Yamaha Xt660-R

Taksidiotis

Μέλος
Περιοχή
Crete
Όνομα
Γιάννης


Το αειθαλές xt,ανανεωμένο το 2004,συνεχίζει την επιτυχημένη του πορεία στην αγορά.
Απλό,αξιόπιστο,σε πάει παντού με κάποιες παραχωρήσεις.

Engine Engine typeSingle cylinder, liquid-cooled, 4-stroke, SOHC, 4-valvesDisplacement660ccBore x stroke100.0 mm x 84.0 mmCompression ratio10.0 : 1Maximum power35.0 kW (48PS) @ 6,000 rpmMaximum Torque60.0 Nm (6.4 kg-m) @ 5,250 rpmLubrication systemDry sumpCarburettorElectronic Fuel InjectionClutch TypeWet, multiple-disc coil springIgnition systemTCIStarter systemElectricTransmission systemConstant Mesh, 5-speedFinal transmissionChain Chassis FrameSteel tube diamond shapeFront suspension systemTelescopic forksFront travel225 mmCaster Angle27ºTrail107 mmRear suspension systemLinked monoshock with spring preload adjustmentRear Travel200 mmFront brakeHydraulic single disc, Ø 298 mmRear brakeHydraulic single disc, Ø 245 mmFront tyre90/90-21 M/CRear tyre130/80-17 M/C Dimensions Overall length2,240 mmOverall width845 mmOverall height1,230 mmSeat height865 mmWheel base1,505 mmMinimum ground clearance210 mmWet weight (including full oil and fuel tank)181 kgFuel tank capacity15 litres
Oil tank capacity2.9 litres


Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

this_is_was

Μέλος
Περιοχή
Καβάλα
Όνομα
Παρασκευάς
Μοτό
BMW R75/5
Και το ΧΤΧ σε πάει παντού...μόνο εντουράδες δεν κάνει..αλλά δώστου δρόμο και σε πάει όπου θες...:yew::biker:
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Κάνω τρελές σκέψεις...

Κατά πάσα πιθανότητα και με τις ευλογίες των γιατρών και της υγειονομικής επιτροπής, θα πάρω πίσω την άδεια
οδήγησης μοτοσυκλέτας απεριορίστου που μου έχει αφαιρεθεί λόγω της κατάστασής μου από το 2012, μέσα στο '17.
Θα πάω σε κάτι ελαφρύ και μανιτζέβελο και νομίζω ότι ένα 660R είναι ότι πρέπει, τουλάχιστον ένα του '09 που δοκίμασα
ενός συναδέλφου μου ερχόταν κουτί και δεν με δυσκόλεψε καθόλου για 500 μέτρα που το καβάλησα. Θυμάμαι πως τα
πρώτα του '04 είχαν ένα θέμα με το TPS το οποίο το έφτιαχνε η Yamaha, τα επόμενα μοντέλα δεν έβγαλαν απ' ότι θυμάμαι
κάτι, εκτός αν κάποιος ξέρει κάτι περισσότερο και με κατατοπίσει σχετικά.
Συντήρηση φθηνή και εύκολη έχει, οικονομικό στην κατανάλωση είναι, το πολύ πολύ να ρίξω μερικά ευρώ σε βελτιώσεις
στις αναρτήσεις και στη σέλα, και σε ταξιδιωτικό εξοπλισμό...

Θα ξεκινήσω το ψάξιμο κατά τον Νοέμβριο και σίγουρα θα βρω κάτι καλό, να ξεκουραστεί και το βαριόμοιρο το πτηνό
λιγάκι :D ...αν έχει κάποια ιδιαιτερότητα σαν μοντέλο θα το εκτιμούσα να μου το πείτε οι κάτοχοι, επίσης θα εκτιμούσα
πολύ αν με βοηθούσε κάποιος, όταν θα βρω το κατάλληλο, να το οδηγήσει μέχρι το γκαράζ μου αν δεν έχω πάρει την άδεια
οδήγησης ακόμα.

Είναι ωραία να κάνεις όνειρα, καλές διακοπές σε όσους ξεκινάνε τώρα !

:friendship:
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Κάνω τρελές σκέψεις...

Κατά πάσα πιθανότητα και με τις ευλογίες των γιατρών και της υγειονομικής επιτροπής, θα πάρω πίσω την άδεια
οδήγησης μοτοσυκλέτας απεριορίστου που μου έχει αφαιρεθεί λόγω της κατάστασής μου από το 2012, μέσα στο '17.
Θα πάω σε κάτι ελαφρύ και μανιτζέβελο και νομίζω ότι ένα 660R είναι ότι πρέπει, τουλάχιστον ένα του '09 που δοκίμασα
ενός συναδέλφου μου ερχόταν κουτί και δεν με δυσκόλεψε καθόλου για 500 μέτρα που το καβάλησα. Θυμάμαι πως τα
πρώτα του '04 είχαν ένα θέμα με το TPS το οποίο το έφτιαχνε η Yamaha, τα επόμενα μοντέλα δεν έβγαλαν απ' ότι θυμάμαι
κάτι, εκτός αν κάποιος ξέρει κάτι περισσότερο και με κατατοπίσει σχετικά.
Συντήρηση φθηνή και εύκολη έχει, οικονομικό στην κατανάλωση είναι, το πολύ πολύ να ρίξω μερικά ευρώ σε βελτιώσεις
στις αναρτήσεις και στη σέλα, και σε ταξιδιωτικό εξοπλισμό...

Θα ξεκινήσω το ψάξιμο κατά τον Νοέμβριο και σίγουρα θα βρω κάτι καλό, να ξεκουραστεί και το βαριόμοιρο το πτηνό
λιγάκι :D ...αν έχει κάποια ιδιαιτερότητα σαν μοντέλο θα το εκτιμούσα να μου το πείτε οι κάτοχοι, επίσης θα εκτιμούσα
πολύ αν με βοηθούσε κάποιος, όταν θα βρω το κατάλληλο, να το οδηγήσει μέχρι το γκαράζ μου αν δεν έχω πάρει την άδεια
οδήγησης ακόμα.

Είναι ωραία να κάνεις όνειρα, καλές διακοπές σε όσους ξεκινάνε τώρα !

:friendship:
να το κανεις απο τα πιο τιμια μηχανακια που ειχα.Το TPS αλλαχτηκε χωρις πολλα λογια απο την Yamaha το 2007 αν και μοντ.του 04.Πηγα παντου με αυτο μεχρι και 2 λαστιχα κουβαλησα σε ανασυγκροτηση του Ακροπολις για λογαριασμου φιλου.Βουνα δαση εθνικες επαρχιακο,λιωσιμο στην Αθηνα (καθε μερα Μπραχαμι -Ελευσινα και πισω),ταξιδια κτλ.Συντηρηση μονος και οικονομικο.
Υγ. Αν εβρισκα ενα σαν την κουκλα του Χριστοφορου το ειχα παρει χθες.:)
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Κάνω τρελές σκέψεις...

Κατά πάσα πιθανότητα και με τις ευλογίες των γιατρών και της υγειονομικής επιτροπής, θα πάρω πίσω την άδεια
οδήγησης μοτοσυκλέτας απεριορίστου που μου έχει αφαιρεθεί λόγω της κατάστασής μου από το 2012, μέσα στο '17.
Θα πάω σε κάτι ελαφρύ και μανιτζέβελο και νομίζω ότι ένα 660R είναι ότι πρέπει, τουλάχιστον ένα του '09 που δοκίμασα
ενός συναδέλφου μου ερχόταν κουτί και δεν με δυσκόλεψε καθόλου για 500 μέτρα που το καβάλησα. Θυμάμαι πως τα
πρώτα του '04 είχαν ένα θέμα με το TPS το οποίο το έφτιαχνε η Yamaha, τα επόμενα μοντέλα δεν έβγαλαν απ' ότι θυμάμαι
κάτι, εκτός αν κάποιος ξέρει κάτι περισσότερο και με κατατοπίσει σχετικά.
Συντήρηση φθηνή και εύκολη έχει, οικονομικό στην κατανάλωση είναι, το πολύ πολύ να ρίξω μερικά ευρώ σε βελτιώσεις
στις αναρτήσεις και στη σέλα, και σε ταξιδιωτικό εξοπλισμό...

Θα ξεκινήσω το ψάξιμο κατά τον Νοέμβριο και σίγουρα θα βρω κάτι καλό, να ξεκουραστεί και το βαριόμοιρο το πτηνό
λιγάκι :D ...αν έχει κάποια ιδιαιτερότητα σαν μοντέλο θα το εκτιμούσα να μου το πείτε οι κάτοχοι, επίσης θα εκτιμούσα
πολύ αν με βοηθούσε κάποιος, όταν θα βρω το κατάλληλο, να το οδηγήσει μέχρι το γκαράζ μου αν δεν έχω πάρει την άδεια
οδήγησης ακόμα.

Είναι ωραία να κάνεις όνειρα, καλές διακοπές σε όσους ξεκινάνε τώρα:friendship: !

:friendship:
Ευχάριστα νέα!Με το καλό λοιπόν:friendship:
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
για το tps ειναι ευκολο να το τσεκαρεις,το καινουργιο-βελτιωμενο,στην βαση του tps στην πλαστικη μαυρη που εχει και ειναι βιδωμενη πανω στο σωμα του
ιντζεκσιον απο την δεξια μερια εχει πανω χαραγμενο εναν κωδικο...αν αρχιζει απο 04 ειναι το καινουργιο-βελτιωμενο
αν αρχιζει απο 03 ειναι το παλιο-προβληματικο και μπορεις να το αλλαξεις δωρεαν οποιαδηποτε στιγμη σε καποια αντιπροσωπεια.
τα μοντελα μεχρι το 2006 τα ξεχωριζεις απο.....στην αριστερη πλευρα,στους λαιμους εξαγωγης ΔΕΝ εχουν αισθητηρα λαμδα,στα μοντ 2007 και πανω εχουν.

υ.γ εχει φιλος xtr660 με 12,000χλμ πραγματικα σε αριστη κατασταση (οπως λεει,εγω δεν το εχω δει) και το πουλαει
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Κάνω τρελές σκέψεις...

Κατά πάσα πιθανότητα και με τις ευλογίες των γιατρών και της υγειονομικής επιτροπής, θα πάρω πίσω την άδεια
οδήγησης μοτοσυκλέτας απεριορίστου που μου έχει αφαιρεθεί λόγω της κατάστασής μου από το 2012, μέσα στο '17.
Θα πάω σε κάτι ελαφρύ και μανιτζέβελο και νομίζω ότι ένα 660R είναι ότι πρέπει, τουλάχιστον ένα του '09 που δοκίμασα
ενός συναδέλφου μου ερχόταν κουτί και δεν με δυσκόλεψε καθόλου για 500 μέτρα που το καβάλησα. Θυμάμαι πως τα
πρώτα του '04 είχαν ένα θέμα με το TPS το οποίο το έφτιαχνε η Yamaha, τα επόμενα μοντέλα δεν έβγαλαν απ' ότι θυμάμαι
κάτι, εκτός αν κάποιος ξέρει κάτι περισσότερο και με κατατοπίσει σχετικά.
Συντήρηση φθηνή και εύκολη έχει, οικονομικό στην κατανάλωση είναι, το πολύ πολύ να ρίξω μερικά ευρώ σε βελτιώσεις
στις αναρτήσεις και στη σέλα, και σε ταξιδιωτικό εξοπλισμό...

Θα ξεκινήσω το ψάξιμο κατά τον Νοέμβριο και σίγουρα θα βρω κάτι καλό, να ξεκουραστεί και το βαριόμοιρο το πτηνό
λιγάκι :D ...αν έχει κάποια ιδιαιτερότητα σαν μοντέλο θα το εκτιμούσα να μου το πείτε οι κάτοχοι, επίσης θα εκτιμούσα
πολύ αν με βοηθούσε κάποιος, όταν θα βρω το κατάλληλο, να το οδηγήσει μέχρι το γκαράζ μου αν δεν έχω πάρει την άδεια
οδήγησης ακόμα.

Είναι ωραία να κάνεις όνειρα, καλές διακοπές σε όσους ξεκινάνε τώρα !

:friendship:
Κάθε φορά που διαβάζω κείμενό σου ,ντρέπομαι που (νομίζω ότι) έχω κι εγώ προβλήματα . . .

Κάθε φορά που θέλω να γράψω δυό αράδες ,μετά απο κείμενό σου ,δεν το κάνω ,γιατί ,ότι κ να πω(γράψω) μου φαίνεται πολύ λίγο κ ανούσιο . . .

Αυτή την φορά όμως ,νιώθω οτι (ίσως) υπάρχει νόημα ,να γράψω κάτι . . .

Ευχομαι λοπόν ,να σου πάνε όλα καλύτερα απ'ότι υπολογίζεις
να σταθείς κ πάλι όρθιος ,κ εκτός νοσοκομείου
κ να πάρεις κ πάλι στα χέρια σου την αδεια οδήγησης ελευθερίας ,που τόσο σε χαροποιεί κ σε δυναμώνει
(πρέπει να κάνεις τους "υπεύθυνους" να το καταλάβουν αυτό)

Οταν φτάσει αυτή η ώρα ,και είσαι έτοιμος προς αναζήτηση μοτό
δηλώνω διαθέσιμος να σε βοηθήσω με όποιον τρόπο μπορώ.
Να δω/ελέγξω την υποψήφια ,κι εφόσον αποφασίσεις να την πάρεις ,να της κάνω ένα γενικό service κ ότι άλλο χρειαστεί ,κ να στην φέρω στο γκαράζ σου.
(εννοείται ότι ,όλα τα παραπάνω ,θα γίνουν αφιλοκερδώς κ σε καθαρά φιλικό επίπεδο)


Καλό κουράγιο λοιπόν...καλή Δύναμη...και ότι/όταν χρειαστείς ,σφύρα απ'έδώ (ή κ με πμ) κ θα τα φτιάξουμε όλα. :ok:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
2πλή δημοσίευση λόγω προβληματικού WiFi....ας διαγραφεί παρακαλώ...ευχαριστώ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Καλά ρε Νίκο βλέποντας να κάνεις όλα αυτά με το πτηνο, και μιλώντας με Μητσακη που επέστρεψε με πτηνο από Ρωσία, ψηθηκα.. Στηνω το πτηνο μου για μεγάλες αποστάσεις.. Τώρα πήρες την απόφαση για μηχανή; Χαχαχα τέλος πάντων πρώτα η υγεία, περαστικά να είναι, και εύχομαι με το καλό να βρεθεί και το μοτορι..
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Κωνσταντίνε και Χριστόφορε ένα ευχαριστώ είναι λίγο...πολύ λίγο...

Πάνο, μετά και την προχθεσινή επιδείνωση και μάλλον μετάσταση, όχι μηχανή, ούτε το πουλί μου να κατουρήσω
δεν θα μπορώ να βγάλω :laugh: όχι δίπλωμα απειριορίστου θα μου δώσουν πίσω, μη μου πάρουν και το Α2 φοβάμαι...
μακάρι να καταφέρω με το παπί να κάνω κανα ταξίδι ακόμα...μακάρι...
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Κάθε φορά που διαβάζω κείμενό σου ,ντρέπομαι που (νομίζω ότι) έχω κι εγώ προβλήματα . . .

Κάθε φορά που θέλω να γράψω δυό αράδες ,μετά απο κείμενό σου ,δεν το κάνω ,γιατί ,ότι κ να πω(γράψω) μου φαίνεται πολύ λίγο κ ανούσιο . . .

Αυτή την φορά όμως ,νιώθω οτι (ίσως) υπάρχει νόημα ,να γράψω κάτι . . .

Ευχομαι λοπόν ,να σου πάνε όλα καλύτερα απ'ότι υπολογίζεις
να σταθείς κ πάλι όρθιος ,κ εκτός νοσοκομείου
κ να πάρεις κ πάλι στα χέρια σου την αδεια οδήγησης ελευθερίας ,που τόσο σε χαροποιεί κ σε δυναμώνει
(πρέπει να κάνεις τους "υπεύθυνους" να το καταλάβουν αυτό)

Οταν φτάσει αυτή η ώρα ,και είσαι έτοιμος προς αναζήτηση μοτό
δηλώνω διαθέσιμος να σε βοηθήσω με όποιον τρόπο μπορώ.
Να δω/ελέγξω την υποψήφια ,κι εφόσον αποφασίσεις να την πάρεις ,να της κάνω ένα γενικό service κ ότι άλλο χρειαστεί ,κ να στην φέρω στο γκαράζ σου.
(εννοείται ότι ,όλα τα παραπάνω ,θα γίνουν αφιλοκερδώς κ σε καθαρά φιλικό επίπεδο)


Καλό κουράγιο λοιπόν...καλή Δύναμη...και ότι/όταν χρειαστείς ,σφύρα απ'έδώ (ή κ με πμ) κ θα τα φτιάξουμε όλα. :ok:
:hailbig:
 
Περιοχή
Νικήτη- Χαλκιδικη
Όνομα
στεργιοςςςςς
Μοτό
ktm lc4 640 adv.
Κωνσταντίνε και Χριστόφορε ένα ευχαριστώ είναι λίγο...πολύ λίγο...

Πάνο, μετά και την προχθεσινή επιδείνωση και μάλλον μετάσταση, όχι μηχανή, ούτε το πουλί μου να κατουρήσω
δεν θα μπορώ να βγάλω :laugh: όχι δίπλωμα απειριορίστου θα μου δώσουν πίσω, μη μου πάρουν και το Α2 φοβάμαι...
μακάρι να καταφέρω με το παπί να κάνω κανα ταξίδι ακόμα...μακάρι...
:(
 
Top Bottom