Ανταλλαγη αναρτηση adventure s

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Καλησπερα σε ολους υπαρχει καποιος που να ανταλαζει αναρτηση s με την κοντη που εχει το δικο μου?
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Φιλε εγω δεν εχω αλλα δεν το κόβω να πετύχει γιατι εδω τα παλουκαρια ειναι ψηλά
(Πλάκα κανω για να μην κάθεται μονο του το θεμα )
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Σογουρα καποιος θα θελει. Βαλε το ιδιο θεμα και στην ομαδα στο fb Κυριακο ;)
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
ποσο δινεις φιλε???? αμα ειναι μετρητα ανταλασω εγω τις δικες μου...

:p:p:p ζηλιαρηηηηη....!!!
 

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
Ώπα παιδιά, και γω θέλω να το ψηλώσω! :D Αν ενδιαφέρεται κανείς να γράψει, μην ντραπεί! Αν και για να γίνει "σωστά" η μετατροπή χρειάζονται αλλαγή και άλλα πράγματα πχ πλαϊνό stant κλπ...
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Ναι εννοειται πως θα γινουν ολα αλλαγη.. αρα κυριος στην σειρα σου και εσυ χαχαχαχ
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Τι μανία σας έπιασε όλους να τα ψηλώσετε?Έπρεπε να πέρνατε αμέσως S/R.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Ώπα παιδιά, και γω θέλω να το ψηλώσω! :D Αν ενδιαφέρεται κανείς να γράψει, μην ντραπεί! Αν και για να γίνει "σωστά" η μετατροπή χρειάζονται αλλαγή και άλλα πράγματα πχ πλαϊνό stant κλπ...
και το διπλο σταντ
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Μπείτε στην ουρά. Είναι πάρα πολλοί αυτοί που θέλουν τη συγκεκριμένη ανταλλαγή. Πιο εύκολο (και πιο ακριβό) είναι να το ψηλωσετε από μόνοι σας.
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
Επειδη ειχα 950S για καποια χρονια και το δουλεψα στο χωμα προσωπικη μου γνωμη ειναι πως πρεπει αν εχεις αρκετη εμπειρια και ενα καλο μεγεθος γιατι θα σε δυσκολεψει το εξτρα υψος.
Εγω στο 1,80 πατουσα με τα 2 ποδια αλλα στις μυτες κατι που δυσκολευει αρκετα τις καταστασεις στα ζορικα σημεια.
 

freco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χίος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tracer 9
Πάρτε βόλτα πρώτα ένα ψηλό. Ωραία είναι εκεί πάνω αλλά πως βάζεις πόδι κάτω στο χώμα; Πως σταματάς σε δρόμο με κλίση;
Εγώ έδωσα τις δικές μου του S σε παλικάρι 1,80+ και έψαχνε μετά να το χαμηλώσει πάλι.
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Το χαμηλό θεωρω μπαίνει (λιγο) καλυτερα στα στροφιλίκια λογω (λιγο) χαμηλότερου κέντρου βάρους και πρεπει να κανεις πολυ μπρουταλιάρικο χώμα για να βρεις καπου οτι υστερεί (παλι λιγο) σε σχεση με το s/r που ειναι πιο ψηλά.
Βεβαια εξω απο τα σταρμπακς στο διπλο σταντ φαίνονται πολυ πιο επιβλητικά τα ψηλά αλλα και αυτο διορθώνεται με προσθήκη 3-4cm αξονακι στο διπλο σταντ του χαμηλού.
Το είχε κανει φιλαράκος καποτε σε ενα σιδερα και το εργαλείο έδειχνε αλλο τοσο! ;)
Οποτε εσεις που εχετε το "ψηλό" σκεφτείτε το σοβαρα να ανταλλάξετε με όσους ψάχνουν να ψηλωσουν, καθώς επισης και εσεις που εχετε το "χαμηλό" να το ξανασκεφτείτε πριν το ψηλωσετε! :)
Σε δουλεια να βρισκόμαστε!
:D
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Όταν είχα ρωτήσει για την συγκεκριμένη μετατροπή μου είχαν προτείνει να επενδύσω καλυτερα σε πιο στενές ζάντες που θα κάνουν τρελή διαφορά στο χώμα!

Βέβαια δεν έκανα τιποτα απ τα δυο γιατι με καλύπτει! Σίγουρα νιώθεις πιο μούρη πάνω στο ψηλό αλλα πρέπει να πας σε πολύ hard καταστάσεις για να σε προδώσει το χαμηλό!
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Για ψηλά αγόρια όμως όπως είμαι εγώ (1.93) το στάνταρ 990 είναι απλά χαμηλό. Χαμηλό όμως, όχι φυσιολογικό . Στο ύψος του s (245) που το είχα ψηλωσει εγώ ήταν φυσιολογικό. Στο ύψος του s (265) εκεί πλέον είναι ψηλό.
 

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
Για ψηλά αγόρια όμως όπως είμαι εγώ (1.93) το στάνταρ 990 είναι απλά χαμηλό. Χαμηλό όμως, όχι φυσιολογικό . Στο ύψος του s (245) που το είχα ψηλωσει εγώ ήταν φυσιολογικό. Στο ύψος του s (265) εκεί πλέον είναι ψηλό.
;) Συμφωνώ απόλυτα! Είμαι 1.93 και γω μπάι δε γουέι και ένα 950S του 2004 που είχα οδηγήσει μου ήταν δύσκολο να πατήσω! Είχα πάθει πλάκα! Παρόλ' αυτά ήταν πολύ πιο ωραία αίσθηση. Νομίζω η μέση λύση που λέει και ο Παντελής είναι η καλύτερη. Το κόστος της μετατροπής (πλήρες κιτ) είναι γύρω στο 1600άρι νομίζω (είχα ρωτήσει παλιότερα τον Ηλία (Elio)). Με ανταλλαγή είναι κάπως πιο νορμάλ τα πράγματα. Βεβαια έχω κάνει πρόσφατα σέρβις μπρος-πισω αναρτήσεις και το σκέφτομαι αλλά σίγουρα αν προέκυπτε κάποιος που να ενδιαφέρονταν και έχει κάνει αντίστοιχη συντήρηση θα το κανα.
 
Top Bottom