CFMOTO 450MT

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Έχοντας το 800 και έχοντας οδηγήσει το 450nk της cfmoto με το ίδιο μοτέρ μπορώ να έχω μια άποψη. Οκ, φυσικά αυτό το μοτέρ δεν έχει τη γεμάτη ροπή του 800,θα ήταν και δύσκολο! Είναι ενα υγιέστατο και στροφατο μοτέρ με καθαρό δούλεμα στα 450 κυβικά. Το αν θα σου κάνει έχει να κάνει με το αν θα σου λείψει η χορταστική ροπή και το τράβηγμα του rotax. Οι πιθανότητες ειναι προς το ναι..
Το ελπίζω, γιατί μόλις το είδα στην eicma,έπαθα ταρακουλο (νομίζω Πελοποννήσιο είναι αυτό,αν θέλει κάποιος κάνω μετάφραση :laugh: )
Και δεν το είχα είδα να έρχεται καθόλου σαν επιλογή,ούτε στο να αλλάξω μηχανάκι γενικά και ειδικά να πέσω σε τέτοια κυβικά.
 

Dio

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Διονύσης
Μοτό
Looking to buy
Είμαι στη διαδικασία να πάρω ένα μηχανάκι για να κάνω το ελληνικό ΤΕΤ και διάφορα άλλα ταξίδια, κυρίως off-road αλλά και μερικά on-road χλμ, πχ Καρπενήσι, Μετέωρα, Πελοπόννησο.
Ήμουν σχεδόν έτοιμος να πάρω το Voge 300 Rally, αλλά κολλούσα στο κατά πόσο θα μπορούσε να ταξιδέψει στα ασφάλτινα κομμάτια με άνεση.
Τώρα που βγήκε το 450ΜΤ, με έχει ψήσει πάρα πολύ αλλά σαφώς είναι πιο βαρύ μηχανάκι για χώμα.
Εσείς τι θα επιλέγατε για τη συγκεκριμένη χρήση;
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Επειδή είμαι φαν της κόκκινης λαίλαπας...τότε crf300l με τεπόζιτο acerbis...θα κερδίσει και το Τακαρ η Χονδα... Καλοβλέπω το cfmoto 450mt αλλά αμα θες να πηγαινεις και αρκετό χώμα εγω ειμαι υπερ του downgrade σε βαρος...καλυτερα να περιμενεις να τα κανεις μια βολτα και τα δύο.
 
Reactions: Dio

Dio

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Διονύσης
Μοτό
Looking to buy
Επειδή είμαι φαν της κόκκινης λαίλαπας...τότε crf300l με τεπόζιτο acerbis...θα κερδίσει και το Τακαρ η Χονδα... Καλοβλέπω το cfmoto 450mt αλλά αμα θες να πηγαινεις και αρκετό χώμα εγω ειμαι υπερ του downgrade σε βαρος...καλυτερα να περιμενεις να τα κανεις μια βολτα και τα δύο.
Το Rally το έχω οδηγήσει. Μια χαρά στο χώμα, με το μαμά γρανάζι περίπου στα 90-100 χλμ/ώρα ταξιδεύει άνετα στο δρόμο.
Εκεί είναι που με προβληματίζει λίγο και σκέφτομαι το 450MT.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Είμαι στη διαδικασία να πάρω ένα μηχανάκι για να κάνω το ελληνικό ΤΕΤ και διάφορα άλλα ταξίδια, κυρίως off-road αλλά και μερικά on-road χλμ, πχ Καρπενήσι, Μετέωρα, Πελοπόννησο.
Ήμουν σχεδόν έτοιμος να πάρω το Voge 300 Rally, αλλά κολλούσα στο κατά πόσο θα μπορούσε να ταξιδέψει στα ασφάλτινα κομμάτια με άνεση.
Τώρα που βγήκε το 450ΜΤ, με έχει ψήσει πάρα πολύ αλλά σαφώς είναι πιο βαρύ μηχανάκι για χώμα.
Εσείς τι θα επιλέγατε για τη συγκεκριμένη χρήση;
Θεωρω τα κυβικα λιγα για μοτερ 2Κ ωστε να ειναι καπως διασκεδαστικο. Προσωπικα θα επελεγα το himalayan 450 που στον ιδιο κυβισμο ειναι 1Κ
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχουμε κλαμπ και πρόεδρο και διαχείριση πριν καν έχουμε μηχανάκι. Πιο τρολ ούτε οι Κινέζοι με το χαρτόνι.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Θεωρω τα κυβικα λιγα για μοτερ 2Κ ωστε να ειναι καπως διασκεδαστικο. Προσωπικα θα επελεγα το himalayan 450 που στον ιδιο κυβισμο ειναι 1Κ
Αφού είναι κανόνας σε κάθε ανανέωση του μοντέλου να προσθέτουν κυβικά.
Για αυτό άρχισαν από 450, μετά θα γίνει 500, μετά 550 και μετά 600.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Πραγματικά εντυπωσιακό το εργαλείο... Εδώ το κατεβάσουν από το βανακι και φαίνεται εντυπωσιακό σε ποιότητα!!!

Δε το λες και ελαφρύ.....δύο το κουβαλάνε :roflmao:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πάντως έτσι δικαιώνονται όσοι λένε πως τα Κινέζικα είναι χάρτινα και σκορπάνε!

Έχουμε κλαμπ και πρόεδρο και διαχείριση πριν καν έχουμε μηχανάκι. Πιο τρολ ούτε οι Κινέζοι με το χαρτόνι.
Με την προπαραγγελια τρέχεις να φτιάξεις ομάδα και να γίνεις πρόεδρος καθώς στην Ελλάδα πολλά εμισησαν το προεδριλικι κάνεις!!!
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Αφού είναι κανόνας σε κάθε ανανέωση του μοντέλου να προσθέτουν κυβικά.
Για αυτό άρχισαν από 450, μετά θα γίνει 500, μετά 550 και μετά 600.
Μπορει, αλλα για το 450 μιλαμε τωρα....
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Πραγματικά εντυπωσιακό το εργαλείο... Εδώ το κατεβάσουν από το βανακι και φαίνεται εντυπωσιακό σε ποιότητα!!!

Θα καθυστερήσουν κανα μήνα γιατί τα καράβια που τις φέρνουν πρέπει να κάνουν το γύρο της Αφρικής, αφού δεν περνάνε από Ερυθρά Θάλασσα και Σουέζ. :D
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Top Bottom