Ασε το Ελλαδισταν και πιασε Βιετναμ(Laos-Cambodia)

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Στον δρομο για Ha Tien οπου δεν ηταν και στα καλυτερα του μεχρι στιγμης, πεσαμε σε παραλια..Ναι θαλατα, θαλατα αναφωνησα!!




Ψιλο χαβουζα θα ελεγα αλλα θαλατα!!!



Φτασαμε στην πολη κατευθείαν στο ξενοδοχειο και εξω για να φαμε. Δεν προλαβαμε να δουμε και πολλα λογο νυχτας.. Βρήκαμε ενα εστιατόριο ενος αγγλου μεσο ιντερνετ και κατσαμε. Αυτο που είδαμε μετα ηταν οτι ειναι γεματο ξενοδοχεια ιδιοκτησίας Κινεζων. Στο booking ειχε μονο 7-8 και απο αυτα τουλαχιστων 50!!! Το καλο εινα οτι τα συνορα που περναμε αυριο βρισκονται απο εδω ουτε 5χιλ.. εχω ενα αγχος, η Μονικα ομως κανενα..ειχαμε ακουσει πολλα για χρηματισμο στα συνορα απο πλευρας Καμποτζης, για το μηχανακι ποιο πολυ που δεν ειναι στο όνομα μου..Αυριο θα δείξει..

19-12-16
Μια αλαγη λαδιων στο θηριο πριν ξεκινησουμε, ετσι κι'αλλως επιβαλλεται καθε 500χιλ..
Βρηκαμε αμεσως συνεργειο διπλα απο το ξενοδοχειο.. Υπαρχουν σε αφθονία οταν μιλαμε για τουλαχιστον 50 εκατομμύρια παπια και σκουτερ σε κυκλοφορια στο Βιετναμ!!! Φτανουμε συνορα.. Απο πλευρας Βιετναμ σφεντονα.. Για να δουμε και Καμποτζη.. Βγαλαμε βιζες επιτοπου και για το μηχανακι ουτε κουβεντα, ουτε καν ελεγχος, ουτε που τους ενοιαξε!!

Πισω μου τα συνορα Καμποτζης..






Ειδη οι φατσες εχουν αλλαξει προς στο ποιο μαυριδερο, ποιο αγριο!! Ναι οντως καμια σχεση με το Βιετναμ που ειναι διπλα. Ακομα και ποιο φτωχικα τα πραγματα εδω. Μετα απο μια ομορφη διαδρομη μεσα στο πρασινο καταληξη στην Otres Beach.. Εδω συναντηση κανονισμενη με Ελληνα που διαθετει μπανκαλοους πανω στην θαλασσα..






Παραλια σουπερ, και θαλασσα!!!


Εχω μεινει εκπληκτος!!



Και ηλιοβασιλεμα ολα τα λεφτα!!


Μετα το κεντρικο Βιετναμ που το επνιξα στις βροχες, τωρα και την Καμποτζη..




Ανοιξαν οι ουρανοι.. Επεσε και το ρευμα!!! Ο Θωμας ο ιδιοκτητης των δωματιων ελεγε..πρωτη φορα εδω και εξι μηνες να γινει κατι τετοιο μιας που δεν ειναι η βροχερη περιοδο!! Σφυρουσα ανεμελα!!!

20-12-16


Ξυπνησα με τετοια θεα. Παμε για μπανακι να προλαβω το μπουρινι..!!






Τελικά θα την βγάλουμε εδώ τις γιορτές, μπορεί και πάρα πάνω.. Καλές γιορτές σε όλους να περνάτε σούπερ..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στον δρομο για Ha Tien οπου δεν ηταν και στα καλυτερα του μεχρι στιγμης, πεσαμε σε παραλια..Ναι θαλατα, θαλατα αναφωνησα!!




Ψιλο χαβουζα θα ελεγα αλλα θαλατα!!!



Φτασαμε στην πολη κατευθείαν στο ξενοδοχειο και εξω για να φαμε. Δεν προλαβαμε να δουμε και πολλα λογο νυχτας.. Βρήκαμε ενα εστιατόριο ενος αγγλου μεσο ιντερνετ και κατσαμε. Αυτο που είδαμε μετα ηταν οτι ειναι γεματο ξενοδοχεια ιδιοκτησίας Κινεζων. Στο booking ειχε μονο 7-8 και απο αυτα τουλαχιστων 50!!! Το καλο εινα οτι τα συνορα που περναμε αυριο βρισκονται απο εδω ουτε 5χιλ.. εχω ενα αγχος, η Μονικα ομως κανενα..ειχαμε ακουσει πολλα για χρηματισμο στα συνορα απο πλευρας Καμποτζης, για το μηχανακι ποιο πολυ που δεν ειναι στο όνομα μου..Αυριο θα δείξει..

19-12-16
Μια αλαγη λαδιων στο θηριο πριν ξεκινησουμε, ετσι κι'αλλως επιβαλλεται καθε 500χιλ..
Βρηκαμε αμεσως συνεργειο διπλα απο το ξενοδοχειο.. Υπαρχουν σε αφθονία οταν μιλαμε για τουλαχιστον 50 εκατομμύρια παπια και σκουτερ σε κυκλοφορια στο Βιετναμ!!! Φτανουμε συνορα.. Απο πλευρας Βιετναμ σφεντονα.. Για να δουμε και Καμποτζη.. Βγαλαμε βιζες επιτοπου και για το μηχανακι ουτε κουβεντα, ουτε καν ελεγχος, ουτε που τους ενοιαξε!!

Πισω μου τα συνορα Καμποτζης..






Ειδη οι φατσες εχουν αλλαξει προς στο ποιο μαυριδερο, ποιο αγριο!! Ναι οντως καμια σχεση με το Βιετναμ που ειναι διπλα. Ακομα και ποιο φτωχικα τα πραγματα εδω. Μετα απο μια ομορφη διαδρομη μεσα στο πρασινο καταληξη στην Otres Beach.. Εδω συναντηση κανονισμενη με Ελληνα που διαθετει μπανκαλοους πανω στην θαλασσα..






Παραλια σουπερ, και θαλασσα!!!


Εχω μεινει εκπληκτος!!



Και ηλιοβασιλεμα ολα τα λεφτα!!


Μετα το κεντρικο Βιετναμ που το επνιξα στις βροχες, τωρα και την Καμποτζη..




Ανοιξαν οι ουρανοι.. Επεσε και το ρευμα!!! Ο Θωμας ο ιδιοκτητης των δωματιων ελεγε..πρωτη φορα εδω και εξι μηνες να γινει κατι τετοιο μιας που δεν ειναι η βροχερη περιοδο!! Σφυρουσα ανεμελα!!!

20-12-16


Ξυπνησα με τετοια θεα. Παμε για μπανακι να προλαβω το μπουρινι..!!






Τελικά θα την βγάλουμε εδώ τις γιορτές, μπορεί και πάρα πάνω.. Καλές γιορτές σε όλους να περνάτε σούπερ..
Καλά Χριστούγεννα φίλε....
Να ειστε γεροί...:friendship:
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
καλες γιορτες Πανο.
οτι και να πει κανεις ειναι λιγο για τα ταξιδια σου.....................
συνεχισε να μας μαγευεις.

:hlb::hlb::hlb:
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
ΠΑΠΙ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!


Μετά τις γιορτές πάω να ανανεώσω το διαβατήριο γιατί λήγει...Δεν μου χρειάζεται κάτι άλλο εκτός από το πασαπόρτι και ένα
αδιάβροχο λουκάνικο με μερικά σώβρακα, τζινάκια και μπλουζάκια, άντε και το αδιάβροχο που χρησιμοποιώ κάθε μέρα.

Χάρτες κλπ θα πάρω τα δικά σου :D:D
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
ΠΑΠΙ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!


Μετά τις γιορτές πάω να ανανεώσω το διαβατήριο γιατί λήγει...Δεν μου χρειάζεται κάτι άλλο εκτός από το πασαπόρτι και ένα
αδιάβροχο λουκάνικο με μερικά σώβρακα, τζινάκια και μπλουζάκια, άντε και το αδιάβροχο που χρησιμοποιώ κάθε μέρα.

Χάρτες κλπ θα πάρω τα δικά σου :D:D
Παπί και ξερό ψωμί φίλε..
Διαβατήριο σίγουρα, αδιάβροχο σάκο οκ, και για σωβρακα κλπ ούτε αυτά. Με 1 δολάριο παίρνεις σωβρακο, με 5 μπλούζακι και με 10 παντελόνι χαχαχα
Για τους χάρτες όπως είπες.. Άντε καλές γιορτές, και βουρ στον στόχο..
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Καλες γιορτες και σε εσας εκει στην ομρφη Καμποτζη.Τελικα οι Εληνες ειναι παντου!:happy: Μπαγκαλοους στην Καμποτζη!
Υγ.ερωτηση ισως χαζη αγορασες παπι η το ενοικιασες;
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Καλες γιορτες και σε εσας εκει στην ομρφη Καμποτζη.Τελικα οι Εληνες ειναι παντου!:happy: Μπαγκαλοους στην Καμποτζη!
Υγ.ερωτηση ισως χαζη αγορασες παπι η το ενοικιασες;
Για σου Ηλία καλές γιορτές και σ'εσενα..Πραγματικά Ελλάδα παντού.. Το μηχανακι το αγόρασα από Βιετνάμ, εινα μοτοσικλετακι Κινέζικο με μοτέρ παπιού 120cc, έτσι έχω την άδεια του και μπορώ να βγω Καμπότζη και Λάος.. Αν το ενοικιαζα θα είχα μόνο ένα συμβόλαιο ας πούμε ενοικίασης.. Αν θες μόνο για Βιετνάμ η ενοικίαση είναι οκ..
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Καλές γιορτές. ....!!
Χρόνια πολλά και όρθια. ...!!
 

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a
Καλές γιορτές και καλά να περνατε.
Ταξιδαρα Πανο.
Ευχαριστούμε για την ανταπόκριση.
Καλή συνέχεια!!!
:l2:
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Καλες Γιορτες Παναγιωτη σε εσενα και στη Μονικα. Να περνατε σουπερ και πανω απο ολα ΥΓΕΙΑ !!!
Γιώργο ευχαριστούμε φίλε καλές γιορτές εύχομαι να περάσεις τέλεια..


Καλές γιορτές. ....!!
Χρόνια πολλά και όρθια. ...!!
Χρόνια πολλά Γιώργο καλά ταξίδια καλές γιορτές..

Καλές γιορτές και καλά να περνατε.
Ταξιδαρα Πανο.

Ευχαριστούμε για την ανταπόκριση.
Καλή συνέχεια!!!
:l2:

Κώστα ευχαριστούμε φιλαράκι να περνάς σούπερ, καλές γιορτές..

καλα χριστουγεννα ....
με τις καλυτερες ευχες μου , καλη συνεχεια !!!:2ob:



:friendship::friendship::friendship::yrk:
Έλα άρχοντα ευχαριστούμε φίλε, καλές γιορτές να είσαι πάντα καλά.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Χρόνια πολλά, χρόνια καλά και πάντα ταξιδεμένα Πάνο!!!!
 
Top Bottom