yamaha xt 550

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Μπράβο φίλε
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Ωραιότατη η κυρία!
Την κρατάς έτσι από "μικρή" ή έχει υποστεί κάποιο "λίφτινγκ";
Σε κάθε περίπτωση, μπράβο σου. :ok:
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
ΕΤΣΙ.....τωρα μας εφτιαξες Χρηστο !!!!!
Σε αυτο πηγε η ματια μου στη χθεσινη φωτο με το ΚΤΜ !!!!!
Το καταλαβα πετρο,λεω τοσα πολλα likes αποκλειεται να ειναι μονο απο μια σελλα οποτε ας βαλω κ καμια πιο καλη φωτο
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Η μοτο αυτην εχει ερθει απο αμερικη μερια, ηταν του αδερφου του πατερα μου κ κανοντας του αλκοτεστ (μαλλον μπαλονι θα υπηρχε τπτε) καπου γυρω στο 90 τον πιασανε λιγακι ανεβασμενο...Οποτε για καλη μου τυχη κ για κακη του μπαρμπα μου αφου ηταν δυσκολο να κυκλοφορησει στην αμερικη με το οχημα αυτο επειδη ηταν κοκκινο στο συστημα το εστειλε ελλαδα...
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Στην συνεχεια εκτελωνισμος κ η πρωτες βολτες της εφηβειας κ η πρωτες σουζες αφου σηκωνοταν για πλακα κ σχεδον με ολες τις ταχυτητες.Το πρωτο μου μεγαλο μηχανακι, αλλα δυστηχως δεν ειχα καταλαβει την τεραστια ιστορια του.Για καλη μου τυχη τοτε ηταν στο ονομα του πατερα μου κ το λεω αυτο γιατι καθε τρεις κ λιγο με πλανιαρανε πολλοι θειοι(ετσι τους εβλεπα τοτε) δεν θα ηταν κανεις ανω τον 45, προσπαθοντας να μου το φανε για ψιχουλα.Ευτυχως την γλιτωσε!
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Τοτε ειχε ενα προβλημα το μηχανακι αυτο, οταν ζεσταινοταν εσβηνε.Ρωτοντας ολοι οι μαστορες ελεγαν για ηλεκτρονικη(ποσα λιγα ξεραν), ακουγωντας κατι τρελλα ποσα σε κολοκοτρωνιδες λεω ευχαριστω πολυ...οταν εσβηνε τσιγαρο κ μετα παλι μπροστα
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
μπραβο για την κατασταση που το χεις!!
κουκλι σκετο!και αν διακρινω καλα με τις λιγες γνωσεις που εχω δεν πρεπει να ναι ανακατασκευη η κανω λαθος?
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Αργοτερα εμεινε στο παρκινγκ αφου υπηρχαν πιο γρηγορα κ δυνατα μηχανακια οποτε το ετρωγε η ακινησια το κακομοιρικο,βεβαια παντα υπηρχε στο μυαλο μου μια φωνη που ελεγε εσενα μια στιγμη θα σε αναλαβω..Τα χρονια περασαν εγω μεγαλωσα κ καταλαβα πιο πραγματικα ηταν το μηχανακι που κοιταζαν ολοι να κοροΐδεψουν τον πιτσιρικα κ να το φανε..Σε ενα ταξιδι στην αθηνα το 2008 στην εκθεση μοτοσυκλετας, στο τελος της εκθεσης βλεπω ενα λευκο..(ακομα εχω την καρτα του παιδιου)ωπ λεω καπου εχω κ εγω ενα τετοιο λεω..βεβαια δεν ηραν 100%μαμα,ειχε δισκοφρενο μπροστα κ μια εξατμιση ελληνικης κατασκευης.Μετα απο αυτο το εβαλα στο προγραμμα να το φτιαξω αν κ δεν ηθελε τιποτα σημαντικο, μονο λαστιχα κ καρμπυρατερ.Το φτιαχνω το ετοιμαζω περνω κ κανα 2 ηλεκτρονικες γιατι η 1η δεν ταιριαζε κ το μηχανακι ηταν παλι στο δρομο.Οσοι ειχαν την τυχη να ειναι στην εφηβεια τοτε που πρωτοκυκλοφορησε με σταματαγαν για να το δουνε κ να το ακουσουν(μερικοι δακρισαν),αλλος μου ελεγε με αυτο γνωρισα την γυναικα μου κ αλλος εχω γυρισει ολη την ιταλια με αυτο
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
ωραίο μηχανάκι στην εποχή του! Και τώρα κεφαλογυρίστρα παραμένει! Όναμα βαρύ, σαν ιστορία...
όλοι έχουμε μια ιστορία με ΧΤ 550 ;)
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Εμενα παλι κατο δεν μου αρεσε..θελεις τα καρμπυρατερ που δεν λειτουργουσαν σαν ελβετικο ρολοί, θελεις η ηλεκτρονικη που παλι εκανε διακοπες, θελεις ενας φιλος που μου λεει αφου ξεκινησες φτιαξτο απο την αρχη να γυαλιζουν οι ακτινες κ το μαυρο θαμπο χρωμα του σκελετου να γυαλιζει παλι..σε ενα μεσημερι το ελυσα ολο αφου πρωτα ανακαλυψα οτι αντι για την ηλεκτρονικη κ τις διακοπες το προβλημα ηταν στα πηνια οπου αλλαχθηκαν.Σκελετος, μποτες καλαμιων, ψαλιδι, ντεποζιτο κ φτερα πηγαν σε φιλο φαναρτζη απο τους καλυτερους στην ελλαδα.Οι ζαντες αφου λυθηκανε, μαλλον κοπηκαν οι ακτινες με τον τροχο σταλθηκαν τα ταμπουρα για ηλεκτροστατικη βαφη μαζι με τιμονοπλακες κ αλλα πραγματα.Φυσικα εστειλα κ πραγματακια στο χυτηριο για νικελ κ μετα απο χρονια που εψαχνα καρμπυρατερ βρεθηκαν κ αυτα σε τελεια κατασταση..Περασαν χρονια μεχρι να το τελειωσω γιατι τα επαγγελματικα δεν το επιτρεπαν μεχρι που πριν κανα 2 χρονια το τελειωσα(εχω βεβαια καποιες λεπτομερειες ακομα.)Α!ο κινητηρας δεν ανοιχτηκε ΠΟΤΕ κ εχεις μολις 17000 πραγματικα μιλια.

Ελπιζω να μην σας κουρασα..αυτην λοιπον ειναι η ιστορια της!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
επιτελους κ ενα που δεν το χουν μακελεψει σηκωμενο σαν πελαργονι με ζαντες μοταρντ...
μπραβο φιλε,βαστα το γερα,εχει μια ξεχωριστη γοητεια κ ειδικα σε αυτον τον χρωματισμο τα σπαει.
ειχα ενα ιδιο σε 250 κ.εκ καποτε.

(η εξατμιση αυτη ομολογω οτι δεν του πολυταιριαζει,ισως καμια πιο μπανικη να δεσει καλυτερα με το υπεροχο αυτο συνολο)
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
επιτελους κ ενα που δεν το χουν μακελεψει σηκωμενο σαν πελαργονι με ζαντες μοταρντ...
μπραβο φιλε,βαστα το γερα,εχει μια ξεχωριστη γοητεια κ ειδικα σε αυτον τον χρωματισμο τα σπαει.
ειχα ενα ιδιο σε 250 κ.εκ καποτε.

(η εξατμιση αυτη ομολογω οτι δεν του πολυταιριαζει,ισως καμια πιο μπανικη να δεσει καλυτερα με το υπεροχο αυτο συνολο)
Ολες οι προτασεις δεκτες για εξατμιση george
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια!θα προσπαθησω να βαλω κ ενα βιντεακι αν τα καταφερω
 
Top Bottom