Έκθεση Μοτοσυκλέτας 2024 - 10 έως 14 Απριλίου, Εκθεσιακό Κέντρο METROPOLITAN Expo (Αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος)

cantona

Μέλος
Περιοχή
Αρτέμιδα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1250GSA
Ειναι με το όπλο <<ρανταρ>> η εχουν σταθερή κάμερα;
Ρωταω για εναν <<φιλο μου>> που εκανε ενα γρηγορο πέρασμα τελευταια να προλάβει μια πτήση.
Όπλο-ραντάρ και επί τόπου τα υπόλοιπα.
Ο φίλος αν πήγαινε για πτήση, αποκλείεται να έφτασε εκεί...εκτός αν ήταν τόσο γρήγορος :cool: και πέρασε τις αναχωρήσεις-αφίξεις και αναγκαστικά έφτασε μέχρι το εκθεσειακό και ξανά γύρισε...

 
Τελευταία επεξεργασία:

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Όπλο-ραντάρ και επί τόπου τα υπόλοιπα.
Ο φίλος αν πήγαινε για πτήση, αποκλείεται να έφτασε εκεί...εκτός αν ήταν τόσο γρήγορος :cool: και πέρασε τις αναχωρήσεις-αφίξεις και αναγκαστικά έφτασε μέχρι το εκθεσειακό και ξανά γύρισε...

Α οκ! Ειχα κόψει για την αναστροφή. Καταλαβα οτι εννοούσες πιο πριν γιατι θυμαμαι οτι ειχε πινακίδες με μειωμένη ταχύτητα και μου περασε απο το μυαλο.

Ο φιλος σε ευχαριστεί!
 

cantona

Μέλος
Περιοχή
Αρτέμιδα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1250GSA
Α οκ! Ειχα κόψει για την αναστροφή. Καταλαβα οτι εννοούσες πιο πριν γιατι θυμαμαι οτι ειχε πινακίδες με μειωμένη ταχύτητα και μου περασε απο το μυαλο.

Ο φιλος σε ευχαριστεί!
'Ησουν συνοδηγός; Γιατί γράφουν και για ζώνες... :yew:
 

sfera

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
Tenere700, CRM250, Bandit 650
Μεγάλη προσοχή στα όρια ταχύτητας για όσους θα έρθουν από την μεριά αεροδρομίου!
Μετά τα κτίρια του αερολιμένα, το όριο πέφτει στα 50χλμ. και κάτω από την αερογέφυρα πυροβολούν και τσιμπάνε διπλώματα!
[/QUOT
Προσοχη στο συγκεκριμενο σημειο οντως την εχουν στημενη πολλες φορες .. Χθες δεν ειχε κατα τις 17:00 που πηγα .
Μπορει λογο της εκθεσης να μην βαλουνε διοτι δεν θα εχουν χωρο να τους σταματανε :):):).

Η εκθεση ειναι στο κτιριο 2 , το αναφερω γιατι παιζει και αλλη εκθεση στο χωρο
Προσωπικα εγω θα ειμαι Παρασκευη ανοιγμα με κλεισιμο. Τα test rides ειναι και καθημερινες. Εχει ολες τις εταιρειες μεσα μεγαλες και μικρες . Επισης εχει και μαγαζια Motoκινηση, ΜΑΚΑΝ, Tζορτζοπουλος, DRAKOS κλπ.
Καφε παρτε απ'εξω μεσα ειναι τιμες Κολωνακιου .
Αυτα για ενημερωση
 

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Είναι πάντως το εσωτερικό σε επίπεδα EICMA.
Σαν το ένα Hall απο αυτά που θα βλέπαμε στο Μιλάνο (πέρισυ αν δεν κάνω λάθος είχε 6 τέτοια πχ), αλλά είναι πολύ καλή, με ωραίο σχεδιασμό και κορυφαία περίπτερα. Δεν ξέρω ειλικρινά πως έμεινε η τιμή της εισόδου σε τόσο χαμηλά επίπεδα. Πραγματικά.
Να περάσετε όλοι και απο το περίπτερο του Hellas Rally, όπου θα δείτε το Tenere του Γιάννη Σεβαστόπουλου που θα τρέξει στον αγώνα, καθώς και το 500 EXC που είχαμε στην έκθεση στο Μιλάνο.
Επιτυχία σε όλους, γιατί πραγματικά, όποιος είναι εκεί, προσπαθεί. Και έχει μεγάλη σημασία στις μέρες μας.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Είναι πάντως το εσωτερικό σε επίπεδα EICMA.
Σαν το ένα Hall απο αυτά που θα βλέπαμε στο Μιλάνο (πέρισυ αν δεν κάνω λάθος είχε 6 τέτοια πχ), αλλά είναι πολύ καλή, με ωραίο σχεδιασμό και κορυφαία περίπτερα. Δεν ξέρω ειλικρινά πως έμεινε η τιμή της εισόδου σε τόσο χαμηλά επίπεδα. Πραγματικά.
Να περάσετε όλοι και απο το περίπτερο του Hellas Rally, όπου θα δείτε το Tenere του Γιάννη Σεβαστόπουλου που θα τρέξει στον αγώνα, καθώς και το 500 EXC που είχαμε στην έκθεση στο Μιλάνο.
Επιτυχία σε όλους, γιατί πραγματικά, όποιος είναι εκεί, προσπαθεί. Και έχει μεγάλη σημασία στις μέρες μας.
Όπως το είπες....το ένα χολ , γιατί αν το μάρκετινγκ της εν λόγο εταιρείας το έτρεχε ακόμα περισσότερο και οι τιμές ήταν πιο προσιτές θα βλέπαμε πολύ και ποικίλα περίπτερα.... Κρίμα για ακόμα μια χρονιά , αλλά αυτό είμαστε να γεμίζουν τέρατα εκθέσεις τα τουριστικά και οι γάμο Βάπτιση και μεις ένα λες και είναι γερανοί ρομπότ λοτζιστικ....

xrv_world_explorer
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Όπως το είπες....το ένα χολ , γιατί αν το μάρκετινγκ της εν λόγο εταιρείας το έτρεχε ακόμα περισσότερο και οι τιμές ήταν πιο προσιτές θα βλέπαμε πολύ και ποικίλα περίπτερα.... Κρίμα για ακόμα μια χρονιά , αλλά αυτό είμαστε να γεμίζουν τέρατα εκθέσεις τα τουριστικά και οι γάμο Βάπτιση και μεις ένα λες και είναι γερανοί ρομπότ λοτζιστικ....

xrv_world_explorer
Κάτσε βρε συ Αποστόλη, νομίζω ότι η έκθεση είναι βήμα προς τα εμπρός (δεν έχω πάει σην έκθεση ακόμα αλλά τον συγκεκριμένο χώρο τον έχω επισκεφτεί και η αίθουσα είναι ικανών διαστάσεων, τουλάχιστον για τα ελληνικά δεδομένα)
Δεν γίνεται από εκεί που είμασταν χωρίς έκθεση τόσο καιρό, ξαφνικά να γεμίζουμε μεγαθήρια. Μακάρι να πάει καλά φέτος και να συνεχίσει και του χρόνου.
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Θέλω να ελπίζω αυτή την φορά ότι θα δω κάτι πολύ καλό με λιγότερα φυστικια και ρακόμελα και περισσότερα αξεσουάρ και μότο.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Είναι πάντως το εσωτερικό σε επίπεδα EICMA.
Σαν το ένα Hall απο αυτά που θα βλέπαμε στο Μιλάνο (πέρισυ αν δεν κάνω λάθος είχε 6 τέτοια πχ), αλλά είναι πολύ καλή, με ωραίο σχεδιασμό και κορυφαία περίπτερα. Δεν ξέρω ειλικρινά πως έμεινε η τιμή της εισόδου σε τόσο χαμηλά επίπεδα. Πραγματικά.
Να περάσετε όλοι και απο το περίπτερο του Hellas Rally, όπου θα δείτε το Tenere του Γιάννη Σεβαστόπουλου που θα τρέξει στον αγώνα, καθώς και το 500 EXC που είχαμε στην έκθεση στο Μιλάνο.
Επιτυχία σε όλους, γιατί πραγματικά, όποιος είναι εκεί, προσπαθεί. Και έχει μεγάλη σημασία στις μέρες μας.
Εγώ βασικά για τις μοντέλες πάω αλλά οκ μια και με προσκαλείς θα περάσω κι απ το περίπτερο να πω μια καλησπέρα
:)
Θέλω να ελπίζω αυτή την φορά ότι θα δω κάτι πολύ καλό με λιγότερα φυστικια και ρακόμελα και περισσότερα αξεσουάρ και μότο.
κι εγώ ελπίζω να φωτογραφίσω κανένα "πορτρέτο" της ανθρωπιάς (ξέρετε εσείς)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μανιακ ποτε θα πας ?
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Πήγα σήμερα με το άνοιγμα.
Άξιζε το χαζολόι με το παραπάνο! Για εκπτώσεις κτλ σε εξοπλισμό, δεν γνωρίζω αν έχει καθώς πήγα για συγκεκριμένο λόγο.
Είδα το Norden και άλλα μηχανάκια που είχα για πολύ πιο ακριβά κοντά στα 15k. Το Norden το "απλό" όχι το explore γιατί δεν φτάνω κάτω, με μάγεψε κάπως. Όπως και το Desert X μαύρο, Multistrada v4 οποιο να ναι, το 1100Africa Twin.
Έκλεισα test ride από βδομάδα στον Βαγιανέλη με 1250gsa και 1300.
KTM 890 με στεναχωρεί που με χαλάει τόσο, λόγο των μάγουλων που έχει χαμηλά. 1290 φωτιά το super adventure!

Ακόμα αναρωτιέμαι πως ο Μπούρδος κάθονταν για τόσα χιλιόμετρα σε 15 πόντους σέλα :p

Σήμερα κατάλαβα κάτι τύπους που έχουν 5-6 μηχανές! :rolleyes::)

Ευχαριστήθηκα πάρα πολύ την έκθεση! Όπου και να κοιτούσα κάτι ήθελα!
:ha:ok:

Θα σας πρότεινα να πάτε καθημερινή κατά τις 14:30.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ναι.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πώς ήταν ....
Δεν ξέρω, το άφησα για την Κυριακή.

Στάλθηκε από το ASUS_AI2302 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom