Yo mama ή "συζήτηση άσχετη με το θέμα στο οποίο ξεκίνησε"

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Σιγα τα ηλεκτρονικα ρε παιδια, το μονο που ειναι ουσιαστικο και χρησιμο ειναι το abs πρακτικα που εχει κανει ενα εγγενές επικινδυνο στο φρεναρισμα οχημα αρκετα λιγοτερο επικινδυνο, ανεξαρτητως οδηγου. Τωρα tc antiwheelie κλπ περισσοτερο gimmick ειναι παρα ουσια, αυτες ειναι καταστασεις που ενας μεσος αναβατης μπορει με μεγαλη ευκολια να ελεγξει, και συνηθως προκαλει ηθελημένα. Ενα μηχανακι δε σουζαρει καταλαθος οποτε εισαι παντα προετοιμασμενος. Τα μπροστινα μια χαρα μπορουν να αποφασισουν να φυγουν απο μονα τους ομως.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Στα χόμπυ αυτές οι συζητήσεις είναι ατέρμονες. Ποδηλασία παίρνει άνθρωπος ποδήλατο 10 χιλιάρικα carbon και τον περνάει στην ανηφόρα ο πιτσιρικάς με το ideal από τα jumbo. Πάει ο κυνηγός και παίρνει ένα benelli 3 χιλιάρικα και γελάνε και οι τσίχλες.

Κάπως έτσι είναι κι εδώ. Δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Από τη στιγμή που είναι χόμπυ παίρνει οποίος θέλει το καλύτερο που θέλει και μπορεί πρώτα για να γουστάρει. Καθώς ένα xr1000 η ένα 1290 δεν είναι ''απαραιτητο'" σε κανέναν απολύτως. Και ευτυχώς καθώς στα δίτροχα έχεις την πολυτέλεια και με λίγα σχετικά λεφτά αν θες να κάνεις το γούστο σου.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Άμα κοπεί η πινακίδα θα κοπεί από την ταλάντωση με τον αέρα ή τους κραδασμούς , μου έχει κοπει δύο φορές μέχρι τωρα(πάλι καλά την βρήκα και τις δύο)
Μετά έφτιαξα μικρές πινακίδες και δεν μπαίνω στον κόπο να ξανακάνω την διαδρομή για να τις βρω :roflmao:
Εβγαλες άλλο αριθμό/άδεια κυκλοφορίας δλδ;;
Κάπου είδα αν ζητήσεις μικρότερο μέγεθος αλλάζεις και αριθμό
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Εβγαλες άλλο αριθμό/άδεια κυκλοφορίας δλδ;;
Κάπου είδα αν ζητήσεις μικρότερο μέγεθος αλλάζεις και αριθμό
Νομίζω το μέγεθος της νόμιμης πινακίδας με τη σφραγίδα του υπουργείου είναι ένα !!
Εγώ έχω πάει σε μαγαζί με πινακίδες και έχω βγάλει τον ίδιο αριθμό σε μικρές (χωρίς σφραγίδα φυσικά όπου βάσει νόμου είσαι παράνομος) οπότε αν τυχόν κοπεί ,που θα κοπεί κάποια στιγμή,να χάσω την μικρή και όχι του υπουργείου και να γλυτώσω όλη την διαδικασία αντικατάστασης αριθμού γιατί τον ίδιο αριθμό δεν μπορούν να στον ξανατυπωσουν στο υπουργείο!!
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Νομίζω το μέγεθος της νόμιμης πινακίδας με τη σφραγίδα του υπουργείου είναι ένα !!
Εγώ έχω πάει σε μαγαζί με πινακίδες και έχω βγάλει τον ίδιο αριθμό σε μικρές (χωρίς σφραγίδα φυσικά όπου βάσει νόμου είσαι παράνομος) οπότε αν τυχόν κοπεί ,που θα κοπεί κάποια στιγμή,να χάσω την μικρή και όχι του υπουργείου και να γλυτώσω όλη την διαδικασία αντικατάστασης αριθμού γιατί τον ίδιο αριθμό δεν μπορούν να στον ξανατυπωσουν στο υπουργείο!!
ναι σίγουρα παίζει αυτό, αλλα… μπλεξιμο στο μπλόκο! Να μου πεις πιο μπλεξιμο στο υπουργείο.. οπότε διαλέγεις και παίρνεις
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
ναι σίγουρα παίζει αυτό, αλλα… μπλεξιμο στο μπλόκο! Να μου πεις πιο μπλεξιμο στο υπουργείο.. οπότε διαλέγεις και παίρνεις
Εγώ είμαι 2-0 μέχρι στιγμής :roflmao:
Δηλαδή αν δεν την έβρισκα και τις δύο φορές στα βουνά την πινακίδα μου θα είχα αλλάξει δύο νούμερα ακόμα ,άσε που βγάζοντας καινούριο νούμερο στην άδεια αναγράφεται και το παλιό σου με υποσημείωση "έκδοση νέου αριθμού κυκλοφορίας"
Σε λίγο καιρό με τη συχνότητα που κοβόταν θα ήθελα και άλλο φύλλο στην άδεια για να χωράνε οι αριθμοί :roflmao::roflmao:
Όποτε το ριψοκίνδυνευω να κυκλοφορώ με την φτιαχτή
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ είμαι 2-0 μέχρι στιγμής :roflmao:
Δηλαδή αν δεν την έβρισκα και τις δύο φορές στα βουνά την πινακίδα μου θα είχα αλλάξει δύο νούμερα ακόμα ,άσε που βγάζοντας καινούριο νούμερο στην άδεια αναγράφεται και το παλιό σου με υποσημείωση "έκδοση νέου αριθμού κυκλοφορίας"
Σε λίγο καιρό με τη συχνότητα που κοβόταν θα ήθελα και άλλο φύλλο στην άδεια για να χωράνε οι αριθμοί :roflmao::roflmao:
Όποτε το ριψοκίνδυνευω να κυκλοφορώ με την φτιαχτή
Θέλω κι εγώ να φτιάξω μια τέτοια. Που την έκανες ρε συ πόσο πήγε και διαστάσεις θυμάσαι?
 

Diam

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
YAMAHA XT 600E
Θέλω κι εγώ να φτιάξω μια τέτοια. Που την έκανες ρε συ πόσο πήγε και διαστάσεις θυμάσαι?
Απέναντι από την τροχαία στην πλατεία Καραϊσκάκη έχει μαγαζιά. Στο ΧΤ που έφτιαξα με μπλε φόντο και άσπρα γράμματα μου πήρε 10-12€. Και εννοείται έχω στην τσάντα της ουράς και την γνήσια σε περίπτωση ελέγχου.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Θέλω κι εγώ να φτιάξω μια τέτοια. Που την έκανες ρε συ πόσο πήγε και διαστάσεις θυμάσαι?
15 ευρώ 15x10 cm αυτές που έφτιαξα (έχει και σε άλλες διαστάσεις )
επειδή είναι κοντά με βόλεψαν τα μαγαζιά που έχει δίπλα και απέναντι από την τροχαία Αθηνών , αλλά νομίζω και σε οποιαδήποτε μαγαζί με σφραγίδες/πινακίδες θα βγάζουν !!
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Απέναντι από την τροχαία στην πλατεία Καραϊσκάκη έχει μαγαζιά. Στο ΧΤ που έφτιαξα με μπλε φόντο και άσπρα γράμματα μου πήρε 10-12€. Και εννοείται έχω στην τσάντα της ουράς και την γνήσια σε περίπτωση ελέγχου.
Κοτσάρισμα στο backpack αλητεία
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Απέναντι από την τροχαία στην πλατεία Καραϊσκάκη έχει μαγαζιά. Στο ΧΤ που έφτιαξα με μπλε φόντο και άσπρα γράμματα μου πήρε 10-12€. Και εννοείται έχω στην τσάντα της ουράς και την γνήσια σε περίπτωση ελέγχου.
Νομίζω 20ρικο η "αντίγραφο νόμιμης"

Αυτές που λες φαίνονται "πλαστές"
 
Top Bottom