Άδεια κυκλοφορίας για εξωτερικο

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
Σκέφτομαι να βγω καμιά βόλτα Αλβανία ή Οχρίδα και η άδεια κυκλοφορίας μου είναι

σε A4 και όχι στο πράσινο σκληρό χαρτί. Θα έχω πρόβλημα;
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Σκέφτομαι να βγω καμιά βόλτα Αλβανία ή Οχρίδα και η άδεια κυκλοφορίας μου είναι

σε A4 και όχι στο πράσινο σκληρό χαρτί. Θα έχω πρόβλημα;
http://www.advride.gr/threads/Αδεια-μοτοσυκλετας-Α4.3586/

http://www.advride.gr/threads/Έρχονται-οι-κανονικές-άδειες-κυκλοφορίας-μετά-από-2-5-χρόνια-με…-Α4.4853/
 

Rizzla+

Μέλος
Όνομα
non
Μοτό
Ducati Monster S4
Με αφορμη ταξιδι το οποιο προκειται να κανω στο εξωτερικο, ψαχτηκα, για να αλλαξω το φυλλο Α4 που μου εδωσαν οταν πηρα την μηχανη.
Πηγα στο υπουργειο με τυπωμενη την πρασινη καρτα της ασφαλειας, συμπληρωσα μια αιτηση και σε μιση ωρα ηταν ετοιμη η κανονικη αδεια.
 

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
Πήγα στη Διεύθυνση Μετοφορών (Ιωάννινα) και σε ένα λεπτό έφυγα με την πράσινη άδεια...Ούτε εγώ δε το πίστευα
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Δηλώνετε ταξίδι εξωτερικού & Δίνετε ταξιδιωτικά έγγραφα ,ή απλά το Ελληνικό Δημόσιο προμηθεύτηκε άδειες για όλους ???
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Μου ζήτησαν την πράσινη κάρτα και μετά έκανα μια αίτηση οτι θέλω να ταξιδέψω στο εξωτερικό .

Τίποτα άλλο δεν χρειάστηκε .

Όσοι έκαναν μεταβίβαση έπαιρναν την λευκή Α4
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Στο Περιστέρι μου ζήτησαν την πράσινη κάρτα, συμπλήρωσα μια αίτηση και μου την έδωσαν σε μισή ωρίτσα
χωρίς ταλαιπωρία.
 

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
Δηλώνετε ταξίδι εξωτερικού & Δίνετε ταξιδιωτικά έγγραφα ,ή απλά το Ελληνικό Δημόσιο προμηθεύτηκε άδειες για όλους ???
εγώ δεν είπα τίποτα για εξωτερικό ούτε έκανα αίτηση. Είχα μαζί μου την πράσινη κάρτα αλλά ούτε αυτή ζήτησαν.

Μου είπε η υπάλληλος ότι προμηθεύτηκαν το πράσινο χαρτί τώρα τελευταία.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
μονο στην πατρα δεν δουλευει τιποτα ρε πστ μου;;θα περασω καποιο πρωι μηπως καταφερω τιποτα γιατι περυσι τσαμπα ταλαιπωρια..
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
μονο στην πατρα δεν δουλευει τιποτα ρε πστ μου;;θα περασω καποιο πρωι μηπως καταφερω τιποτα γιατι περυσι τσαμπα ταλαιπωρια..
Πες τους οτι φευγεις για Γιαννενα και ρωτα τους αν μπορει να γινει η αντικατασταση στο μηχανολογικο στα Γιαννενα.Αν ναι μου στελνεις την παλια και κανω εδω την δουλεια.Δεν ξερω ομως αν πρεπει να την κανεις ο ιδιος.Ρωτα και πες μου.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Πες τους οτι φευγεις για Γιαννενα και ρωτα τους αν μπορει να γινει η αντικατασταση στο μηχανολογικο στα Γιαννενα.Αν ναι μου στελνεις την παλια και κανω εδω την δουλεια.Δεν ξερω ομως αν πρεπει να την κανεις ο ιδιος.Ρωτα και πες μου.
Στην αθηνα που είχα ρωτήσει μου είπαν ότι ανηκω στην πατρα κι εκεί θα πρέπει να απευθυνθω.( Αν και έγινε αθηνα η μεταβίβαση).
Και στην Λαμία που ρώτησε ο γνωστός σιδεροκωλος μία γνωστή του,πατρα είπε μόνο...
Θενξ πάντως!!

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
παιδιά και εγώ την μεταβίβαση την είχα κάνει Λαμία και μου την άλλαξαν στα Γιάννενα....
 

Koive k9

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Panos
Μοτό
Bmw , vespa
Εγω πηγα και παρελαβα Καβαλα σημερα σε πεντε λεπτα ,μονο με την Α4 και ταυτοτητα.Ειπαν ότι εχουν προμηθευτεί!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Εγω πηγα και παρελαβα Καβαλα σημερα σε πεντε λεπτα ,μονο με την Α4 και ταυτοτητα.Ειπαν ότι εχουν προμηθευτεί!
Ετοιμοι ειστε κουφαλες:p...

:biker:


και με τα επισημα χαρτια.



Περιμενουμε φωτορεπορταζ!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Εγώ πάντως ,τέλη Ιουλίου που πηγα στο Υπ.Σ.Δ.Αττικής + στο Αν.Αττικής ,μου είπαν και οι 2 "αρμόδιοι" ότι δεν έχουν προμηθευτεί ακόμα ,κ δίνουν μόνο για Επαγγελματικά.
Πήγα βέβαια στο χαλαρό ,χωρίς μεσάζοντα ,κ χωρίς να κλωτσάω γραφεία.
Γνωρίζω ότι κ στις δυο παραπάνω περιπτώσεις ,θα είχα πάρει τα πράσινα χαρτιά.
Αλλά δεν πρόκειται να βγώ εκτός ,κ δεν με καίει ,οπότε πήγα απλά να δω αν άλλαξε κάτι στο φιλότιμο των Δημ.Υπαλλήλων.
Επιβεβαιώνω: ΔΕΝ άλλαξε κάτι.
 
Top Bottom