Αναζήτηση adventure μεσαίας κατηγορίας

Li@m

Μέλος
Όνομα
ΧΡΗΣΤΟΣ
Μοτό
YAMAHA XT660X
g1ann1s παρακολουθώ το θέμα σου με μεγάλη προσοχή καθώς είμαι σε ίδια κατάσταση με εσένα. Κάτοχος xt660x με 193cm ύψος. Έχεις πει τι ύψος έχεις; To tuareg που το έκανες τεστ; Εγω το βρήκα στον Αρμακολα όμως πρέπει να του έχουν πιει το αίμα και επιφυλάσομαι λίγο για την εμπειρία. Κατα τ' άλλα αρκετά ευχάριστο οδηγικά. Έκανα επίσης τεστ το cfmoto 800mt που το έχει ο πετσας. Τίμιο το κινέζικο αλλά μετά τα 100 πέθανα στο buffeting. Θέλω να καβαλήσω το 790 adv, το vstrom800 και αναμένω το voge900.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Να ρωτήσω κάτι γιατί μου κάνει εντύπωση


Μηχανάκι με λίγα χιλιόμετρα, από τέστ ραιντ που λέμε ότι "του ήπιαν το αίμα" δηλαδή έχει κάνει ας πούμε 15000 χιλιόμετρα με οδηγούς όχι προσεκτικούς και... Το μοτέρ έχει "πέσει" σε απόδοση; Η ξέρω γω τα φρένα είναι "χαλαρά"; Η ανάρτηση είναι "σούπα"; Γενικά δεν δικαιολογείται κανένα περίεργο σύμπτωμα τόσο νωρίς.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Να ρωτήσω κάτι γιατί μου κάνει εντύπωση


Μηχανάκι με λίγα χιλιόμετρα, από τέστ ραιντ που λέμε ότι "του ήπιαν το αίμα" δηλαδή έχει κάνει ας πούμε 15000 χιλιόμετρα με οδηγούς όχι προσεκτικούς και... Το μοτέρ έχει "πέσει" σε απόδοση; Η ξέρω γω τα φρένα είναι "χαλαρά"; Η ανάρτηση είναι "σούπα"; Γενικά δεν δικαιολογείται κανένα περίεργο σύμπτωμα τόσο νωρίς.
κι εμένα πάντα αυτό μου έκανε εντύπωση. Βάζουν ένα test ride και δεν το συντηρούν και όσο βγάλει? Αν θέλει ας πουμε λάστιχα ας αλλάξουν λάστιχα.
 

Li@m

Μέλος
Όνομα
ΧΡΗΣΤΟΣ
Μοτό
YAMAHA XT660X
Όταν το παραλαμβάνεις μετά απο δημοσιογραφικό review όπως εγώ, με 10Κ χιλ χωρίς αλλαγή λαδιών, με τις αναρτησείς ρυθμισμένες όπως να ναι και με την αλυσιδά χωρίς ίχνος λίπανσης τι συμπέρασμα να βγάλεις;
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Να ρωτήσω κάτι γιατί μου κάνει εντύπωση


Μηχανάκι με λίγα χιλιόμετρα, από τέστ ραιντ που λέμε ότι "του ήπιαν το αίμα" δηλαδή έχει κάνει ας πούμε 15000 χιλιόμετρα με οδηγούς όχι προσεκτικούς και... Το μοτέρ έχει "πέσει" σε απόδοση; Η ξέρω γω τα φρένα είναι "χαλαρά"; Η ανάρτηση είναι "σούπα"; Γενικά δεν δικαιολογείται κανένα περίεργο σύμπτωμα τόσο νωρίς.

αυτό που έχει ο αρμακολας έχει πάνω από 20-23κ χλμ και έχει πάρει μέρος στα 2 μεγκα τεστ του Μότο και άλλους πόσους κατόχους , δεν ξέρω κατά ποσό τα συντηρούν , λογικά μόνο αναλώσιμα
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Δημήτρη εκτός από την διαφημιστική εταιρεία έχεις πολλές διαφορετικές δραστηριότητες;

Για τσάντες απτό Temu τον έχεις ρε ;;;

ορίστε ο Δημήτρης omega για εδώ είναι


δικιά του είναι η εταιρία :ha
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Επιτρέψτε μου να πω και εγώ την μπούρδα μου σαν κάτοχος προσφάτως των 2 από τις 4 υποψήφιες νύφες (790-Tenere).
Εάν ψωνίσεις με το πάνω κεφάλι πας καρφί σε Vstrom800 αρκεί να μπορείς να χωνέψεις αυτό το ανέμπνευστο - αδιάφορο ντιζάιν (πολύ κρίμα ρε Σουζουκάρα!)

Από τα άλλα 3 (Ιταλό - "Ιάπωνα"- "Αυστριακό") ψηφίζω χωρίς δεύτερη σκέψη Τενεράκλα!! Πανέμορφη, χωρίς φρου φρου και αρώματα παρά μόνο ουσία!

Τελεία και *αύλα!!




Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Τον τελευταίο χρόνο έχει γίνει πολύ πιο ξεκούραστη η συμμετοχή μου στο forum. Εύγε!
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Τον τελευταίο χρόνο έχει γίνει πολύ πιο ξεκούραστη η συμμετοχή μου στο forum. Εύγε!
Λύσεις για νέους με όρεξη και όραμα...


Master Degree
του STF Univercity of Athens
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Πασπαρτού...
Δημήτρη εκτός από την διαφημιστική εταιρεία έχεις πολλές διαφορετικές δραστηριότητες;

Ωμέγα για τα αλώνια...

Για τσάντες απτό Temu τον έχεις ρε ;;;

ορίστε ο Δημήτρης omega για εδώ είναι


δικιά του είναι η εταιρία :ha
κι Ωμέγα για τα Σαλόνια...

:hh:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Λύσεις για νέους με όρεξη και όραμα...


Master Degree
του STF Univercity of Athens
Χα, χα, χα Δημήτρη! Είναι λογική η απορία σου.

Αφού θέλω δε θέλω -οι περισσότεροι- με έχουν για Yamaha-κια. Ε, διαβάζω κάτι τέτοια και λέω δεν είναι απαραίτητα πλέον τα δικά μου κείμενα υπεράσπισης για την εταιρεία με το διαπασών.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σαμπρέλες no party λέμε.

Στην επόμενη γενιά ας πάρουν μια σελίδα από το βιβλίο της Χόντα (όχι στο πώς θα γίνει βαρετό το μηχανάκι, στο tubeless αναφέρομαι)
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ειδικά το Tenere για το κοινό που απευθύνετε θα ήταν μάλλον λάθος να βάλει tubeless (και να ακριβύνει). Οι περισσότεροι που κάνουν σοβαρό χώμα ξέρουν να αλλάξουν και σαμπρέλα στο βουνό και συνήθως υπάρχουν και έξτρα χέρια για βοήθειες. Εγώ αν έπαιρνα μεσαίο για χρήση σε χώμα ΔΕΝ θα ήθελα tubeless (αλλά δε θα έπαιρνα μεσαίο για τέτοια χρήση).
Σε κάθε περίπτωση δεν είναι το συγκεκριμένο μεσαίο με χαρακτηριστικά touring, άσχετα αν το μοτέρ μπορεί.
Κάποτε οι επιλογές ήταν λίγες, σήμερα είναι πολλές και καλό είναι να παραμείνει έτσι. Προσωπική η άποψη.
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Τον τελευταίο χρόνο έχει γίνει πολύ πιο ξεκούραστη η συμμετοχή μου στο forum. Εύγε!
Πιο αντικειμενικός από εμένα δεν υπάρχει ρε συ!! Αλλά το μοτόρι είναι τάβλα λέμε!! Πώς να το κάνουμε

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό με το μεγάλο ντεπόζιτο, που δεν είναι πια σκληροπυρηνικό, θα μπορούσε να έχει tb, η τιμή ξέφυγε έτσι και αλλιώς
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πιο αντικειμενικός από εμένα δεν υπάρχει ρε συ!! Αλλά το μοτόρι είναι τάβλα λέμε!! Πώς να το κάνουμε

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Αυτοσαρκασμός για εμένα ήταν. Μια χαρά τα λες!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αυτό με το μεγάλο ντεπόζιτο, που δεν είναι πια σκληροπυρηνικό, θα μπορούσε να έχει tb, η τιμή ξέφυγε έτσι και αλλιώς
Αυτό με το μεγάλο ντεπόζιτο βασικά είναι πιο ικανό κατά τη γνώμη μου. Είναι πιο σωστά στημένο. Η τιμή του έχει πέσει.
Υπάρχει και το extreme αλλά εγώ θα έπαιρνα μόνο το World Raid.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Όπως είπε ο φίλος στο bikeworld, οι αρετες που θες σε μια σύζυγο είναι άλλες. Μας σπρώχνουν στην Αφρική με το ζόρι και η Acerbis ακόμα δεν έχει βγάλει μεγάλο ντεπόζιτο
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Χα, χα, χα Δημήτρη! Είναι λογική η απορία σου.

Αφού θέλω δε θέλω -οι περισσότεροι- με έχουν για Yamaha-κια. Ε, διαβάζω κάτι τέτοια και λέω δεν είναι απαραίτητα πλέον τα δικά μου κείμενα υπεράσπισης για την εταιρεία με το διαπασών.
Στέφανε the influencer must influence όμως! Θα σου πάρουν τον σπόνσορα! Χαχα


like and subscribe!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στέφανε the influencer must influence όμως! Θα σου πάρουν τον σπόνσορα! Χαχα


like and subscribe!
Τα φράγκα είναι στους Κινέζους τώρα.... Θα αλλάξω τροπάριο.
 
Top Bottom