Suzuki V-Strom 800DE 2023

g1ann1s

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Προσεχώς ..
Εγω στο τεστ που εκανα με το 800DE δεν παρατήρησα κατι ασυνήθιστο για αυτα τα κυβικά. Δικύλινδρο στα 800 κυβικά που αποδίδει αρκετα καλά δεν γινεται να μην βγάλει ζεστη απο καπου. Ακομα δεν εχω πετύχει κατι εγω. Οσο ανεβαίνει η σχέση συμπίεσης τοσο περισσότερη θερμοκρασία παρατηρώ. Πχ στο τουαρεγκ εχει περισσότερη ζεστη με αισθητή διαφορά.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν ξέρω εάν έχει αναφερθεί, έκανα test drive to 800RE και στην κίνηση στην Καλλιρόης μου έφερε πολύ ζέστη από το γόνατο και επάνω.
Το κατάστημα μου είπε ότι δεν έχει σταματήσει από το πρωί το οποίο σίγουρα είναι αλήθεια …. άλλος με παρόμοια εμπειρία η απλά έτυχε?
Δεν γνωρίζω αν όντως έχει πρόβλημα με ζεστή, αλλά το κατάστημα σου είπε χαζομάρα.
Όλα τα μηχανάκια ανεβάζουν σε 5-10 λεπτά θερμοκρασία στην Αθήνα και δεν φταίει ότι δεν είχε σταματήσει από το πρωι
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγω στο τεστ που εκανα με το 800DE δεν παρατήρησα κατι ασυνήθιστο για αυτα τα κυβικά. Δικύλινδρο στα 800 κυβικά που αποδίδει αρκετα καλά δεν γινεται να μην βγάλει ζεστη απο καπου. Ακομα δεν εχω πετύχει κατι εγω. Οσο ανεβαίνει η σχέση συμπίεσης τοσο περισσότερη θερμοκρασία παρατηρώ. Πχ στο τουαρεγκ εχει περισσότερη ζεστη με αισθητή διαφορά.
Οι γ@μημενοι καταλύτες φταίνε για όλα
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Έχει σημασία και το που εντοπίζεται η ζέστη..
Στο στρομ με είχε ενοχλήσει κάπως στο τενερε ενώ βγάζει δεν είναι τόσο έντονο το πρόβλημα σε συγκεκριμένο σημείο.. όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ τέλος πάντων.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
11 μήνες έχω το, DE, και ναι βγάζει ζέστη όπως ΌΛΑ τα euro 5.
. Tιποτα παραπάνω η παρακάτω.

Δεν με έχει ενοχλήσει καθόλου τους χειμερινούς μήνες, αλλά τώρα έρχονται οι ζεστές.
Εφ όσον δεν το ανέχεσαι, η μόνη ουσιαστική λύση είναι decat, εξάτμιση δηλαδή ολόσωμη, πέταμα ο καταλύτης και πρόγραμμα.

Τα υπόλοιπα είναι ημίμετρα.
 

Eliaskat

Μέλος
Όνομα
Elias
Μοτό
GS 1250ADV
αυτο που όλα βγάζουν ζεστη..

Ολα τα μηχανάκια που ειχα βγαζανε ζεστη (μεσα στην κινηση) δεν ειναι καινουργιο..
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Παιδιά το στρομ το οδήγησα και το γουσταρα τρελά!! Τόσο που όποτε το σκέφτομαι να μπαίνω σε πειρασμό αλλαγής.
Ένα από τα μείον του, για εμένα, ήταν η ζέστη από τον κινητήρα.
Δεν είπα ότι το Τ7 δεν βγάζει ζεστή.. σαφώς και βγάζει.
Η ζέστη όμως έτσι όπως μου ερχόταν στο δεξί μπούτι από το στρομ με ενοχλούσε η ζέστη από το Τ7 δεν με ενοχλεί τόσο.
Αυτό λέω.. όχι ότι το όποιο άλλο μηχανάκι Ε5 δεν θα βγάλει ζεστή...
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Παιδιά το στρομ το οδήγησα και το γουσταρα τρελά!! Τόσο που όποτε το σκέφτομαι να μπαίνω σε πειρασμό αλλαγής.
Ένα από τα μείον του, για εμένα, ήταν η ζέστη από τον κινητήρα.
Δεν είπα ότι το Τ7 δεν βγάζει ζεστή.. σαφώς και βγάζει.
Η ζέστη όμως έτσι όπως μου ερχόταν στο δεξί μπούτι από το στρομ με ενοχλούσε η ζέστη από το Τ7 δεν με ενοχλεί τόσο.
Αυτό λέω.. όχι ότι το όποιο άλλο μηχανάκι Ε5 δεν θα βγάλει ζεστή...
Μιχάλη, το 9Χ0 που είναι E?( κάτι) δεν βγάζει καθόλου πάντως..... :roflmao::laugh: ..πρέπει να στο δώσω βόλτα στην κίνηση.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μιχάλη, το 9Χ0 που είναι E?( κάτι) δεν βγάζει καθόλου πάντως..... :roflmao::laugh: ..πρέπει να στο δώσω βόλτα στην κίνηση.
Θανασεν σε ζητάει ένας κύριος εδώ, για πες
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Θανασεν σε ζητάει ένας κύριος εδώ, για πες
Νομίζεις ότι έχεις κατσει πανω απο την θρακα, έχω μπει Τρίκαλα κεντρο, για Αθήνα δεν αναφέρω , με κίνηση με φιλο με v strom 650 και νομιζε οτι υπερβαλω...Μονο οταν το οδηγησε κτλβε. :roflmao:
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Νομίζεις ότι έχεις κατσει πανω απο την θρακα, έχω μπει Τρίκαλα κεντρο, για Αθήνα δεν αναφέρω , με κίνηση με φιλο με v strom 650 και νομιζε οτι υπερβαλω...Μονο οταν το οδηγησε κτλβε. :roflmao:
Ρε αφού είστε δροσεροί, τι τα θέλετε.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Περα απο την πλακα ολα βγαζουν ζέστη, αλλα περισσότερο, αλλα λιγότερο, δεν ειναι φτιαγμενα για πόλη....και κίνηση.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Περα απο την πλακα ολα βγαζουν ζέστη, αλλα περισσότερο, αλλα λιγότερο, δεν ειναι φτιαγμενα για πόλη....και κίνηση.
Το 990 είναι η μοτοσικλέτα με την περισσότερη ζέστη ΠΑΝΤΟΥ!
Και δεν μιλάω σε πόλη εκεί έχεις εγκαύματα!
Όλοι οι υπόλοιποι να μην παραπονιούνται παρακαλώ!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το 990 είναι η μοτοσικλέτα με την περισσότερη ζέστη ΠΑΝΤΟΥ!
Και δεν μιλάω σε πόλη εκεί έχεις εγκαύματα!
Όλοι οι υπόλοιποι να μην παραπονιούνται παρακαλώ!
Πες και το πιο δροσερό....την μεγάλη σου αγαπη
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Χωρίς να έχω παρακολουθήσει το θέμα ....είδα σήμερα έναν Ελβετό δικαβαλος με lonerider πάνινες βαλίτσες καθιστούσαν τέλεια δύο άτομα πάνω σε σχέση με τις εργοστασιακές αηδιες βαλίτσες που δίνει ο Ιάπωνας!!!! Τρομερή επιλογή και νομίζω είναι 45λιτρες

xrv_world_explorer
 
Top Bottom