Βολτόμετρο

YianPep

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Africa twin 750
Δε ξέρω αν το βαζω στη σωστή ενότητα (αν όχι παρακαλώ μεταφέρετε!)


Μιας και το παλιό τα έφτυσε θα ήθελα να μου πεί όποιος μπορεί μια δοκιμασμένη λύση για βολτόμετρο,να το πάρω κατευθείαν,για να μην ψάχνω απο δω κι εκεί.

Δεν με απασχολεί να έχει θύρες usb και διάφορες ενδείξεις,μόνο Volt άντε και καμια θερμοκρασία.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
είχα δει παλιότερα ένα πολύ ωραίο γκατζετάκι που το έβαζες στο πριζάκι (αν είχες) και ήταν και βολτόμετρο και θερμόμετρο... αλλά δεν θυμάμαι που, τι, πόσο και όλα τα σχετικά...
 

YianPep

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Africa twin 750
είχα δει παλιότερα ένα πολύ ωραίο γκατζετάκι που το έβαζες στο πριζάκι (αν είχες) και ήταν και βολτόμετρο και θερμόμετρο... αλλά δεν θυμάμαι που, τι, πόσο και όλα τα σχετικά...
Πρίζα δεν υπάρχει ξέχασα να το αναφέρω ,θα πάρω ρεύμα απο το Stop του φρένου λογικά όπως είχα και το παλιό
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Πρίζα δεν υπάρχει ξέχασα να το αναφέρω ,θα πάρω ρεύμα απο το Stop του φρένου λογικά όπως είχα και το παλιό
τωρα το ειδα..αρα ακυρο το γκατζετακι
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Και εγώ είχα αγοράσει διαφορά από το eBay που μετά από κάποιο καιρό χαλούσαν. Αγόρασα τελικά της Kosso το μικρό όργανο (βολτ, ώρα, θερμοκρασία) και ήταν τα καλύτερα λεφτά που έχω δώσει. Άριστη λειτουργία και φωτισμός, αξιόπιστο και τελείως αδιάβροχο.

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 

YianPep

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Africa twin 750
Καλημέρα και σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις:)

Με δύο ψήφους κερδίζει το Koso άρα πάμε γι αυτό,θα το παραγείλλω τηλεφωνικά απο Δευτέρα και θα ενημερώσω
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250


Φωτό απο κινητό..


Άψογος ο Θάνος απο το @tripper.gr
Δευτέρα το παρήγγειλα,Τρίτη παρέλαβα και μπήκε στη γριά.
Σας ευχαριστώ και πάλι για τις άμεσες και κατατοπιστικές απαντήσεις:friendship:
To μηχανακι σου δεν φορτιζει αλλαξε ανορθωτη!!!!:friend:




















Αστειευομαι εεε!
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Γιατί? Χαλάνε οι ανορθωτές στα αφρικα?
Μονο δύο εχω αλλάξει σε τέσσερα χρόνια που το χω:p
Κοψε μια πλακα αλουμινιου 6-7 χιλιοστα στις διαστασεις του ανορθωτη και βιδωσε την απο κατω. Δεν θα καει παλι...
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Γιατί? Χαλάνε οι ανορθωτές στα αφρικα?
Μονο δύο εχω αλλάξει σε τέσσερα χρόνια που το χω:p
Επειδή και το δικό μου μια από τις ελάχιστες ευπάθειες του είναι ο ανορθωτης, εγώ βάλει ανορθωτη από SX electronics και έχω ξενοιασει. Δεν θέλω να τον διαφημίσω, αλλά τον έχω ήδη 3 χρόνια και επειδή παρακολουθω συνεχώς τα ρεύματα, δουλεύει άριστα και δεν ζεσταίνεται το ίδιο. Και γραπτή εγγύηση δύο χρόνια που φυσικά δεν έχει χρειαστεί. Θυμάμαι όταν έβαλα εμπρός τη μηχανή με τον καινούργιο είχε αλλάξει ο ήχος της (καλύτερη ανάφλεξη;) Και επιτέλους έβλεπα με τα φώτα μου στο δρόμο...

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 
Top Bottom