ένα CRF300L ή με τα KLX250 είναι απλά λάθος..

Ουσιαστικά το R βγήκε τότε σαν μια έκδοση δρόμου των Enduro της εταιρείας. Μόνο το πλαίσιο του να δεις καταλαβαίνεις.. Ούτε θα ξαναφτιαχτεί τέτοιο πολιτικό μηχανακι σε αυτά τα κυβικά, το μόνο σίγουρο.

Εγώ πάντως στα 5500 εφόσον είναι όλα εντάξει στο μηχανα΄κι και με τα έξτρα που έχει το βρίσκω καλή τιμή. Και σπάνιο εύρημα!!! Απλά θέλει τον αγοραστή του, δεν είναι μηχανάκι της σειράς. Απά θα χτυπησει μια μέρα το τηλ. Περίμενε έρχομαι. Ένα τηλ θα χτυπήσει και θα είναι αγοραστής.
 

$py

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
YAMAHA WR250R
Up

Ο κινητήρας πλύθηκε εξονυχιστικά στα καθαρά νερά των ποταμών της Σπερχειάδας

Αλλάξαμε λαδακια και βάλαμε καινούργιο λάστιχο πίσω (tracker)

Την τιμή δε την ανεβάζω γιατί θα γκρινιάζετε πάλι.



Στάλθηκε από το 2201117TY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Να πω τα καλορίζικα στον νέο ιδιοκτήτη του WR250R και κυρίως να εκφράσω τη χαρά μου που η μηχανάρα αυτή έμεινε στη παρέα του forum. Πολύ ωραίο και πολύ καθαρό μηχανάκι, τυχερός ο νέος ιδιοκτήτης. Θα έγραφα πως σύντομα θα καταλάβει τι πήρε αλλά ο συγκεκριμένος νομίζω το ήξερε πριν το αποκτήσει.

Σπύρο $py εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις αυτό που επιθυμείς!

:friendship::friendship:
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Να πω τα καλορίζικα στον νέο ιδιοκτήτη του WR250R και κυρίως να εκφράσω τη χαρά μου που η μηχανάρα αυτή έμεινε στη παρέα του forum. Πολύ ωραίο και πολύ καθαρό μηχανάκι, τυχερός ο νέος ιδιοκτήτης. Θα έγραφα πως σύντομα θα καταλάβει τι πήρε αλλά ο συγκεκριμένος νομίζω το ήξερε πριν το αποκτήσει.

Σπύρο $py εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις αυτό που επιθυμείς!

:friendship::friendship:
Στεφανε το εδωσες? :oops:
 

$py

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
YAMAHA WR250R
Να πω τα καλορίζικα στον νέο ιδιοκτήτη του WR250R και κυρίως να εκφράσω τη χαρά μου που η μηχανάρα αυτή έμεινε στη παρέα του forum. Πολύ ωραίο και πολύ καθαρό μηχανάκι, τυχερός ο νέος ιδιοκτήτης. Θα έγραφα πως σύντομα θα καταλάβει τι πήρε αλλά ο συγκεκριμένος νομίζω το ήξερε πριν το αποκτήσει.

Σπύρο $py εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις αυτό που επιθυμείς!

:friendship::friendship:
Ευχαριστώ πολύ.
Έχω πουλήσει αρκετά μηχανάκια μου και ιδίως παλιότερα πάντα είχα μια 'στεναχωρια' που κρατούσε μέχρι να πάρω το επόμενο. Με το συγκεκριμένο ήταν η μεγαλύτερη από όλα, αλλά μετριάστηκε λιγάκι γιατί πηγε σε ένα άτομο με μεγάλο μεράκι και θα καλοπερασουν και οι δύο.
:friendship:
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Δεν το δίνει λέμε!!!! :p
Προσπαθούμε μήνες να "μας" το δώσει, αλλά τιποτα!!!!
Που θα πάει όμως, κάτι θα γίνει στο τέλος :inlove:!!!!!!
Ένα πουλάκι κελαηδουσε ότι κάποιος ψάχνει το μανιουαλ τού WR..!!!!!
 
Top Bottom