CRF1100L - AFRICA TWIN & AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Περισοτερο απο το 1000 που εχει ψηλοτερη ζελατινα αλλα οχι προβλημα - βεβαια εγω εχω παλιοτερο 1100L και τα πριν του 2024 ειχανε μικρη "χωματινη" ζελατινα στην οποια απλα προσθεσα ενα φρυδακι που ειχα. Ταξιδεψα ετσι με συνεχη 160-170χμω κοντερ με κρανος με γεισο σε ανοιχτους δρομους χωρις προβλημα - υψος 1.80μ.




Ο φιλος TimosV που εχει παρει 1100L του 2023 εχει ιδιο configuration με το δικο μου, δηλ μαμα κοντη ζελατινα με φρυδακι, και εκανε προσφατα το Αντιριο-Λευκαδα απο Ιονία οδο με συνεχη 200αρια στο κοντερ και δεν παραπονεθηκε για αερα/θορυβο - αυτος εχει υψος 1.82μ.


EDIT: Για το 2024 που εχει διαφορετικη ζελατινα ας πει ο Thanpen για θορυβο - o Srider δε νομιζω οτι μπορει να το παει με ψηλες ταχυτητες στη Σουηδια.
Τι δρομαρα είναι αυτή κάτω στην φωτό ;; Πίστα !!

εμένα προσωπικά στο 187 δεν με καλύπτει καλά , μου κάνει buffering στην πάνω θέση , στην κάτω κάτω δεν μου κάνει τίποτα αλλά σαφώς έχεις παραπάνω αέρα
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Τι δρομαρα είναι αυτή κάτω στην φωτό ;; Πίστα !!
Επαρχιακη Γαλλια γαρ..

εμένα προσωπικά στο 187 δεν με καλύπτει καλά , μου κάνει buffeting στην πάνω θέση , στην κάτω κάτω δεν μου κάνει τίποτα αλλά σαφώς έχεις παραπάνω αέρα
Για μενα τουλαχιστο, καλυτερα περισσοτερος αερας παρα buffeting.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Σειρά σου Θανάση
Λες να το δώσω τώρα που είναι εποχή?:thumbsdown:
Και μόλις ανοίγω το γκάζι στο Honda θα κάνω και ηχητικό βροουουουμ!
Η αλήθεια είναι ότι έχω χρόνια να ασχοληθώ με ιαπωνικά ( ο Θεός να τα κάνει) ,μηχανάκια
 
Τελευταία επεξεργασία:

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Επαρχιακη Γαλλια γαρ..



Για μενα τουλαχιστο, καλυτερα περισσοτερος αερας παρα buffeting.
Και εμένα ο αέρας δεν με ενοχλεί τόσο , το buffering όμως δεν το θέλω καθόλου .

έχω παραγγείλει όπως είπε της MRA την περιμένω να δούμε
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Χτες πέρασα από κεντρικό έμπορο.

Δεκτές παραγγελίες με επιστρεφόμενη προκαταβολή αν αλλάξω γνώμη/βρω αλλού στο μεταξύ και... το πιο αισιόδοξο σενάριο είναι 2 μήνες αλλά το ρεαλιστικό είναι 3+

Αξεσουάρ περίπου 45 ημέρες πλην κάποιων όπως το κεντρικό σταντ που πιθανότατα υπάρχουν.

Μου λέει "η καλύτερη εποχή για παραγγελία είναι τέλη φθινοπώρου" που ο άνθρωπος έχει δίκιο από πολλές απόψεις, ειδικά αν μένεις εξωτερικό που βγαίνουν προσφορές για να μην έχουν το στοκ μέσα στον χειμώνα, αλλά που να ξέρω τον Νοέμβριο ότι θα θέλω μηχανάκι τον Μάιο...

Τιμές κλπ δεν συζητήσαμε πλην των αναγραφόμενων στον κατάλογο που τις γνωρίζω, απλά μείναμε στο "για μετρητά θα υπάρχει καλύτερη τιμολόγηση". Ξέχασα στον εκτυπωτή την λίστα μου, θα την στείλω με email για να δω.


Το εντυπωσιακό με την Χόντα είναι ότι δεν έχουν γνώση του στοκ από τον Σαρακάκη. Μπορεί τώρα που μιλάμε να υπάρχει μηχανάκι κάπου, να υπάρχει πελάτης κάπου αλλού και να μένει στην έκθεση γιατί κανείς δεν μπορεί να φέρει τα δύο μέρη σε επαφή. Το "πάρε όλες τις αντιπροσωπείες τηλέφωνο" δεν είναι ρεαλιστικό σενάριο για κανέναν, άσε που δεν καίγομαι κιόλας για μηχανάκι σήμερα, έχω υπέρ το δέον αρκετά και δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ με το 950.
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Το εντυπωσιακό με την Χόντα είναι ότι δεν έχουν γνώση του στοκ από τον Σαρακάκη. Μπορεί τώρα που μιλάμε να υπάρχει μηχανάκι κάπου, να υπάρχει πελάτης κάπου αλλού και να μένει στην έκθεση γιατί κανείς δεν μπορεί να φέρει τα δύο μέρη σε επαφή. Το "πάρε όλες τις αντιπροσωπείες τηλέφωνο" δεν είναι ρεαλιστικό σενάριο για κανέναν, άσε που δεν καίγομαι κιόλας για μηχανάκι σήμερα, έχω υπέρ το δέον αρκετά και δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ με το 950.
Γιάννη νομίζω ότι αυτό δεν ισχύει, ασχέτως τί αυτοί ισχυρίζονται για λόγους που αυτοί ξέρουν.
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Γιάννη νομίζω ότι αυτό δεν ισχύει, ασχέτως τί αυτοί ισχυρίζονται για λόγους που αυτοί ξέρουν.
Σίγουρα δεν ισχύει.
Μια χαρά ξέρουν.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Top Bottom