Βοιωτική Ασφαλτινη

Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Σήμερα ήταν μια όμορφη μοτοσυκλετιστικη βόλτα, κλασικά 4-5 δήλωσαν κ ήρθαν 15,αυτή είναι κ η μαγεία αυτής της παρέας.
Όταν πήγα στον κόμβο χαιρετιομαστε με τον Savvas62 ,βλέπω τον κόσμο κ τον ερωτώ.

Αυτοί όλοι είναι για την βόλτα η τυχαία είναι εδώ?

Εσύ μπροστά κ όλοι ακολουθούμε.


advride.gr για πάντα.

Πρώτη στάση στον οικισμό μεταλλωρυχων.

Κ μόλις φτάσαμε αυτό το ήσυχο μέρος έγινε εστία ντεσιμπέλ από πιτσιρίκια κ όχι μονο που εξστασιαστηκαν .
Ένας έκαιγε το παπί του με κοφτές κ σαν να μην έφτανε αυτό ήρθε κ ο φύλακας της περιοχής αφού άφησε την κλούβα με ένα καθαρό κ άρχισε τις σούζες.
Πάντως όπως έχω ξαναγράψει παλιότερα αυτά τα παιδιά ζουν όπως εμείς πριν 30 χρόνια.

Αφού αφήσαμε αυτό το ήσυχο μέχρι πριν φτάσουμε μέρος πήγαμε Λάρυμνα για καφέ .

Απο τους πιο ωραίους καφέδες.

Αφού το ένα κ μοναδικό καφέ είχε μνημόσυνο κάποιοι πήραμε τελάρα κ αράξαμε στην παραλία απέναντι από την Λαρκο.
Όλα τα λεφτά.
Η παρέα στα τελάρα....

Koutalianos κ Σπύρος , ο LARRY (έφερνε κουλουρακια) κ Βαγγέλης[/USER] , angelthing , Magelanos κ Τονια ,labros , ALEX1250 Εγώ κ Γεωργία.

Οι υπόλοιποι πήγαν μέσα στο μαγαζί όταν αδειασαν κάποια τραπέζια.



Μετά το καφέ ο Αλέξανδρος κ η 2 φίλοι του αποχώρησαν για δική τους ρότα.
orla13 χαρηκα που σε είδα φίλε.

Με καποιους αποχαιρετηθηκαμε στην Αλιαρτο γιατί έπρεπε να πάρουν το δρόμο του γυρισμού.
Μαζί τους κ ο Πέτρος ο ροκάς παππούς petros KLR .

Συνεχίσαμε STF Koutalianos με τον φιλο του τον Σπύρο ,angelthing ALEX1250 Magelanos κ Τονια με το zontes που με 150 κυβικά δικάβαλο ακολουθούσαν παντού είτε ανήφορο είτε ευθεία κ κατήφορο.

Το ιχθυοτροφειο πέστροφας κ το όλο μέρος παραδωμενο στην αδιαφορία.

Κάψαμε Αντίκυρα κ μέσω ορεινών περασματων ανεβήκαμε Ελικώνα.
Κατεβήκαμε από Κορώνεια κ κάπου εκεί χαιρετηθηκαμε με Μπάμπη Koutalianos κ Σπύρο, δεν ήρθαν ταβέρνα για να προλάβουν το φερυ από Αρκίτσα .

Ο Μπάμπης είναι ένας άνθρωπος που είχαμε γνωριστεί πριν κάποια χρόνια σε ένα trophy στην Εύβοια.
Δεν μιλήσαμε πάνω από μια ώρα κ εκ τότε δεν είχαμε ξαναμιλήσει μέχρι σήμερα αλλά όταν ειδα αυτό δεν είχε καμία σημασία.
Ήταν κ είναι σαν να μιλάμε χρόνια.
Φίλε ευχαριστώ που ήρθατε κ ειλικρινά χάρηκα πολύ που σε ξαναείδα.

Στην ταβέρνα τα γνωστά, φαγητό κρασάκι γέλιο αλλά κατά κάποιο περίεργο τρόπο δεν είπαμε τίποτα για μηχανές.
Θα χουν να το λένε τα κορίτσια τής παρέας :D

Επίσης angelthing είσαι ωραίος τύπος κ χαρήκαμε που σε γνωρίσαμε κ ελπίζω καποια στιγμή να έρθουμε στο Moto Camp Serbia.

Λίγες ,πολύ λίγες φώτο σε λίγο.

Υ.Γ

2 δάχτυλα σπασμένα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

angelthing

Μέλος
Περιοχή
Καπ' κατ
Όνομα
Angelos
Μοτό
CRF300L, F700GS
......
Υ.Γ
2 δάχτυλα σπασμένα.
Περαστικά γρήγορα φίλε ...... δεν είδαμε να επηρεάζει το οδήγημά σου καθόλου πάντως !!!!!!!

Με το καλό να ξαναβρεθούμε και εδώ και στη Σερβία !
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Περαστικά γρήγορα φίλε ...... δεν είδαμε να επηρεάζει το οδήγημά σου καθόλου πάντως !!!!!!!

Με το καλό να ξαναβρεθούμε και εδώ και στη Σερβία !
Η μηχανή είναι γιατρικό Άγγελε :D

Ευχαριστώ .
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο Λεωνίδας πάντα κάνει ωραίες βόλτες και στα χώματα και στην άσφαλτο....και με σπασμένα δάκτυλα άμα λάχει.

Ωραίο παρεάκι...

Ο κλώνος του amyroukai ....ποιος είναι ρε παιδιά?



advphone
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ο Λεωνίδας πάντα κάνει ωραίες βόλτες και στα χώματα και στην άσφαλτο....και με σπασμένα δάκτυλα άμα λάχει.

Ωραίο παρεάκι...

Ο κλώνος του amyroukai ....ποιος είναι ρε παιδιά?



advphone
Ο Βαγγέλης είναι γνωστός από μια παλιότερη βόλτα κ φίλος του Μητσαρα του Larry.
Δεν θυμάμαι αν γραφει στο φορουμ.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ωραιο βολτακι κ παρεακι!!! Κριμα που δε καταφερα να παρευρεθω...
Που να προλάβεις σε αφήνουν τα χώματα κ οι λάσπες?
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχουμε ακόμα έναν κλώνο στο χωριό. Είναι αρκετά πιο χοντρός, αλλά έρχεται κόσμος που δεν ξέρω ότι με χαιρετάει εγκάρδια "πως αδυνατισες έτσι, μπράβο" κυρίως σε εθνικές εορτές και σχολικές εκδηλώσεις. Έχει και όνομα μεγσλοπαράγοντα εθνικής εμβέλειας οπότε νιώθω σελεμπριτι.


Μπράβο Λεώ και περαστικά.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Τα δαχτυλα τι παθανε ρε Λεα?? ΛΕΩΝΙΔΑΣ.

Περαστικα!!
Ευχαριστώ Τασαρα, τα χτύπησα σε ένα έπιπλο την Κυριακή το πρωί.
Αυτά φτιάχνονται, τα μη χειρότερα που έλεγε κ ο παππούς μου.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ευχαριστώ Τασαρα, τα χτύπησα σε ένα έπιπλο την Κυριακή το πρωί.
Αυτά φτιάχνονται, τα μη χειρότερα που έλεγε κ ο παππούς μου.
Περαστικα φιλαρακι.
Στο ποδι?
Απλο δεσιμο με γαζα με τα αλλα, ή τιποτα?
Πριν 4 μηνες επαθα καταγμα στο μεγαλο δαχτυλο
Δεσιμο με το διπλα και περασε
Στα σκαλια ειχα ενα θεμα
Μου πηρε κανα μηνα
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Περαστικα φιλαρακι.
Στο ποδι?
Απλο δεσιμο με γαζα με τα αλλα, ή τιποτα?
Πριν 4 μηνες επαθα καταγμα στο μεγαλο δαχτυλο
Δεσιμο με το διπλα και περασε
Στα σκαλια ειχα ενα θεμα
Μου πηρε κανα μηνα
Ευχαριστώ φίλε, αυτό έχω κάνει κ εγώ κ στενή κάλτσα να τα κρατάει σταθερά.

Είμαι κ ευχερως για καφέ για αρκετές μέρες με την αναρρωτική. Αν έρθεις κατά εδώ η οποιος άλλος περάσει πίνουμε κ κάνα καφέ.
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Η ιδέα ήρθε από τον Λεωνίδα και δεν θέλαμε και πολύ να ακολουθήσουμε ως γνωστοί δύσκολοι για να πάμε μοτοβόλτα
Οικισμός Μεταλλορύχων Λάρυμνας, Ορχομενός Βοιωτίας, Πέτρα - Καταρράκτες Πέτρας/ 3 Μαρτίου 2024 12641719
.
Οπότε το
PAPOUDITEAM
με την προσθήκη του Γιάννη που σε μοτοβόλτα εγώ τον γνώριζα, οδηγικά εννοώ, πρώτη φορά και τα πήγαμε ταιριαστά - εξαιρετικά, ξεκίνησε από τον Σταθμό 14 στην ώρα του.


Περνώντας με ωραία ροή την Κάζα, φτάσαμε ένα τεταρτάκι νωρίτερα από το ραντεβού μας στις Πλαταιές όπου περίμεναν και άλλοι σύντροχοι - συντρόχισες από το AdvRide.


Οικισμός Μεταλλορύχων Λάρυμνας, Ορχομενός Βοιωτίας, Πέτρα - Καταρράκτες Πέτρας/ 3 Μαρτίου 2024 SKeoEKW




Όσο πέρναγε η ώρα τόσο προστίθεντο σύντροχοι


Οικισμός Μεταλλορύχων Λάρυμνας, Ορχομενός Βοιωτίας, Πέτρα - Καταρράκτες Πέτρας/ 3 Μαρτίου 2024 1D2F8iV




Οικισμός Μεταλλορύχων Λάρυμνας, Ορχομενός Βοιωτίας, Πέτρα - Καταρράκτες Πέτρας/ 3 Μαρτίου 2024 3UCX00r




Ο συμπαθέστατος Βραδύπους όπως λέει ο Πάνος το συγκεκριμένο μηχανάκι που δεν το ξανάδαμε αν και δικάβαλο το δρόμο
Οικισμός Μεταλλορύχων Λάρυμνας, Ορχομενός Βοιωτίας, Πέτρα - Καταρράκτες Πέτρας/ 3 Μαρτίου 2024 3736863986
, στη θέση του και λέει πως είναι ώρα να εκκινήσουμε (ο Πέτρος κάτι ετοιμάζει για να μπουστάρει την Ιταλίδα να μην τονε πιάνουμε...α θα καταγγελθεί στους αγωνοδίκες
Οικισμός Μεταλλορύχων Λάρυμνας, Ορχομενός Βοιωτίας, Πέτρα - Καταρράκτες Πέτρας/ 3 Μαρτίου 2024 12641719
)


Οικισμός Μεταλλορύχων Λάρυμνας, Ορχομενός Βοιωτίας, Πέτρα - Καταρράκτες Πέτρας/ 3 Μαρτίου 2024 L0AvfuS




Και την κάνουμε με ελαφρά για τον οικισμό των μεταλλορύχων της ΛΑΡΚΟ πλησίον της Λάρυμνας όπου φτάνουμε και συνατάμε μια παρέα εφήβων με παπάκια που ενθουσιάστηκαν με την παρουσία μας!
Τι συμπαθέστατα παιδιά, τι μου θύμισαν ....
Χαρήκαμε και εμείς με την χαρά τους ευχόμενοι να πάρουν και αυτοί την μηχανή των ονείρων τους και να ταξιδέψουν όπου λαχταρά η ψυχούλα τους!


Οικισμός Μεταλλορύχων Λάρυμνας, Ορχομενός Βοιωτίας, Πέτρα - Καταρράκτες Πέτρας/ 3 Μαρτίου 2024 OLz9giB




Οικισμός Μεταλλορύχων Λάρυμνας, Ορχομενός Βοιωτίας, Πέτρα - Καταρράκτες Πέτρας/ 3 Μαρτίου 2024 Jypp7LK




Το 1968 χτίστηκε ο οικισμός που βλέπουμε και χρησιμποιώντας την φαντασία μας μπορούμε να δούμε πως έζησε μεγάλες δόξες αν και σήμερα δυστυχέστατα μαραζώνει όπως όλα τα παλιά καλά των δικών μας παιδικών χρόνων ημών που είμαστε στο δρόμο για τα τρίτα -ήντα πλέον...


Λεπτομέρειες για την ΛΑΡΚΟ όσοι θέλετε μπορείτε να διαβάσετε ΕΔΩ


Ναι και οι έφηβοι-η νέοι και νέες που μας έκαναν και χαρήκαμε και που αγαπήσαμε τις φατσούλες τους με την πρώτη ματιά όπως και αυτοί που τα ματάκια τους λάμψανε ανεβαίνοντας στις μηχανές των ονείρων τους έστω και στατικά!
Καλή πρόοδο να έχετε και όλα θα πάνε κατ' ευχήν.
Οικισμός Μεταλλορύχων Λάρυμνας, Ορχομενός Βοιωτίας, Πέτρα - Καταρράκτες Πέτρας/ 3 Μαρτίου 2024 1192534873



Οικισμός Μεταλλορύχων Λάρυμνας, Ορχομενός Βοιωτίας, Πέτρα - Καταρράκτες Πέτρας/ 3 Μαρτίου 2024 Bvpc8Ll




Οικισμός Μεταλλορύχων Λάρυμνας, Ορχομενός Βοιωτίας, Πέτρα - Καταρράκτες Πέτρας/ 3 Μαρτίου 2024 DBFrlBL




Οικισμός Μεταλλορύχων Λάρυμνας, Ορχομενός Βοιωτίας, Πέτρα - Καταρράκτες Πέτρας/ 3 Μαρτίου 2024 HQfzl2F




Στη συνέχεια τραβήξαμε παραθαλάσσια για το καφεδάκι μας αλλά....στο μοναδικό καφενείο είχε μνημόσυνο.


Οικισμός Μεταλλορύχων Λάρυμνας, Ορχομενός Βοιωτίας, Πέτρα - Καταρράκτες Πέτρας/ 3 Μαρτίου 2024 S6Is5lQ




Οικισμός Μεταλλορύχων Λάρυμνας, Ορχομενός Βοιωτίας, Πέτρα - Καταρράκτες Πέτρας/ 3 Μαρτίου 2024 RMEV75U




Ο Λεωνίδας μου τράβηξε και μια υπέροχη φωτογραφία και τον ευχαριστώ για αυτή, θα τον θυμάμαι όποτε την βλέπω


Οικισμός Μεταλλορύχων Λάρυμνας, Ορχομενός Βοιωτίας, Πέτρα - Καταρράκτες Πέτρας/ 3 Μαρτίου 2024 AMC8CJc




Αφού τραβήξαμε τις φωτογραφίες μας, τα
Οικισμός Μεταλλορύχων Λάρυμνας, Ορχομενός Βοιωτίας, Πέτρα - Καταρράκτες Πέτρας/ 3 Μαρτίου 2024 2266521674
μιας και είναι σύνηθες event στην ηλικία μας το μνημόσυνο, ήπιαμε το καφεδάκι μας στον χώρο του event και τα νέα παιδιά πήραν τα καφεδάκια τους και τα ήπιανε παραλιακά πάνω σε καφάσια σαν ελεύθερες μηχανόβιες ψυχές !
Πόσο μου αρέσει η παρέα
Οικισμός Μεταλλορύχων Λάρυμνας, Ορχομενός Βοιωτίας, Πέτρα - Καταρράκτες Πέτρας/ 3 Μαρτίου 2024 3152212974
που προσαρμόζεται σε οποιαδήποτε κατάσταση χωρίς γκρίνιες και διάφορα άλλα χαζά που΄χω ζήσει δυστυχώς κατά περιόδους!

Συνεχίζεται...
 
Top Bottom