Αγγελία που χαζεύω σήμερα .

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Τσάμπα.
Κάτι πίνουν κι εκεί στον Ερμιδη.
Εγώ θα έπαιρνα κάτι απ' το χωριομ :
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Είναι δεξιός, αλλιώς θα τα έγραφε όλα με ι και με ο.


Άμα είχαν νικήσει στον εμφύλιο οι κομμουνιστές, θα είχαν αλλάξει την γραπτή Ελληνική γλώσσα και όλα τα η, υ, ει, οι θα γραφόντουσαν με ι, τα ω με ο και τα αι με ε.
Θέλεις να ξεκινήσουμε τέτοια κουβέντα τώρα; Ας αφήσουμε το θέμα μακριά από το φόρουμ.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Είναι τελείως βλάκες?:thnkg:έμπορος είναι δεν καταλαβαίνει ότι δεν θα φύγει στα λεφτά αυτά ποτέ?και έχει και λαστι,α τετράγωνα :dstpc:
Ενώ αν είχε καινούργια λάστιχα, θα ήταν περιζήτητο!!!!! :ha
Βρε τον Ερμίδη!!!!! :ha
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
Χαζεύω ένα lc RT. Ψέματα, δύο RT γιατί μου άρεσε ένα Ελληνικό της σειράς της αθάνατης αερόψυκτο. Μετά λέω μεγάλο βήμα σκέφτεσαι για την σύνταξη, και...




Το RT ακόμα το σκέφτομαι
πόσο βγαινει τελικη το 890 γιατι πλεον ανεβηκαν λιγο οι τιμες απο αγγλια?
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
Εγώ σήμερα χαζεύω αυτό και μου μπαίνουν διαόλοι... Μάλλον I don't want peace...

KTM 990 Adventure '09 - Car.gr



1ον έχουμε κανέναν από τα Γρεβενά ??
2ον Έχουμε κανέναν να θέλει το Versys ?? Πριν μπει η λογική στη μέση..
εγω φοβαμαι τα χλμ σε αυτο μια επισκευη να θελει πασ στα 8κ παρε ενα με λιγοτερα χλμ
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
πόσο βγαινει τελικη το 890 γιατι πλεον ανεβηκαν λιγο οι τιμες απο αγγλια?
Δεν έχω ιδέα για το σήμερα, το ψάχνω.

Αν είχα ψωνίσει Νοέμβριο με παράδοση τέλη 23 θα έβγαινε κάτω από 12000 για μοντέλο 21-22 με κάτω από 10,000χλμ και περίπου 13000 για μοντέλα με 1500-2000χλμ.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Είναι τελείως βλάκες?:thnkg:έμπορος είναι δεν καταλαβαίνει ότι δεν θα φύγει στα λεφτά αυτά ποτέ?και έχει και λαστι,α τετράγωνα :dstpc:
Ένας από τους νόμους της αγοράς λέει πως για κάθε τι υπάρχει και ο αγοραστής του....
Αν ο έμπορος δεν βιάζεται και δεν έχει ανάγκη να πουλήσει, πάντα θα βλέπουμε χρέπια σε τιμές κοσμήματος.
Και πίστεψε με, υπάρχουν θύματα, πολλά θύματα....
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ένας από τους νόμους της αγοράς λέει πως για κάθε τι υπάρχει και ο αγοραστής του....
Αν ο έμπορος δεν βιάζεται και δεν έχει ανάγκη να πουλήσει, πάντα θα βλέπουμε χρέπια σε τιμές κοσμήματος.
Και πίστεψε με, υπάρχουν θύματα, πολλά θύματα....
Μια διόρθωση. Όταν κάτι υπάρχει σε πληθώρα προσφοράς η εν πάσει περιπτώσει δεν είναι κάτι εκπληκτικά σπάνιο η εκπληκτικά μοναδικό το να βρεθεί ένας άνθρωπος να δώσει μια γελοία παράλογη τιμή δεν τον κατατάσσει στα θύματα αλλά στους βλάκες που βρέθηκαν μάλλον τυχαία με λεφτά (γιατί ο βλάκας δεν έχει δημιουργήσει μόνος του τόσα λεφτά) που βάριονται κιόλας να ψάξουν.

Υπάρχει μια πλευρά βέβαια του νομίσματος όπως π.χ. έμπορος στον Πειραιά γνωστός για τις παραλογες αγγελίες του σε τιμές σε παλιά μοντέλα αλλά εκεί υπάρχει μια εξήγηση ίσως πως κάνει απ' όσο ξέρω διακανονισμους εκτός Τράπεζας ιδιωτικά οπότε ο κάθε μαυρισμένος η ταλαίπωρος μπορεί να βρεθεί να πληρώνει συναλλαγματικές για ένα xt600 ας πούμε των 4000€.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Όπως έχω ξαναγράψει, έχω ακούσει πετυχημένο έμπορο μεταχειρισμένων αυτοκινήτων, όταν του είπε ένας φίλος του《Ποιος θα δώσει τόσα λεφτά για αυτό το αυτοκίνητο;》να λέει ότι 《Θα βρεθεί ο μ@λ@κ@ς που θα τα δώσει》:D
 
Τελευταία επεξεργασία:

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Πάντα για ότι και οσο πωλείται κατι εκεί έξω ,υπάρχει τουλάχιστον ένας αγοραστής !!!
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Άραγε θα φύγει :wacky:
Ειναι πολυ καιρό και αυτό εκεί οπως και άλλα, έχουν ξεφύγει και αυτά, ειχα δωσει το δικό μου του 2002 το 2009 3.500€.... Έχουν γίνει συλλεκτικά και αυτά.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Ειναι πολυ καιρό και αυτό εκεί οπως και άλλα, έχουν ξεφύγει και αυτά, ειχα δωσει το δικό μου του 2002 το 2009 3.500€.... Έχουν γίνει συλλεκτικά και αυτά.
ΣυλλεΧτικό για γνώστες !!!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ειναι πολυ καιρό και αυτό εκεί οπως και άλλα, έχουν ξεφύγει και αυτά, ειχα δωσει το δικό μου του 2002 το 2009 3.500€.... Έχουν γίνει συλλεκτικά και αυτά.
Μιλάμε για την εποχή που κανένα παλιό μηχανάκι δεν είχε αξία, ήταν όλα "το βάρος τους σε σίδερο" μόλις περνούσαν την τριετία :p

Πήρα το fazer τότε σε τιμή "σκραπ" τρία χιλιάρικα και... δεν έχει τραγικά διαφορετική τιμή σήμερα. Είδα ένα καλό στην Αγγλία και χτύπησε νότα, μετά είδα ένα R_GS από τα συλλεκτικά εδώ στο 1/3 της τιμής και των μιλίων και γέλασα και λέω αχ άτιμη ασφάλεια...
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Όπως έχω ξαναγράψει, έχω ακούσει πετυχημένο έμπορο μεταχειρισμένων αυτοκινήτων, όταν του είπε ένας φίλος του《Ποιος θα δώσει τόσα λεφτά για αυτό το αυτοκίνητο;》να λέει ότι 《Θα βρεθεί ο μ@λ@κ@ς που θα τα δώσει》:D
Όπως μου έλεγε και κάποιος μεγαλέμπορος πελάτης μου στην δουλειά,ένας "μακακας πεθαίνει,δέκα γεννιούνται"
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Μια διόρθωση. Όταν κάτι υπάρχει σε πληθώρα προσφοράς η εν πάσει περιπτώσει δεν είναι κάτι εκπληκτικά σπάνιο η εκπληκτικά μοναδικό το να βρεθεί ένας άνθρωπος να δώσει μια γελοία παράλογη τιμή δεν τον κατατάσσει στα θύματα αλλά στους βλάκες που βρέθηκαν μάλλον τυχαία με λεφτά (γιατί ο βλάκας δεν έχει δημιουργήσει μόνος του τόσα λεφτά) που βάριονται κιόλας να ψάξουν.

Υπάρχει μια πλευρά βέβαια του νομίσματος όπως π.χ. έμπορος στον Πειραιά γνωστός για τις παραλογες αγγελίες του σε τιμές σε παλιά μοντέλα αλλά εκεί υπάρχει μια εξήγηση ίσως πως κάνει απ' όσο ξέρω διακανονισμους εκτός Τράπεζας ιδιωτικά οπότε ο κάθε μαυρισμένος η ταλαίπωρος μπορεί να βρεθεί να πληρώνει συναλλαγματικές για ένα xt600 ας πούμε των 4000€.
Ο συγκεκριμένος έχει έκθεση με 200 παλιά μηχανάκια ,που όμως με τις τιμές που έχει,μάλλον θα τα βάλει στον λωκο του, διότι δεν θα τα πάρει όσο περνάει ο καιρός κανείς,άλλα λόγω ηλικίας είναι συναισθηματικά δεμένος μαζί τους (την εποχή που ήταν νέος) και δεν αφήνει τον γιο του που έχει αναλάβει να αναβαθμίσει την επιχείρηση στα σύγχρονα πρότυπα,να τα πουλήσει όλα,στην μισή τιμή,και να βάλει καινούργια.Απ ότι συζηταγα με τον γιο του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ο συγκεκριμένος έχει έκθεση με 200 παλιά μηχανάκια ,που όμως με τις τιμές που έχει,μάλλον θα τα βάλει στον λωκο του, διότι δεν θα τα πάρει όσο περνάει ο καιρός κανείς,άλλα λόγω ηλικίας είναι συναισθηματικά δεμένος μαζί τους (την εποχή που ήταν νέος) και δεν αφήνει τον γιο του που έχει αναλάβει να αναβαθμίσει την επιχείρηση στα σύγχρονα πρότυπα,να τα πουλήσει όλα,στην μισή τιμή,και να βάλει καινούργια.Απ ότι συζηταγα με τον γιο του.
200? Εγώ είχα ακούσει πολύ πολύ περισσότερα
 
Top Bottom