Suzuki V-Strom 800DE 2023

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Απλά θεωρησα οτι ηταν ανούσιο το τοστ δεν ειχε να πει κάτι , για το suzuki είναι το νήμα, τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο Γιάννη...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η μόνη σοβαρή απάντηση είναι ότι η ζέστη είναι προσωπική υπόθεση.

Το 950 πολύ σοβαρά μου φαίνεται ίσως το πιο "κρύο" μηχανάκι που έχω οδηγήσει τα τελευταία χρόνια, πραγματικά σας διαβάζω και λέω εντάξει άλλο έχουν αυτοί με δουλεύουν
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Η μόνη σοβαρή απάντηση είναι ότι η ζέστη είναι προσωπική υπόθεση.

Το 950 πολύ σοβαρά μου φαίνεται ίσως το πιο "κρύο" μηχανάκι που έχω οδηγήσει τα τελευταία χρόνια, πραγματικά σας διαβάζω και λέω εντάξει άλλο έχουν αυτοί με δουλεύουν
Γιαννη, το 950 δεν το δουλευω στην πόλη και πολύ, οσες φορές το εχω οδηγησει κέντρο απλα ανεβαζει θερμοκρασία ευκολα, χωρίς να ειναι κατι ενοχλητικο περαν του βεντιλατερ που δουλευει σχεδόν συνέχεια ειδικα καλοκαίρι , στο 990 ομως που είχα με στοκ εξατμισεις, η ζέστη απο το βεντιλατερ και οχι απο το κοντέρ που αναφέρθηκε πιο πάνω ειρωνικά, ερχοταν ολη επάνω σου αν οδηγουσες πολλή ώρα μεσα στην πολη με 1η - 2η, δεν ξέρω αν επαιζε ρολο που ηταν πιο χαμηλη η θέση οδηγησης-ηταν πιο χαμηλο από το 950- ή ειχε κάποιο αλλο θέμα. Αυτη ειναι η γνωμη μου κάποιους μπορεί να μην τους ενοχλεί αυτό και οπως ανεφερα δεν ειναι φτιαγμενο για να δουλεύει μεσα στο κέντρο της πολης σε κινηση...
 
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Γιαννη, το 950 δεν το δουλευω στην πόλη και πολύ, οσες φορές το εχω οδηγησει κέντρο απλα ανεβαζει θερμοκρασία ευκολα, χωρίς να ειναι κατι ενοχλητικο περαν του βεντιλατερ που δουλευει σχεδόν συνέχεια ειδικα καλοκαίρι , στο 990 ομως που είχα με στοκ εξατμισεις, η ζέστη απο το βεντιλατερ και οχι απο το κοντέρ που αναφέρθηκε πιο πάνω ειρωνικά, ερχοταν ολη επάνω σου αν οδηγουσες πολυ ώρα μεσα στην πολη με 1η - 2η, δεν ξέρω αν επαιζε ρολο που ηταν πιο χαμηλη η θέση οδηγησης-ηταν πιο χαμηλο από το 950- ή ειχε κάποιο αλλο θέμα. Αυτη ειναι η γνωμη μου κάποιους μπορεί να μην τους ενοχλεί αυτό και οπως ανεφερα δεν ειναι φτιαγμενο για να δουλεύει μεσα στο κέντρο της πολης σε κινηση...
Και μιλάτε τόσες μέρες για υδρόψυκτα μοτέρ (για μέσα στην κίνηση)!
Με τον μπόξερ (όχι τα lc) να δείτε τι γίνεται καλοκαίρι μέσα στην κίνηση....... Απ' τον αστράγαλο και πάνω, ψήνεις αυγά στα πόδια σου!!!!! Είναι φορές που σταματημένος, η λάβρα του αεροψυκτου (που δεν ψύχεται καθόλου) φτάνει μέχρι το πρόσωπο και σου κόβει την ανάσα!!!!
Μια χαρά είναι τα μηχανάκια που λέτε!!! Μια χαρά!
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Και μιλάτε τόσες μέρες για υδρόψυκτα μοτέρ (για μέσα στην κίνηση)!
Με τον μπόξερ (όχι τα lc) να δείτε τι γίνεται καλοκαίρι μέσα στην κίνηση....... Απ' τον αστράγαλο και πάνω, ψήνεις αυγά στα πόδια σου!!!!! Είναι φορές που σταματημένος, η λάβρα του αεροψυκτου (που δεν ψύχεται καθόλου) φτάνει μέχρι το πρόσωπο και σου κόβει την ανάσα!!!!
Μια χαρά είναι τα μηχανάκια που λέτε!!! Μια χαρά!
Νικο την γνώμη μου ειπα( οχι τοσες μέρες) εχθες και εκανα πλάκα στον Μιχάλη, δεν γίνεται και δεν χρειάζεται να συμφωνουμε όλοι με όλα... εγραψα και πιο πριν οτι ολα βγαζουν ζέστη μεσα στην κίνηση άλλα περισσότερο αλλά λιγότερο. Για να εχω πάρει 2 φορες 9X0 μια χαρα ειναι για μενα σίγουρα....τώρα αν κάποιος έχει άλλη άποψη απο την δική μου δικαίωμα του, οι ειρωνιες δεν νομίζω ομως οτι χρειάζονται, μπορω και εγω να ειρωνευτω ειτε αστειευομενος είτε σοβαρά (δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικά για το τελευταίο ) .
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πάντως το θέμα με την ζέστη δεν το έχω διαβάσει/δει στο ίντερνετ να αναφέρεται για το vstrom, σε αντίθεση με άλλα μοντέλα.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Και μιλάτε τόσες μέρες για υδρόψυκτα μοτέρ (για μέσα στην κίνηση)!
Με τον μπόξερ (όχι τα lc) να δείτε τι γίνεται καλοκαίρι μέσα στην κίνηση....... Απ' τον αστράγαλο και πάνω, ψήνεις αυγά στα πόδια σου!!!!! Είναι φορές που σταματημένος, η λάβρα του αεροψυκτου (που δεν ψύχεται καθόλου) φτάνει μέχρι το πρόσωπο και σου κόβει την ανάσα!!!!
Μια χαρά είναι τα μηχανάκια που λέτε!!! Μια χαρά!
Τρια χρόνια δεν κατάλαβα ποτέ ζεστή από τον αερόψυκτο μπόξερ.απο τα πιο δροσερά μηχανάκια.το μόνο μείον εθνική δεν δροσιζοταν το παπούτσι γιατί έκοβε τον αέρα σ εκείνο το σημείο ο κύλινδρος
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Τρια χρόνια δεν κατάλαβα ποτέ ζεστή από τον αερόψυκτο μπόξερ.απο τα πιο δροσερά μηχανάκια.το μόνο μείον εθνική δεν δροσιζοταν το παπούτσι γιατί έκοβε τον αέρα σ εκείνο το σημείο ο κύλινδρος
Τι σου είναι τελικά οι απόψεις!!!
Εγώ στην εθνική, ακόμα και με καύσωνα δεν αισθάνομαι τίποτα. Ούτε στα πόδια στο παπούτσι!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Νικο την γνώμη μου ειπα( οχι τοσες μέρες) εχθες και εκανα πλάκα στον Μιχάλη, δεν γίνεται και δεν χρειάζεται να συμφωνουμε όλοι με όλα... εγραψα και πιο πριν οτι ολα βγαζουν ζέστη μεσα στην κίνηση άλλα περισσότερο αλλά λιγότερο. Για να εχω πάρει 2 φορες 9X0 μια χαρα ειναι για μενα σίγουρα....τώρα αν κάποιος έχει άλλη άποψη απο την δική μου δικαίωμα του, οι ειρωνιες δεν νομίζω ομως οτι χρειάζονται, μπορω και εγω να ειρωνευτω ειτε αστειευομενος είτε σοβαρά (δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικά για το τελευταίο ) .
Έτυχε να έχεις εσύ το τελευταίο μνμ Κώστα, γι'αυτό και έκανα παράθεση εσένα!
Όπως βλέπεις, οι γνώμες διαφέρουν αρκετά τελικά (και νομίζω ότι είναι και φυσιολογικό)! ;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τρια χρόνια δεν κατάλαβα ποτέ ζεστή από τον αερόψυκτο μπόξερ.απο τα πιο δροσερά μηχανάκια.το μόνο μείον εθνική δεν δροσιζοταν το παπούτσι γιατί έκοβε τον αέρα σ εκείνο το σημείο ο κύλινδρος
Ε ναι . .αφού δεν έχει ανεμιστήρες κλπ ομορφιες, πώς να καεις?
Άλλο ένα που μου λείπει από την χοντρή, μαζί με την αυτονομία
 
Top Bottom