Απρόοπτη Παρειστικη Θεσσαλονίκης (Α.Π.Θ.) 23-10-16

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Επειδή πάνω απ ολα έχουμε προγράμμα και πλάνο και το τηρούμε παντού και πάντοτε...η βόλτα αύριο 23-10 μετα απο συνοπτικές διαδικασίες μετατρέπεται σε ασφάλτινη!

Και επειδή η ωρα ούτε αυτή μας πολυάρεσε την αλλάζουμε κι αυτηνανΕ και την κάνουμε 10!

Το μέρος συνάντησης ίσως παραμείνει ίδιο...αλλά η νύχτες στον βορρά ειναι μεγάλες...αναμείνατε νεωτέρα!!


Sent from my iPad using Tapatalk
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
@ΗΛΙΑΣ δάσκαλε άσε τα like και έλα να μας μάθεις γράμματα:rolleyes:
Δημήτρη όπως γραφω πιο πάνω να τελειώσω την Africa και μετά θα ξεκινήσω.
Προπονήσεις κάνω enduro τουλάχιστον 1 ημέρα τη βδομάδα
Λοιπόν, ψήνομαι πολύ για βόλτα, αλλά τα' βαλα κάτω η κατάσταση έχει ως εξής. Επειδή εδώ και λίγες μέρες έχω γίνει μέρος του ποσοστού ανεργίας, δεν είμαστε με την καμία για ενδεχόμενα σπασίματα και φτιασίματα σε πιθανή χαζοπτώση, και τη λάσπη τη φοβάμαι ΠΟΛΥ με τα λάστιχα που έχω πάνω. Οπότε απ' ότι το κόβω θα παίξει ασφάλτινη κοντινή, μάλλον διπλοκάβαλος στα πέριξ Χορτιάτη και Χολωμόντα.

Αν θέλετε στείλτε ένα μήνυμα το πρωί (έχει ο Δημήτρης το τηλέφωνό μου), που λέτε να πάτε για καφέ και τι ώρα (χοντρικά φυσικά) το υπολογίζετε. Αν πάτε προς Αρδαμέρι, Περιστερά, Πετροκέρασα ή κάτι τέτοιο, ίσως βολέψει να πιούμε μαζί ένα καφέ. Σε κάθε περίπτωση καλά να περάσετε και περιμένω να μάθω τι έχασα!!
:friendship:
Επειδή πάνω απ ολα έχουμε προγράμμα και πλάνο και το τηρούμε παντού και πάντοτε...η βόλτα αύριο μετα απο συνοπτικές διαδικασίες μετατρέπεται σε ασφάλτινη!

Και επειδή η ωρα ούτε αυτή μας πολυάρεσε την αλλάζουμε κι αυτηνανΕ και την κάνουμε 10!

Το μέρος συνάντησης ίσως παραμείνει ίδιο...αλλά η νύχτες στον βορρά ειναι μεγάλες...αναμείνατε νεωτέρα!!


Sent from my iPad using Tapatalk
Αφου σας έκατσε έτσι μην το αφήνετε .....η διαδρομή αυτή την εποχή είναι όλη η ομορφιά του φθινοπώρου. ............φωτογραφικές μην ξεχάσετε !!!
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Επειδή πάνω απ ολα έχουμε προγράμμα και πλάνο και το τηρούμε παντού και πάντοτε...η βόλτα αύριο μετα απο συνοπτικές διαδικασίες μετατρέπεται σε ασφάλτινη!

Και επειδή η ωρα ούτε αυτή μας πολυάρεσε την αλλάζουμε κι αυτηνανΕ και την κάνουμε 10!

Το μέρος συνάντησης ίσως παραμείνει ίδιο...αλλά η νύχτες στον βορρά ειναι μεγάλες...αναμείνατε νεωτέρα!!

Λοιπόν, επειδή αλλάξαμε όλα τα άλλα, σιγά μην αφήσουμε και το σημείο συνάντησης ίδιο, κρίμα είναι, ας του αλλάξουμε κι αυτουνού τα φώτα. :laugh:
Σημείο συνάντησης, η Shell που βρίσκεται στην Εθνικής Αντιστάσεως ακριβώς μετά τη διασταύρωση με τον περιφερειακό στο ρεύμα προς Αεροδρόμιο.
Η διαδρομή που θα κάνουμε πάει κάπως έτσι:

https://goo.gl/maps/ZS4HuTEdmuK2

Το σημείο συνάντησης στις 10.00 το πρωί, εδώ:

https://goo.gl/maps/9Jzr8VwzqJM2

Συμμετοχές:

1. alx_k
2. Δημήτρης
3. Vvag
4. ...


Εγώ παιδιά δε φταίω, είμαι αθώος. Τους είπα να πανε στα χώματά τους, εγώ τους είπα θα έκανα εκεί κάτι ωραία αθώα κολασμένα στροφιλικάκια εκεί πέρα, εκείνοι αμέσως να έρθουν μαζί!! :p:p:p

Εννοείται πως όπου δούμε χωματόδρομο που μας αρέσει και φαίνεται... φιλικός, μπουκάρουμε.
Τα λέμε το πρωί!! ΒΟΛΤΑΑΑΑ!!!! :D:D:D
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Καλη βόλτα παίδες!

Μας ηρθε γρίπη απ τον παιδικό και σας απολαμβάνω επι τις οθόνης ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Περαστικα....
τον ματιαξαμε.

p.s
Απολαμβανω μανετες και φουρκετες φιλε!

advphone
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Back to base. Πολύ πολύ όμορφη, κοντινή κι οικονομική!!
Κι έτσι για το γαμώτο, πατήσαμε και λίγο χωματάκι. :p

Παίδες πολύ χάρηκα που σας γνώρισα (εσάς που γνώρισα τώρα, για τους άλλους χάρηκα τότε που τους γνώρισα :p) και θενξ για την παρεούλα!! :happy:
Το φωτορομάντζο σε λίγο! :D
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Περαστικα....
τον ματιαξαμε.

p.s
Απολαμβανω μανετες και φουρκετες φιλε!

advphone
Ευτυχώς έχουμε μικρά συμπτώματα.

Τις έβαλες κιόλας, καλοφάγωτες κ αυτές!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
So, το μάθημα σήμερα στο ΑΠΘ (!) κύλησε εξαιρετικά, οι εξεταστές ήταν χαλαροί, οι σπουδαστές διαβασμένοι και κυρίως, το περιβάλλον που έγινε η παράδοση μας προσέφερε απίστευτες εικόνες!!

Το πλάνο (μετά... την αλλαγή πλάνου!) έλεγε Θεσσαλονίκη - Πετροκέρασα - Ταξιάρχη - Πολύγυρο και πίσω, όμως με συμμετοχή της τελευταίας στιγμής τον Πασχάλη ο οποίος ήρθε από Χαλκιδική, είπαμε μιας και αλλάξαμε όλα τ' άλλα γιατί να μην αλλάξουμε κι αυτό και να το κάνουμε... ανάποδα!!

Έτσι βρεθήκαμε με τον Πασχάλη στον Πολύγυρο για καφεδάκι, με φιλική συμμετοχή, φίλη του Αλέξανδρου και της Βάιας που ήταν (από) εκεί.



Και μετά... είπαμε να πάρουμε τα βουνά! Ο Χολομώντας μας υποδέχτηκε φορώντας τα καλά του!
Αγναντέψαμε τη Χαλκιδική σε όμορφο σημείο που μας πήγε ο Πασχάλης...





Οδηγήσαμε σε υπέροχα ασφάλτινα στροφιλίκια...





Αλλά μιας και η εκδρομή ξεκίνησε για χωμάτινη, πήραμε και μια γεύση... off!!





Θυμόμουν πως κοντά στο χωριό Ταξιάρχης είχαμε ανακαλύψει τυχαία με ένα φίλο πριν από χρόνια, ένα μικρό χωματόδρομο που έβγαινε απ' τον κεντρικό και κατέληγε σε ένα εκκλησάκι και έναν φανταστικά φτιαγμένο περίχωρο, μέσα στη φύση. Το εκκλησάκι είναι αυτό του Αγ. Παντελεήμονα αν θυμάμαι καλά και χάρις στην ταμπέλα που υπήρχε στην αρχή του χωματόδρομου το βρήκα ξανά. Τον Οκτώβρη η φύση ζωγραφίζει κι έτσι το μέρος ήταν τρομερά όμορφο με τα χρώματα τριγύρω να οργιάζουν!





Το παρεάκι



Δημήτρης



Αλέξανδρος και Βάια





Πασχάλης













Χωριστήκαμε με τον Πασχάλη πριν το Γεροπλάτανο, κι οι υπόλοιποι ακολουθήσαμε τη διαδρομή από Σανά - Δουμπιά - Πετροκέρασα, για να βγούμε τελικά στα Βασιλικά και να πάρουμε το δρόμο για τα καλύβια μας.

Κι οι παντρεμένοι έχουν ψυχή... Love is in the air!






Ιδανικός καιρός, τρομερή παρέα, υπέροχη βόλτα, πήραμε τη δόση μας μετά από καιρό... να επαναληφθεί!! :D

:friendship:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Το ταξιδι ξημερωμα μεσα στις μυρωδιες των χαλκιδικιωτικων πευκων το χαλαρο καφεδακι με "δικους" μας ανθρωπους η εκδρομη μεσα στο μαγικο δασος τα χαμογελα απο την επαν-ανακαλυψη του Αγιου Παντελεημονα.
Μεγαλη αξια μηδεν κοστος,μονο χαρά.


p.s.
Τις φωτογραφιες που τραβηξα θα τις δωσω στις γατες να τις φανε!!!

advphone
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
κατα παραδοξο τροπο ειναι κατι μικρες ξαφνικες κοντοβολτες που εχουν βρε παιδι μου εναν αλλιωτικο αερα,μια χαλαροτητα,μια αιγλη που σε κανει να νιωθεις οτι ταξιδευες μερες ολοκληρες!!
αν προσθεσεις μαλιστα τα φθινοπωρινα χρωματα κ την σωστη παρεα τοτε γινονται κυριολεκτικα ασυναγωνιστες!!!

(για τις φωτο τι να πω...ταιζω κ γω χρονια τις γατες...:()
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
ωραία ήταν σήμερα!
πιστεύω φόρτισαν οι μπαταρίες για την βδομάδα που έρχεται.
δυστυχώς φώτο εγώ δεν έβγαλα, κάνα δυο μόνο ίσα-ίσα να θυμόμαστε τα τοπία που είδαμε


καθώς και το όμορφο εκκλησάκι του Αγ.Παντελεήμονα




@Vvag (είμαι από τους λίγους που τον έχω σε φώτο:p γιατί κυρίως αυτός είναι Ο ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣ...)


άντε να ξαναβολτάρουμε όλοι παρέα!:ok:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom