Αυτά παθαίνεις, άμα κάνεις παρέα με αναποφάσιστους...

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Επειδή νιώθω ότι το μυαλό μου έχει κουρκουτιάνει εντελώς, έχω μπει στο τριπάκι τον τελευταίο καιρό να αλλάξω το 990 μου.

  • Στην αρχή έλεγα να το δώσω, και να πάρω ένα 690, γιατί πολλές φορές έμεινα από ανάσες στο χώμα από το πέσε - σήκωσε.
  • Μετά είπα να κάνω υπομονή για το επερχόμενο Τενερε 700, αλλά δεν θέλω να δώσω εξτρα χρήμα.
  • Στη συνέχεια το έταιρον ήμιση είδε ένα πενφέ ελ σι τριπλε μπλακ, και είπε "ωραία μοτοσυκλέτα αυτή, ε?" και αμέσως πήγαμε σε ΚΤΜάκια οφθαλμίατρο και του είπα, "Μάστορα για ξηγήσου ένα upgrade στο οπτικό σύστημα του αμόρε, γιατί ξηγιέται σκουληκιάρικα τώρα τελευταία και θα έχουμε στεναχώριες.."
  • Μετά φίλος πρότεινε να πάρω ένα κατσικάκι (640 adve) και μια πολυθρόνα για ταξιδάρες (varadero) για να ευχαριστιέται και το έταιρον ήμιση καμιά τσάρκα.
  • Μετά, είπα να δώσω το 990 αλλά και το tracer (!) και να πάω σε υπερόπλο που τα κάνει σχεδόν όλα και θα έχω και κονούργιο εργαλείο στη μπένα με όλα τα κομφόρρρρ, τύπου KTM 1290R / BMW GS LC Triple Black / Multi 950S....με βασική προυπόθεση τους ακτινωτούς τροχούς ως standard και ταβάνι τα 18Κ.
Α ξεκινήσουμε μια κουβέντα λοιπόν, γιατί ο επερχόμενος χειμώνας θα είναι αρκετά ενδιαφέρων..
Και επειδή οι απόψεις είναι σαν τις κωλ@#$%&, δηλ όλοι έχουν απο μία, ε ρίξτε τις απόψεις σας ελεύθερα, σα να ήμασταν στο καφενείο γαμώτ'@#$%^&
Να κάνουμε και λίγο χαβαλέ, δεν κακό.

Ρίχνω και καμιά φωτό, έτσι για τη μόστρα





 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
:he:he:he

"Δικός μου" είσαι εσύ. :yew:

Σε κατάλαβα απο τη φωΝή. :ha

Και μ'αρέσει ο τρόπος που σκέΦτεσαι. :sneaky:

Το μόνο αρνητικό στο όλο σκηνικό ,είναι ότι πΛέρωσες καιΡνούγιο το Tracer.

Kατα τ'άλλα....Βουρρρρρρρρ

Η Ζωή είναι Μικρή....κτλ....κτλ...κτλοιπά. :l2:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το γεγονός ότι έχεις το Tracer είναι ένα πρόβλημα σε συνδυασμό με τις προτάσεις σου...

Εγώ θα έβλεπα σοβαρά ένα 690 (701 ακόμη καλύτερα) ή ακόμη κι ένα μικρότερο σα το δικό μου (αλλά δε ξέρω πόσο σιδερόκωλος είσαι για τις μεγάλες ADV αποστάσεις....). Θεωρώ μεγάλη θυσία να χάσεις χρήματα από τη πώληση του Tracer, εκτός αν για "χ" λόγους σε έχει ξενερώσει εντελώς.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εγώ ψηφίζω το νέο 1290R που θα έχει το ρεζερβουάρ του 790R και το γκάζι που δεν το χρειάζεται κανείς αλλά το θέλουμε όλοι (καλά έχει και μερικούς ανώμαλους που δεν το θένε).

Μιά που θα το ψήνεις όλο τον χειμώνα προλαβαίνει και η ΚΤΜ να το φέρει στην έκθεση. :)

Αυτές οι γυναίκες είναι ζημιά. Και η δική μου το GS-ADV γλυκοκοιτάζει. 270 κιλά για κάθε μέρα, όσο καλά ζυγισμένα και να είναι, εγώ τα θέλω;




Σαν πιο σοβαρή πρόταση, θα κρατούσα το 900 για τα δικάβαλα και μετά ένα 690 με rally light κιτ και σέλα.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
...
Σαν πιο σοβαρή πρόταση, θα κρατούσα το 900 για τα δικάβαλα και μετά ένα 690 με rally light κιτ και σέλα.
Πάει αυτό...το'χασε...του τα'λεγα εγώ ,αλλά δεν μ'άκουγε. :sneaky:
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πάει αυτό...το'χασε...του τα'λεγα εγώ ,αλλά δεν μ'άκουγε. :sneaky:
το δικό σου ήταν το φουλ κιτ με τα μπροστινά ντεπόζιτα, ήθελε το πιο αλαφρύ.
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
:friendship:


1 : Στην θέση σου θα είχα μαζί το Καινούριο σου Tracer GT βαλιτσατο για ταξίδια & δικαβαλα
θα εδινα το 990 όπως λες και με ενα καινούριο Τ7 είσαι Υπερπληρης !

2 : Αν Τώρα δώσεις την Ζελατίνα=Tracer μαζί με το 990 τότε
στα 3 παραπάνω που έβαλες photo
δαγκωτό το Νο 2 το Ολλανδικό πιστόλι μαζί με ένα οικονομικό 640 .


:brbq:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
2 : Αν Τώρα δώσεις την Ζελατίνα=Tracer μαζί με το 990 τότε
στα 3 παραπάνω που έβαλες photo
δαγκωτό το Νο 2 το Ολλανδικό πιστόλι μαζί με ένα οικονομικό 640 .
Κι άλλος ποδοσφαιρόφιλος... πορτοκαλί μπορεί να είναι αλλά είναι εκ Αυστρίας!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
"στη συνέχεια το έτερο ήμισυ είδε ένα πενφε"..
Η συζήτηση σταματάει εδώ... Καλοτάξιδος ο μονόδρομος.

Παρε και ένα μονοκυλινδρο χρεπι για τα κοντινα και είσαι κομπλεταδαν.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Α ξέχασα
Καλορίζικο το πενφε :like::like:
"στη συνέχεια το έτερο ήμισυ είδε ένα πενφε"..
Η συζήτηση σταματάει εδώ... Καλοτάξιδος ο μονόδρομος.

Παρε και ένα μονοκυλινδρο χρεπι για τα κοντινα και είσαι κομπλεταδαν.
εμ... αυτό του λέμε κι εμείς οι αναποφάσιστοι, αλλά δεν ακούει!!!!

καλορίζικο το πενφέ ναυαρχούκο μας :)
(και φυσικά και ένα 640...όλο και κάποιος θα το δίνει όταν με το καλό επιτρέψεις :) )
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Πάει"χάλασες"κιεσύ Καπιτάν!:ha:ha:haαλλά μαρέσεις!Λοιπόν κράτα το"ζελατίνα"(που είπε και ο Γιώργος πιο πάνω,η γυναίκα οϋτως ή άλλως δεν πολυακολουθεί στις βόλτες οπότε ξέχνα την"άνεση"του μονόδρομου),πούλα τη Μόνικα και πάρε 1 μονοκύλινδρο(690,701,640)για τα χωμάτινα 3ημεράκια σου τα ρέστα κάψτα βενζίνες στσί βόλτες:like:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
τονε ήπιες και εσύ.....
ζήτησε BMW .....μπεμφε θα πάρεις!!
σμπρωξε το τρέιλερ τρεισερ
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Θα παρεις ενα απ τα παραπανω, για να μην μενεις απο ανασες στο χωμα?
:waiting::thnkg:
Θελεις δυο μηχανακια και δεν απέχεις πολυ απο αυτα που εχεις.

Στο καφενειο θα σου ελεγα αυτο με οπου "παιδι", βαλε οτι θες....

:ha
 

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
καλημερίζω τα κοπέλια στο καφενείο.
Τώρα τι να πω.... να φέρω στην φόρα το θέμα που είχα ανοίξει πριν λίγο καιρό??? τα θυμάσαι νομίζω... τότε που το μυαλό μου κ εμένα έπαιζε τιμονίες.
Εγώ μετά από ατελείωτες ώρες σε καφενεία και πιρι πιρι αποφάσισα να δώσω το tracer για tenere (ΑΝ μου αρέσει βεβαια και στο test drive ) και λόγω τιμής ( tracer'16 + 1600eyra για κουτα μηχανακι του 2019) αλλά και λόγω μη σωστής χρήσης - αξιοποίησης του tracer. ( έπαε στην Κρητη δεν έχουμε τους δρόμους για τέτοια μοτόρια και τελικά δεν είμαι ο ασφάλτινος τύπος στίφτης) .
Εκεί που είσαι εσύ όμως το tracer είναι σε ένα καλύτερο περιβάλλον.
Αυτό που πρέπει να δεις είναι πόσες φορές πας βόλτα με την μαντάμ , πόσες πας μονος σου , και όταν πας μονος σου με τι παρεα πας.

Τώρα τα 3 μπιστόλια που πόσταρες.... είναι μπιστόλια ρε φίλε.
Εμένα έρωτας είναι το 1090R. ίσως να είναι κάτι πιο κοντά σε όλους σου τις ανάγκες αν η ζυγαριά γέρνει προς χώμα.
Αν γέρνεις προς ασφαλτο βουρ για τις προπέλες των γερμανών.
Επίσης στο καφενείο βοηθάει να γνωρίζουμε σε τι οικονομικό βεληνεκές θες να παίξεις, για να πετάξουμε πιο στοχευμένες μπαρούφες!!
Εβίβες!!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Έχεις το ιδανικό αυτή τη στιγμή και μπαίνεις σε τριπακια τρελά!! Μας έχει ξανασυμβεί σε όλους καμία δεκαριά φορές χαχαχαχαχ.

Το tracer είναι μπόμπα ασφαλτινο. Η μόνη λογική είναι να πας σε ένα πιο ελαφρύ χωμάτινο, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι αλλο

Άμα δεν είχε δώσει ο γάτος το 690 του ας πούμε θα σου λεγα κάτι τέτοιο
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εστιάστε περικαλω στο... Έτερο ήμισυ.

Ο καπετάνιος θέλει να αρχίσει να την παίρνει μαζί σε βόλτες.
 
Top Bottom