Ανοιξιάτικη κατ' αυλακιώτικη μάζωξη 12/13/14 Μαϊου

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Ξυπνησαμε σε καταχνια, που σιγα σιγα ανοιξε...

Στο γυρισμο ψιλομπλεξαμε σε adventure...:p
Δε σημαδεψε καλα το apex...
όταν είδα τις λασποναρκες δεν ημπόρεσα να μην σκεφτώ την αντίδραση της τσίλικης Ιταλίδας στη θέα του ναρκοπεδίου. θα θελήσει να απλώσει το ακροδάχτυλο της να αγγίξει τη λάσπη, η θα βγάλει μια μακρόσυρτη τσιρίδα και θα πέσει τανάσκελα να πεθάνει, και θα έπρεπε να την κουβαλήσει στην πλάτη μέχρι την άσφαλτο
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
όταν είδα τις λασποναρκες δεν ημπόρεσα να μην σκεφτώ την αντίδραση της τσίλικης Ιταλίδας στη θέα του ναρκοπεδίου. θα θελήσει να απλώσει το ακροδάχτυλο της να αγγίξει τη λάσπη, η θα βγάλει μια μακρόσυρτη τσιρίδα και θα πέσει τανάσκελα να πεθάνει, και θα έπρεπε να την κουβαλήσει στην πλάτη μέχρι την άσφαλτο
Βουτηξε μεσα θελοντας και μη και εγινε κωλος (με την κακη εννοια)... :oops:
Δεν ξερω αν συνδεεται, αλλα για κανα τεταρτο η ενδοσυνεννοηση ρεταριζε με μονολεκτικες απαντησεις, μετα εστρωσε...:D
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
αχαχαχαχαχα και τον έχω εικόνα το προηγούμενο πρωί που με την βρεμένη χαρτοπετσέτα αφαιρούσε τα μυγάκια ένα ένα από το μούτρο. Που να φανταζόταν ο καψερός τι του επιφύλασσε η μοίρα δια προσώπου Μπιλιζα, και πόσο μάταιο ήταν το καθάρισμα
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
αχαχαχαχαχα και τον έχω εικόνα το προηγούμενο πρωί που με την βρεμένη χαρτοπετσέτα αφαιρούσε τα μυγάκια ένα ένα από το μούτρο. Που να φανταζόταν ο καψερός τι του επιφύλασσε η μοίρα δια προσώπου Μπιλιζα, και πόσο μάταιο ήταν το καθάρισμα
Είπαμε Ducati, κυρία με τας καμελίας :)
 

wildbilly

Έχει κόψει το καπίστρι και σέρνει και το παλούκι..
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
Χοντρή 1250GS Exclusive 2019
Μοτοκούκι V85tt στο μούσκιο
αχαχαχαχαχα και τον έχω εικόνα το προηγούμενο πρωί που με την βρεμένη χαρτοπετσέτα αφαιρούσε τα μυγάκια ένα ένα από το μούτρο. Που να φανταζόταν ο καψερός τι του επιφύλασσε η μοίρα δια προσώπου Μπιλιζα, και πόσο μάταιο ήταν το καθάρισμα
Λάσπη ρε στον αγριοβασιλας? Αισχος και όνειδος...άλλος μας πήγε από τις λάσπες ρεεεεεεεεεεε....εγώ απλά ακολουθούσα τον άλλο βλαμμένο ρεεεεε
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Λάσπη ρε στον αγριοβασιλας? Αισχος και όνειδος...άλλος μας πήγε από τις λάσπες ρεεεεεεεεεεε....εγώ απλά ακολουθούσα τον άλλο βλαμμένο ρεεεεε
εσύ ήσουν αυτός που έπαιζε με το μηχάνημα του διαβόλου και υπέδειξε να πάμε προς τα κάτω αντί για προς τα πάνω μετα την Ρεντίνα. Είχα πάρει πορεία για προς τα πάνω αλλά ανέστρεψα γιατί υπέθεσα ότι κάτι πάρα πάνω γνώριζες που μου διέφευγε.
Και μιας και εμφανίστηκες για εξήγα.
Όταν μετα χιλίων κόπων και βασάνων καταφέραμε και επιβιώσαμε από τις λάσπες του θανάτου και πατήσαμε την ευλογημένη άσφαλτο και πιάσαμε ρυθμό διαλογισμού διατι λύσσαξες και πέρασες μπροστά και μας έκοψες το ειρμό? εεεεεε? γιατί?
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Λάσπη ρε στον αγριοβασιλας? Αισχος και όνειδος...άλλος μας πήγε από τις λάσπες ρεεεεεεεεεεε....εγώ απλά ακολουθούσα τον άλλο βλαμμένο ρεεεεε
Εσυ δεν μας συστηθηκες σαν εντουρας? Αντι να χαρεις που βρεθηκες στο στοιχειο σου και να γινεις ενα με τη λασπη, γκρινιαζεις? :rolleyes:
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Περπατάει, δεν του αρέσει
Χώμα, δεν του αρέσει
Κολύμπι στο ποτάμι, δεν του αρέσει.


Μμμμμμμμμμμμμμμ
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Περπατάει, δεν του αρέσει
Χώμα, δεν του αρέσει
Κολύμπι στο ποτάμι, δεν του αρέσει.


Μμμμμμμμμμμμμμμ
να πάει μια βόλτα της προκοπής δεν του αρέσει κάθε 400 χιλ. θέλει διανυκτέρευση
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Είναι πολύ όμορφο το συναίσθημα όταν γίνεσαι μέρος της αφορμής για βόλτα...
Καταρχήν χάρηκα πολύ που είδα ξανά τα παιδιά, και γι' αυτούς πού γνώρισα από κοντά πλέον...
Είναι ευλογία και τύχη να γνωρίζεις τέτοιους ανθρώπους!
Ήταν ένα πολύ γεμάτο Σαββατοκύριακο με καλή διάθεση πολύ γέλιο και γενικά όλα ήταν τέλεια παρόλο που οι βροχοπτώσεις προσπάθησαν να μας χαλάσουν τη διάθεση καθώς και κάτι χαζοδιακοπές που έκανε το μηχανάκι μου...
Καβάλησα και την "Τζένη" και μπορώ να πω πώς είναι εξαιρετικό κομμάτι...
Κακώς θέλει να τη σπρώξει ο συνονόματος...
Ο Φίλιππος αποδείχτηκε σκληρό καρύδι αν και πολύ νεαρός στην οδήγηση...
Δεν πτοήθηκε από τίποτα...
Κάποιες φωτογραφίες από τη βόλτα του Σαββάτου παρακάτω.
Στην τέταρτη είναι το χωριό Ματσούκι Ιωαννίνων.
Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω πού διάολο κατάφεραν και βρήκαν χώμα όταν επέστρεφαν την Κυριακή...
Καλά να είμαστε να ανταμώνουμε γιατί όλοι μας χρειαζόμαστε αυτές τις "ανάσες"...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το απαραίτητο αξεσουάρ του κατεμα...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
να πάει μια βόλτα της προκοπής δεν του αρέσει κάθε 400 χιλ. θέλει διανυκτέρευση
Είδαμε και τον εισαγγελέα, "μην πάρεις το 950 θα σε κουράσει" και κάνει 200 χιλιόμετρα την ημέρα.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Ωραία ιδέα που βρήκε απήχηση.
Ωραίοι τύποι στην συντροφιά κ μηχανακια για κάθε πικραμένο.. :rolleyes:
Συνταγξ που δεν αποτυγχάνει λοιπόν.. Εύγε κύριοι!!
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Ωραία ήταν η αλήθεια είναι,και ευχαριστώ τους εκλεκτούς συνδαιτημόνες της παρευρισκόμενης ομήγυρης δια την εξαιρετική παρέα, οι διαδρομές δεν χρειάζονται σχολιασμό εκεί πάνω πάντα όμορφες είναι, η βροχή με αιφνιδίασε γιατί δεν την περίμενα το Σάββατο και είχα αφήσει τα αδιάβροχα στο δωμάτιο, άλλα δεν βαριέσαι, με πέρασε λίγο, στα πόδια (το παντελόνι ήταν χωρίς την επένδυση) στο κορμό όμως παρέμεινα στεγνός, (φόραγα τις επενδύσεις στο μπουφάν).
Την Κυριακή ήταν λίγο καταθλιπτικός ο καιρός, πολύ ομίχλη και τσουρ τσουρ άλλα και αυτό στο πρόγραμμα μιας βόλτας είναι.
Όλα καλά κύλησαν μέχρι που φτάσαμε στο φρεσκοβρεμενο λασπωμένο χώμα μετα την Ρεντίνα. Στα πρώτα μέτρα έχει μια μικρή ρεματιά στη μέση του δρόμου πέφτει μέσα το μασκουλοδοντο κάνει και ένα αεροπλανικό και βρίσκετε κάθετα στο δρόμο με την πίσω ρόδα μέσα στη ρεματιά και την μπροστινή στο χαντάκι δίπλα στο δρόμο. Βρε καλό μου βρε χρυσό μου έβγα σε παρακαλώ από εδώ μέσα και ξεκίνα γιατί θα μας φάνε οι λύκοι, τίποτα, ίδρωσα (κυριολεκτικά) για να μην ξαπλώσουμε και οι δυο κάτω. Καθώς κατάφερα και απαγκιστρώθηκα από την πρώτη παγίδα και επανεκκίνησα εκ νέου ερχόταν πίσω ο χορεύοντας με τις λάσπες να δει τι απέγινα, (ευχαριστώ Θανάση). Σε κάθε επόμενη λασπολακουβα το μασκουλοδοντο του 1/4 του τόνου φορτωμένο με το τριβαλιτσο ήθελε να βουτήξει να κυλιστεί στις λάσπες σαν τον χοίρο. Το ότι δεν το έκανε απορίας άξιο είναι, ίσως να λυπήθηκε τις αλουμινένιες βαλίτσες, που δεν θα άντεχαν να τις πλακώσει με το βάρος του.
Αυτό που μετράει στο τέλος μιας καλής χορταστικής βόλτας βέβαια είναι το πρόσημο, και το πρόσημο ήταν θετικό, οπότε όλα καλά όλα ανθηρά και πάμε για άλλα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
δυο ντεσεβω...ενα ασπρο, ενα μαυρο και δυο καφε στη μεση...
Το ένα είναι υπερκυβισμένο (990cc)...:friend:
 

wildbilly

Έχει κόψει το καπίστρι και σέρνει και το παλούκι..
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
Χοντρή 1250GS Exclusive 2019
Μοτοκούκι V85tt στο μούσκιο
Εσυ δεν μας συστηθηκες σαν εντουρας? Αντι να χαρεις που βρεθηκες στο στοιχειο σου και να γινεις ενα με τη λασπη, γκρινιαζεις? :rolleyes:
Εντουρας? Last year! Τώρα με 250 κιλά χοντρή να κάνει πατινάζ δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι το λασπόλουτρο...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Top Bottom