Ελαφρύ & ποιοτικό Adv (dual) κράνος;

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Δεν ξερω αν ειναι Ελαφρύ & ποιοτικό Adv

αλλα ο MotoHub εχει βγαλει τρελη προσφορα τα κρανακια της Thor σε λιγοτερο απο μιση τιμη

Για μια χωματινη ανενεωση νομιζω ειναι καλη φαση




Πολυ καλο catch.. πηρα ενα - στο 50ρικο δειχνει σουπερ! για να μη χαλαω το Icon Carbon
 

Nikosmirage

Μέλος
Περιοχή
Ανδρός
Όνομα
Νικος Τριγωνης
Μοτό
BMW F800GS
Καλησπέρα! Έχει δει κάποιος τo Hebo Panam που έχει ο Τασουλης στην Καλλιρόης??
Είναι dual με εσωτερικό ζελατίνακι για τον ήλιο. 155€ το έχει…
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Καλησπέρα! Έχει δει κάποιος τo Hebo Panam που έχει ο Τασουλης στην Καλλιρόης??
Είναι dual με εσωτερικό ζελατίνακι για τον ήλιο. 155€ το έχει…
170 το βλέπω στην ιστοσελίδα του. Κάνει άλλη τιμή από κοντά;
 

2Stroker

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM LC4 640 ADV
Πριν λιγο καιρο ημουν σε αναζητηση adventure κρανους αλλα μετα απο ερευνα, κουβεντα με φιλους και με πωλητες σε καταστηματα κατεληξα να αγορασω ενα full face AGV K1s μιας και το μπατζετ ηταν περιορισμενο. Ο λογος που δεν πηρα τελικα adv κρανος ειναι γιατι ο αυχενας μου πλεον ειναι ταλαιπωρημενος με 3 κηλες και δεν ηθελα το κρανος λογω γεισου και αεροδυναμικης, μετα απο καποια χλμ να με τραβαει πισω απο τη στιγμη που και το μηχανακι μου ειναι ψηλο χωρις ζελατινα αλλα και εγω ψηλος.

Η αληθεια ειναι οτι πικραθηκα λιγακι μιας και απο οσο θυμαμαι τον εαυτο μου, παντα με ενα εντουραδικο κρανος ημουν. Αλλα προεχει η σωματικη υγεια. Οσες κουβεντες εκανα παντως, αυτο που ειπωθηκε ηταν οτι για να παρω κρανος adv με καλη αεροδυναμικη και οχι μεγαλο βαρος θα πρεπει να βαλω το χερι πολυ βαθεια στην τσεπη. Έχει κάποιος αντιστοιχη εμπειρια; Δηλαδη θεμα με τον αυχενα του και να βρηκε καποιο adv κρανος που να μην τον επιβαρυνει;
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Πριν λιγο καιρο ημουν σε αναζητηση adventure κρανους αλλα μετα απο ερευνα, κουβεντα με φιλους και με πωλητες σε καταστηματα κατεληξα να αγορασω ενα full face AGV K1s μιας και το μπατζετ ηταν περιορισμενο. Ο λογος που δεν πηρα τελικα adv κρανος ειναι γιατι ο αυχενας μου πλεον ειναι ταλαιπωρημενος με 3 κηλες και δεν ηθελα το κρανος λογω γεισου και αεροδυναμικης, μετα απο καποια χλμ να με τραβαει πισω απο τη στιγμη που και το μηχανακι μου ειναι ψηλο χωρις ζελατινα αλλα και εγω ψηλος.

Η αληθεια ειναι οτι πικραθηκα λιγακι μιας και απο οσο θυμαμαι τον εαυτο μου, παντα με ενα εντουραδικο κρανος ημουν. Αλλα προεχει η σωματικη υγεια. Οσες κουβεντες εκανα παντως, αυτο που ειπωθηκε ηταν οτι για να παρω κρανος adv με καλη αεροδυναμικη και οχι μεγαλο βαρος θα πρεπει να βαλω το χερι πολυ βαθεια στην τσεπη. Έχει κάποιος αντιστοιχη εμπειρια; Δηλαδη θεμα με τον αυχενα του και να βρηκε καποιο adv κρανος που να μην τον επιβαρυνει;
το K1s καλό? βάρος θόρυβο αερισμό?
 

tamanaco

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι - Αγία Παρασκευή - Ηράκλειο
Όνομα
Τάσος
Μοτό
R1200GSA
Πριν λιγο καιρο ημουν σε αναζητηση adventure κρανους αλλα μετα απο ερευνα, κουβεντα με φιλους και με πωλητες σε καταστηματα κατεληξα να αγορασω ενα full face AGV K1s μιας και το μπατζετ ηταν περιορισμενο. Ο λογος που δεν πηρα τελικα adv κρανος ειναι γιατι ο αυχενας μου πλεον ειναι ταλαιπωρημενος με 3 κηλες και δεν ηθελα το κρανος λογω γεισου και αεροδυναμικης, μετα απο καποια χλμ να με τραβαει πισω απο τη στιγμη που και το μηχανακι μου ειναι ψηλο χωρις ζελατινα αλλα και εγω ψηλος.

Η αληθεια ειναι οτι πικραθηκα λιγακι μιας και απο οσο θυμαμαι τον εαυτο μου, παντα με ενα εντουραδικο κρανος ημουν. Αλλα προεχει η σωματικη υγεια. Οσες κουβεντες εκανα παντως, αυτο που ειπωθηκε ηταν οτι για να παρω κρανος adv με καλη αεροδυναμικη και οχι μεγαλο βαρος θα πρεπει να βαλω το χερι πολυ βαθεια στην τσεπη. Έχει κάποιος αντιστοιχη εμπειρια; Δηλαδη θεμα με τον αυχενα του και να βρηκε καποιο adv κρανος που να μην τον επιβαρυνει;
Γιώργο κι εγω έχω θέμα με τον αυχένα μου και έχω βρει την υγειά μου με το Klim krios pro το οποίο ειναι πολυ ακριβό μεν αλλά πάρα πολυ ελαφρύ. Εγω θα το έψαχνα και μεταχειρισμένο αν δεν ειχα το budget για καινούριο.
Και είχα στην κατοχή μου αρκετά κρανη και enduro και full face (BMW,Arai,Shoei,icon).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom