Διάφορα( Πωλούνται/χαρίζονται)

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ξεχώρισα κάτι πραγματακια να καθαρίζουμε κάνα ράφι άμα κάτι δεν χρησιμοποιείται.

1)tank bag πλήρως αδιάβροχο on off type Givi χρησιμοποιημένο 2 φορές άθικτο. Ο λόγος που δεν με βόλεψε είναι ενώ κάθεται άψογα στο 800 όταν οδηγάω όρθιος επειδή είναι hardsell κατασκευή εβρισκει επάνω στην οικογένεια και σε καμία λακούβα τα κάνει ομελέτα! Είναι απλά η θέση οδήγησης όρθιος του 800 σε συνδιασμό υποθέτω με το ύψος μου.

60€





Τσαντάκι rear fender/tail bag hardsell πλήρως αδιάβροχο της Moose racing. Χρησιμοποιημένο αρκετά στο χώμα με κάποιες μικροφθορες αλλά πλήρως λειτουργικό. Στερεώνεται με σταθερή στήριξη όχι με ιμάντες.

15€






Επιγονατίδες acerbis. Φορεμένες 3 φορές άθικτες. Πολύ καλή προστασία και αρκετά βολικές αλλά έχω συνηθίσει τις hardsell με άρθρωση.







40€

ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ


1)Παιδικό κρανακι xxs για παιδάκια για ένα κοντινό δρομολόγιο να ανεβαίνουν με μια ασφάλεια.

2)βάση μπαγκαζιερας swmotech. Αν έχετε βάση τύπου ALURACK της swmotech για να βάλετε βαλίτσα της εταιρείας θέλετε αυτή τη βάση. Λείπουν οι βίδες ταχείας ασφάλισης τις οποίες πρέπει να προμηθευτείτε. Κάνει καινούργιο κάπου 35-40€ δεν είναι κάτι φτηνό. Απλα είναι κάτι εξειδικευμένο σε όποιον έχει alurack

3)2 καθρέπτες τύπου xt600. Ένας γνήσιος yamaha σε περιέργως κακή κατάσταση και ένας μάλλον aftermarket σε καλή κατάσταση. Με μια περιποίηση κάποιος που κάνει μια αναπαλαίωση σε ένα classic yamaha xt και το θέλει σε μαμά μορφή θα τους χρησιμοποιήσει.

 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Ερώτηση για το tailbag .
Αυτό δένει ολόκληρο ή έχει μια σταθερή βάση που δένεται πάνω στο μηχανάκι και κουμπώνει μετά το τσαντάκι πάνω της;
Αν ισχύει το δεύτερο, μπορεί η βάση να κουμπώσει σχετικά μόνιμα πάνω σε βάση μπαγκαζιερας και να μπαίνει το τσαντάκι σε βόλτες;
Κάτι τέτοιο είναι που θέλω απλά ακόμα δεν έχω μπει σε διαδικασία να ψάξω.
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Με ενδιαφέρει επίσης το τέιλ μπαγκ, εφόσον δεν ευδοκιμήσει με @ακις69
/// Β
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το tail bag δεν έχει κάποια επιπλέον βάση. Έχει όπως φαίνεται στις φωτό 4 τρύπες από κάτω. Μέσα έχει ενα χοντρο πλαστικο πάτο. Εγώ το στερέωνα συνήθως με tyre ups.υποτιθεται είναι κάτα βάση για enduro που ανοίγονται τρύπες στο πίσω φτερό και βιδωνεται με κόντρα παξιμάδι αλλά γενικώς είναι μια βάση για μια custom στήριξη. Μπορεί να βιδωθει με κόντρα λαμακια όπως μια βάση μπαγκαζιερας. Μπορεί να στερεωθεί με πλαστικά η μεταλλικά tyre ups. Μπορεί να έχει η σχάρα που έχεις κάποιες αναμονής για βιδωμα. Δε ξέρω. Είναι ανάλογα τη μοτοσυκλέτα.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Το tail bag δεν έχει κάποια επιπλέον βάση. Έχει όπως φαίνεται στις φωτό 4 τρύπες από κάτω. Μέσα έχει ενα χοντρο πλαστικο πάτο. Εγώ το στερέωνα συνήθως με tyre ups.υποτιθεται είναι κάτα βάση για enduro που ανοίγονται τρύπες στο πίσω φτερό και βιδωνεται με κόντρα παξιμάδι αλλά γενικώς είναι μια βάση για μια custom στήριξη. Μπορεί να βιδωθει με κόντρα λαμακια όπως μια βάση μπαγκαζιερας. Μπορεί να στερεωθεί με πλαστικά η μεταλλικά tyre ups. Μπορεί να έχει η σχάρα που έχεις κάποιες αναμονής για βιδωμα. Δε ξέρω. Είναι ανάλογα τη μοτοσυκλέτα.
Οκ.τα περισσότερα οικονομικά, κάπως έτσι είναι.
Μάλλον θέλω ένα που να μένει η βάση πάνω στο μηχανάκι και να κουμπώνει ξεκουμπωνει το τσαντάκι όταν παίζει βόλτα.
Ευχαριστώ!
Ελεύθερο από εμένα .
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
θα ήθελα τον αριστερό καθρέφτη γιαμάχα.....
Τύπου ΧΤ

:friendship:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Νομίζω μπαίνει αμέσως το tailbag, είναι εύκολο να μπει σχετικά δε χρειάζεται να το βάλεις σε δόσεις. Ας μας πει και ο Βαγγέλης.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ερώτηση!
Το tail bag το βάζεις σε δόσεις?
4 περίπου!
Αδερφέ μου με πρεσσαρεις και τα περιθώρια είναι σφιχτά. Για σένα το βάζω σε 4 δόσεις άτοκες με επιτόκιο 12.5% + έξοδα χαρτοσήμου υπέρ ταμείου εκκεντροφόρων ktm. Επικοινώνησε με τον λογιστή μου Aldebaran να φτιάξετε χαρτιά..
 
Top Bottom