Ασφάλτινο Πήλιο 2018

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Πριν κανα μισάωρο φτάσαμε Αθήνα κομπλέ
με 916 χλμ για το 3ήμερο.

Special Thanks to Δημήτρη @ELF + Θοδωρή @todor για την ξενάγηση και Όλα γενικά !

Για χθες που ήμασταν και 14 μηχανάκια
respect στον Γιάννη @giannis1070 + στον Θάνο @thenos o katemis που κάνανε τόσα χλμ. αυθημερόν και μόνοι + στον Σωτήρη @sothrhs απο Λάρισα + όσοι ήρθανε και δεν θυμάμαι τα nick τους + Φυσικά στους γνωστούς που έχουμε ξαναβρεθεί:p

Να στε καλά Όλοι και τα λέμε σε κάποια επόμενη-ες.
:ok:
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
με ένα δάκρυ να τρέχει στο μάγουλο, με τα υπέροχα προφίλ μου (ε Ζωή???) και με έντονη συγκίνηση έχω να σας πω τα εξής


σας ευχαριστώ όλους που μας τιμήσατε και όπως λένε στα Oscar....
ευχαριστώ ιδιαίτερα τον Γιάννη @giannis1070 που το έκανε το καταδρομικό λες και δε τρέχει κάστανο, τον Θάνο @thenos o katemis με την ευχάριστη έκπληξη, μαζί με τον Σωτήρη @sothrhs , την special guest star μας Ζωή @Zoey , τον Δήμο @dimos47ki7 και Γιώργο @Jeronimo για την ιδέα, τον Πέτρο @Simitis που με αφηνε συνέχεια να χαιδεύω το εργαλείο του (το benelli-ντεμέκ ducati λέμε), τον Θωμά @naftilos που μας ήρθε από Αθήνα(περαστικά!!), τον Γιάννη @jon t από το Κιάτο (με το πανέμορφο μαύρο Africa), τον Σπύρο @Spyrious από τα Ιωάννινα με το υπέροχο 990, τον Άρη και τον Αποστόλη @alamanos (γεμίσαμε Βολιότες!), τον Βασίλη (που πας σε ασφαλτάδα του advride με το GSXR????) και -last but not least- τον Δημήτρη @ELF που σχεδίασε την διαδρομή και μας πλοήγησε αυτό το Σαβ/κο!!!

για να μην αναφέρω την απρόσμενη γνωριμία με τον Γιώργο @Sevax (βρέθηκε στον Βόλο για δουλειά) που μας την έπεσε Σάββατο βράδυ εκεί που είχαμε γα μηχανάκια μας!!!!

πρέπει όμως να αναφέρω το γεγονός ότι, 2 άτομα είπαν μια ιδέα σε άλλα 2 (4 σύνολο), ανέβηκε η ιδέα στο φόρουμ/μεγάλη παρέα και με τρόπο μαγικό, το Σάββατο είχαμε φτιάξει ένα τρενάκι (αχμ...ξέρετε εσείς) με 14 μηχανές (και δε χάλασε ούτε ένα KTM!!!!) έτσι απλά ;)








Πέτρο, κάτι μου έταξες και περιμένω πως και πως :p :p :p




edit: ο ξεφτίλας ξέχασα τον Σπύρο!!!! συγνώμη Σπύρο, ότι και να πεις λίγο θα είναι, αλλά βλέπεις... τόσα 990 μπροστά μου, με χαζέψανε....να δω ποιόν άλλον ξέχασα...

edit No2: και φυσικά, ξέχασα και τον Βασίλη τον streetα, τον έτερο Τρικαλινο....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Κατά τις 17:15 έφτασα και εγώ!Υπέροχα ήταν όλα!!!Και οι βόλτες στο Πήλιο και στο Βόλο περάσαμε καλά!!!Μπράβο στα παιδιά που οργάνωσαν το διήμερο!!!
 

ELF

Μέλος
Περιοχή
Βόλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW 1200 GS ADVENTURE
Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους που μας τίμησαν με την παρουσία τους και που ταξίδεψαν τόσα χλμ για να αλωνίσουν στο Πήλιο μαζί μας. Δεν μας έκατσε το Τρίκερι αλλά πιθανότατα έγινε επίτηδες από τον καιρό για να ξανά έρθετε;).Εις το επανιδείν στα χώματα και στην άσφαλτο:friendship:
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
ενα υπεροχο 3ημερο ή 2ημερο ή ακομα και μονοημερο για καποιους ηρωες.
ο Δημητρης και ο Θοδωρης που μας φιλοξενησαν και μας καθοδηγησαν απλα υπεροχοι. απο την Παρασκευη το απογευμα εθεσαν εαυτους στην υπηρεσια της παρεας. ΕΙΔΙΚΑ ο Θοδωρης που εχει και παιδια στο σπιτι, φοβαμαι οτι χρεωθηκε πολλες παντοφλιες αυτο το 3ημερο για να μην λειψει λεπτο απο την παρεα
:thanx:
ομορφες διαδρομες, απο παραλια με 23 βαθμους μεχρι τα Χάνια με 1 μετρο χιονι στην ακρη του δρομου.
φυσικα, ως συνηθως οι λεπτομερειες της βολτας καθοριζονταν εν κινησει, αναλογα με την ορεξη της παρεας και με τα ποσοστα που συμφωνουσε ο Δημητρης με τις τοπικες καφετεριες :pointu:
την Κυριακη ο καιρος δεν μας εκανε το χατιρι αλλα οπως ειπε και ο Δημητρης, ισως εγινε για καλο. ανοιχτοι λογαριασμοι λοιπον για αυτη την γαριδομακαροναδα που διαβαζω απο την πρωτη σελιδα του θεματος ;)

χαρηκα για τα παιδια που γνωρισα, μα πιο πολυ χαρηκα γιατι ειδα ξανα τα μωρακια μετα απο καιρο και τους ειδα περισσοτερο "δεμενους" απο ποτε
:prft:

λυπηθηκα ειλικρινα τον φιλο Βασιλη (εκτος φορουμ) που ηρθε με GSXR 750 σε αυτες τις διαδρομες. το μηχανακι του πρεπει να χτυπησε 150 βαθμους θερμοκρασια, σε χωματα μπηκε, αλλα δεν κωλωσε. τωρα λεει σκεφτεται να το πουλησει και να παρει on-off...παει κι αυτος, καταστραφηκε :D:D:D
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
λυπηθηκα ειλικρινα τον φιλο Βασιλη (εκτος φορουμ) που ηρθε με GSXR 750 σε αυτες τις διαδρομες. το μηχανακι του πρεπει να χτυπησε 150 βαθμους θερμοκρασια, σε χωματα μπηκε, αλλα δεν κωλωσε. τωρα λεει σκεφτεται να το πουλησει και να παρει on-off...παει κι αυτος, καταστραφηκε :D:D:D
εδώ σκέφτεται να βάλει κι αυτός Wild ή mitas και να κατέβει στο trOFFy.....
 

alamanos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
F800GS
Δεν είχα ξαναβγει βόλτα με το φόρουμ και ήμουν αρκετά επιφυλακτικός (το χουμε αυτό ημείς οι γηραιότεροι).
Έχω να πω όμως οτι "είναι εντάξει τα παιδιά" που λέει κι ο Πούλικας.
Αν και δεν γνώριζα ουσιαστικά κανέναν, σε καμιά στιγμή δεν αισθάνθηκα αμήχανα.
Χαλαρή διάθεση, φιλικότητα, χαβαλές. Μια χαρά παρέα.
Να 'στε όλοι σας καλά.

Στάλθηκε από το SM-G388F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πρωϊνό ραντεβού και ο Πέτρος @Simitis επιδίδεται σε ασκήσεις ισσοροπίας...:D


Τελικά Πέτρο είχε Ζωή ο Βόλος...;):p


Κάποιοι απο τους πολλούς καταρράκτες που συναντήσαμε στην διαδρομή.



Σωτήρης @sothrhs με το δίτροχο τρένο...!!!:l2:


Με θεα τον Παγασητικό...!!!


Ο γηραιότερος πλάτανος του Πηλίου σύμφωνα με τα λεγόμενα των ντόπιων βρίσκεται στην πλατεία της Τσαγκαράδας!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Φεύγοντας απο τις κεραίες στην κορυφή του βουνού...!
Πέτρος @Simitis


Σπύρος @Spyrious


Σωτήρης @sothrhs


Γιώργης @Jeronimo


Δήμος @dimos47ki7


Δημήτρης @ELF


Γιάννης @giannis1070


Θωμάς @naftilos


Άρης.


Βασίλης.


Θόδωρας @todor


και μου ξεφύγανε και μερικοί...:waiting:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Και για κλείσιμο μια φωτό σαν τα κρύα τα νερά,αφιερωμένη απο τον Θόδωρα @todor στον Στέργιο @Phoenix με πολύ νάζι...:fun :fly:

Παίδες ευχαριστούμε και νά 'μαστε καλά να βολτάρουμε...!!!:friendship:
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Και για κλείσιμο μια φωτό σαν τα κρύα τα νερά,αφιερωμένη απο τον Θόδωρα @todor στον Στέργιο @Phoenix με πολύ νάζι...:fun :fly:

Παίδες ευχαριστούμε και νά 'μαστε καλά να βολτάρουμε...!!!:friendship:
Αχου το μωρε...ολο σκερτσο και ναζι:p:p:p:hungry::hungry:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
μπράβο ρε Θάνο με τις ωραίες φωτογραφίες σου :)

αν δεν είχε σπάσει και η βάση από την Nopro μου, θα είχαμε και κανένα video.... αλλά όπως είπε και ο Δημήτρης @ELF , είναι καλή αφορμή να μας ξανάρθετε να σας πάμε και στο Τρίκερι :)
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Ένα ευχαριστώ στον Δημήτρη και το Θοδωρή που έτρεξαν και επιμελήθηκαν την βόλτα και μας έκαναν και νοιώσαμε άνετα.

Αγόρια ήσασταν άψογοι.

Έφτασα σπίτι μου κατά τις 4:30 αλλά ανέβασα πυρετό οπόταν πηρά αντιπυρετικό και έπεσα και ξεράθηκα με το καλησπέρα δια μερικές ώρες (μέχρι τώρα δηλαδή). Ευτυχώς κατά τη διάρκεια του διημέρου επηρεάστηκε μόνο η φωνή μου και μου έκανε τη χάρη να περιμένει να επιστρέψω Αθήνα για να με τσακίσει

Χάρηκα δια τις γνωστές φάτσες που ξαναείδα μετά από καιρό και δια τις καινούριες που γνώρισα και συμπαθάτε με που δεν ήμουν και πολύ διαχυτικός.

Και στις επόμενες με υγεία
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Ειστε ωραιοι λεμε...παντα τετοια λεμε!!!:yes:
@todor πρεπει να επαθες κατι μεσα σε τοσα ΚαΤεΜια...:eek:mg:
σκεψου ενα κουταβακι που του πετας 10 μπαλακια και δεν ξερει ποιο να πρωτοπιασει...ε, αυτο ακριβως. εφευγε απο το ενα, πηγαινε στο αλλο, μετα στο παραδιπλα. ενδιαμεσα παραμιλουσε, σηκωνε το κεφαλι ψηλα και μονολογουσε, και ξαναματα τα ιδια απο την παρασκευη :he
 
Top Bottom