Για μπαταρία odyssey..Θεσσαλονίκη.?

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
χρήστο γι' αυτόν έχεις άποψη?
http://www.standard.gr/
οι τιμές είναι ξεφτίλα και έχω δει πολύ μηχανάκι κυκλοφορεί στη θεσσαλονίκη από το μαγαζί.
επειδή και εγώ θα χρειαστώ κάποια στιγμή, λέω να του δώσω μια ευκαρία γιατί και τώρα μία φτηνή φοράω και 2 1/2 χρόνια δεν έχει κάνει κιχ (και με Διδυμότειχο μέσα)
Δεν κάνουν για το BMW με την ζήτηση που θέλει σε ρεύμα η μίζα. Είναι της πλάκας. Και οι yasa που έχει δεν είναι οι ποιοτικές.
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Μετά από 3 φορές Οδυσσέα έβαλα ΜΟΤΤΟΒΑΤ . Μέχρι στιγμής όλα καλά (1,5 χρόνο) . Την επόμενη φορά μάλλον λιθίου .
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
χρήστο γι' αυτόν έχεις άποψη?
http://www.standard.gr/
οι τιμές είναι ξεφτίλα και έχω δει πολύ μηχανάκι κυκλοφορεί στη θεσσαλονίκη από το μαγαζί.
επειδή και εγώ θα χρειαστώ κάποια στιγμή, λέω να του δώσω μια ευκαρία γιατί και τώρα μία φτηνή φοράω και 2 1/2 χρόνια δεν έχει κάνει κιχ (και με Διδυμότειχο μέσα)
τετοια φοραω στο ΤΑ εδω και 3 μηνες.Το να πω οτι δεν εχω προβλημα ειναι ιεροσυλια.Προτιμησα αυτην ως ελληνικης κατσκευης και οχι yasa ασιατικη γιατι ειναι της ιδιας ποιοτητας και τιμης.Μου εδωσε 6 μηνες εγγυηση.
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
τετοια φοραω στο ΤΑ εδω και 3 μηνες.Το να πω οτι δεν εχω προβλημα ειναι ιεροσυλια.Προτιμησα αυτην ως ελληνικης κατσκευης και οχι yasa ασιατικη γιατι ειναι της ιδιας ποιοτητας και τιμης.Μου εδωσε 6 μηνες εγγυηση.
Τι πρόβλημα αντιμετώπισες ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Τι πρόβλημα αντιμετώπισες ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
κανενα προβλημα αλλα λεω ιεροσυλια γιατι την εχω μονο 3 μηνες για να αντιμετωπισω προβλημα.Ισα-ισα που την συνιστω ως μπαταρια αν καποιος καταφυγει στου ιδιου επιπεδου ασιατικες μπαταριες γιατι ενταξει odyssey δεν ειναι σε καμια περιπτωση οι standard.
 

TSEPETO

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
gs 1200 ad kxf450
Μάλιστα μάλιστα
ευχαριστώ Γιάννο.

Η λιθίου τι φάση.,?
απο Motobatt
εχουμε και εκει 2 επιλογες για τις καλές μας .,
λίγο που ρώτησα
την
MBTX12U 14AH και την
ΜΒΥΖ16HD 16,5 ΑΗ

μπερδευτηκα λίγο η αλήθεια ειναι γιατι δεν το κατεχω
και δεν ξέρω τι διαφορες εχουν αυτες.,
την 16.5 θα βαλεις οχι την αλλη θα εχεις θεμα στο μιζαρισμα και οποιος σου πει κατι αλλο απλα δεν ξερει
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Δεν κάνουν για το BMW με την ζήτηση που θέλει σε ρεύμα η μίζα. Είναι της πλάκας. Και οι yasa που έχει δεν είναι οι ποιοτικές.
Δε νομίζω στα δικύλινδρα να υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, στα μπόξερ μπορεί:friend:

τετοια φοραω στο ΤΑ εδω και 3 μηνες.Το να πω οτι δεν εχω προβλημα ειναι ιεροσυλια.Προτιμησα αυτην ως ελληνικης κατσκευης και οχι yasa ασιατικη γιατι ειναι της ιδιας ποιοτητας και τιμης.Μου εδωσε 6 μηνες εγγυηση.
Μάλλον και εγώ εκεί θα πάω!
 

tazman

Μέλος
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
GS 1200 04'
Καλησπέρα στην παρέα !

Έφτασε δύστυχος και η ώρα του δικού μου Οδυσσέα μετά από 6 γεμάτα χρόνια ξεψύχησε και είμαι προς αναζήτηση …

Παράπονο δεν έχω αν και στις δύσκολες μέρες τον συντηρούσα με ευλάβεια κουμπώνοντας τον επάνω σε φορτιστή συντηρητή…

Σκέπτομαι λοιπόν για αλλαγή πλεύσης καθαρά λόγο τιμής και μόνο , σε μια από τις δυο παρακάτω που προτείνετε

MBTX12U 14AH και την
ΜΒΥΖ16HD 16,5 ΑΗ


Και έχω δυο ερωτήσεις γι’αυτους που τις χρησιμοποίησαν

Εφαρμόζουν και οι δυο στην καρδιά τις καλής μας χωρίς πατέντες ;

Η δεύτερη έχει περισσότερα αμπερώρια ( Ah ) όποτε είναι και ποιο δυνατή άρα και καλύτερη για την δύσκολη εκκίνηση της καλής μας ;
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Καλησπέρα στην παρέα !

Έφτασε δύστυχος και η ώρα του δικού μου Οδυσσέα μετά από 6 γεμάτα χρόνια ξεψύχησε και είμαι προς αναζήτηση …

Παράπονο δεν έχω αν και στις δύσκολες μέρες τον συντηρούσα με ευλάβεια κουμπώνοντας τον επάνω σε φορτιστή συντηρητή…

Σκέπτομαι λοιπόν για αλλαγή πλεύσης καθαρά λόγο τιμής και μόνο , σε μια από τις δυο παρακάτω που προτείνετε

MBTX12U 14AH και την
ΜΒΥΖ16HD 16,5 ΑΗ


Και έχω δυο ερωτήσεις γι’αυτους που τις χρησιμοποίησαν

Εφαρμόζουν και οι δυο στην καρδιά τις καλής μας χωρίς πατέντες ;

Η δεύτερη έχει περισσότερα αμπερώρια ( Ah ) όποτε είναι και ποιο δυνατή άρα και καλύτερη για την δύσκολη εκκίνηση της καλής μας ;

τη 16,5 θα βάλεις (πάντα σε motobatt μιλάμε, σωστά; ) και μπαίνει ακριβώς και θέλει και το σιδεράκι που είχε από το εργοστάσιο και κατήργησες με την odyssey. ( :secret::secret: το "θέλει" δεν είναι σώνει και καλά, αν το έχεις το βάζεις ξανά. Εγώ να φανταστείς το έχω, αλλά ακόμα δεν το έβαλα..... από τον Ιούνιο:D:laugh: ).
 

tazman

Μέλος
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
GS 1200 04'
τη 16,5 θα βάλεις (πάντα σε motobatt μιλάμε, σωστά; ) και μπαίνει ακριβώς και θέλει και το σιδεράκι που είχε από το εργοστάσιο και κατήργησες με την odyssey. ( :secret::secret: το "θέλει" δεν είναι σώνει και καλά, αν το έχεις το βάζεις ξανά. Εγώ να φανταστείς το έχω, αλλά ακόμα δεν το έβαλα..... από τον Ιούνιο:D:laugh: ).
Αύριο πρωί κάνω παραγγελία , μακάρι να είχα την ευκαιρία να περνούσα από το συγκεκριμένο κατάστημα γιατί έχω διαβάσει τα καλύτερα , απλά τυχαίνει να είμαι λίγο μακρυά (Κοζάνη)
Ας ελπίσουμε να μάς βγάλει και αυτή ασπροπροσωπους...
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tazman

Μέλος
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
GS 1200 04'
ναι την 16αρα έβαλα και γω ολα κομπλέ μέχρι τώρα .
μισή τιμή απο τον Οδυσσέα..
αν το έχεις το σιδερακι βάλτο


Sent from the seventh dimension using black hole
from our parallel universe
Ευχαριστώ ρε φίλε να σε καλά !!!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tazman

Μέλος
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
GS 1200 04'
Η Moto-bat (ΜΒΥΖ16HD 16,5 ΑΗ) εχει περαστεί στην καλή μού βολικοτατη μία και έχει 2+2 πόλους για τα εξτραδακια μάς.
Άς ελπίσουμε να διαρκέσει τόσο , όσο να βγάλει και τα λεφτά τις.
Καλές εξορμήσεις σε όλους μίας και η άνοιξη έχει έρθει για τα καλά...


Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom