Εορταστική πουροντουράδα 20/12/2015

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
ΑΝ η διαδρομή μείνει ως έχει ,τότε μπορούν να δοθούν 2 ραντεβού.
Το 1ο --> 8-8:30 στο Περίφτερο (για τους Νότιους)
&
Το 2ο --> 9:00 στην έξοδο της ΑΟ (Μαγούλα-ή-Μάνδρα ,αναλόγως που θα μπούμε χώμα)
αφου η διαδρομη που εxει βαλει ο konkost ξεκιναει απο κρυονερι λεμε,τι μαγουλες και μανδρες μας λες?
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Κωστα, λογικα ναι κατα τις 2μμ, αλλα οπως παντα κατι συμβαινει και φτανουμε αργοτερα. Προπερσι ειχαμε την τεραστια προκα που πατησα εγω, περσι το κομμενο κομματι που ανεβασαμε τα μηχανακια στα χερια και ..φετος ειμαστε σχεδον 25 νοματαιοι, οποτε 4μμ ειναι το αργοτερο αλλα και αρκετα πιθανο.

Κατι αλλο: δεν θα ητανε δυνατον να ξεκινησουμε απο καπου βορεια και απο Αυλωνα ή Παρνηθα να πιασουμε τη διαδρομη που εχεις βγαλει? Αυτο θα βολευε τους βορειους, ας το κοιταξουμε αν ειναι δυνατο.
λιγο πριν την Τατοϊου (πιο πανω απο τα "β. κτήματα") ο χωματόδρομος έχει μια δύσκολη κατηφόρα-ανηφόρα με κροκαλα που μονο κατεβαινει..
κωστη στον χαρτη εχεις βαλει την διαδρομη που καναμε περισυ ξεκινωντας απο κρυονερι
αν παμε απο κρυονερι τοτε δεν λεει να συναντηθουμε στο περιπτερο αλλα στο κρυονερι
ειμαι της γνωμης ομως να παμε απο τιταν,ετσι θα κερδισουμε αρκετα χλμ και χρονο γιατι ειμαστε πολλες μηχανες και θα υπαρχουν σιγουρα καθυστερησεις.
Να πω και εγώ την κουταμάρα μου.......
Όπως είναι ο χάρτης που βλέπουμε, νομίζω ότι το καλύτερο σημείο συνάντησης, είναι η ΈΚΟ της Αττικής οδού
Αλλά τον πρώτο και τελευταίο λόγο, τον έχει ο πλοηγός. . :)
ΑΝ η διαδρομή μείνει ως έχει ,τότε μπορούν να δοθούν 2 ραντεβού.
Το 1ο --> 8-8:30 στο Περίφτερο (για τους Νότιους)
&
Το 2ο --> 9:00 στην έξοδο της ΑΟ (Μαγούλα-ή-Μάνδρα ,αναλόγως που θα μπούμε χώμα)
Τελικα νομιζω οτι σας μπερδεψα με τον χαρτη που εβαλα Αφου εκει ειχα και αλλη διαδρομη που ξεκιναει απο το Κρυονερι Και υπηρχε πραγματι μια σκεψη να ξεκινησουμε απο κει Ομως οι συνθηκες με κανουν να το αφησουμε για αλλη φορα Για αυριο Πεμπτη λοιπον δεινει βροχες και η διαδρομη αυτη "αναγκαστικα" περναει απο το Βουτημα της Παρνηθας Τοποθεσια που πιανει πολυ λασπη Υπαρχει επισης ενα σημειο μετα το Βουτημα οπου υπαρχει πιθανοτητα ο δρομος να ειναι κομμενος και ειτε να δυσκολευτουμε τοσες μηχανες να περασουμε ειτε να αναγκαστουμε να κανουμε κυκλο γραφοντας ακομα περισσοτερα χλμ Σε καθε περιπτωση θα χασουμε καμποση ωρα Και η μερα ειναι πολυ μικρη ακομα...

Βαζω και παλι το link του χαρτη με την διαδρομη
https://www.google.com/maps/d/edit?hl=el&authuser=0&mid=z1TR20ENPMsM.kFoODlkW5T7k
Το χωμα ξεκιναει απο το κοκκινο σημαδι οποτε ισως καποιους να τους διευκολυνει να μας περιμενουν στην εξοδο της Αττικης οδου (πρασινο σημαδι) Πιστευω οτι κατα τις 9:00-9:15 θα ημαστε εκει
 
Τελευταία επεξεργασία:

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Προσωπικά με βολεύει καλύτερα στην έξοδο ΑΟ. Αλλά επειδή είμαι και άσχετη... μήπως ξέρουμε ποια ακριβώς έξοδος είναι???:thumbsdown:

Για φαί δεν ξέρω, θα το δω εκείνη την ώρα.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Αυτό το ΣΚ δυστυχώς θα είμαι για δουλειά στο Αγρίνιο. Ηθελα πάρα πολύ να ερθω, αλλά δεν γίνεται.

Καλά να περάσετε και θα τα πούμε από κοντά, στην πρώτη πουροντουράδα του 16. Το πρι πρι είναι σχεδόν έτοιμο ΚΑΙ για εκδρομικό εντούρο.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Αυτό το ΣΚ δυστυχώς θα είμαι για δουλειά στο Αγρίνιο. Ηθελα πάρα πολύ να ερθω, αλλά δεν γίνεται.

Καλά να περάσετε και θα τα πούμε από κοντά, στην πρώτη πουροντουράδα του 16. Το πρι πρι είναι σχεδόν έτοιμο ΚΑΙ για εκδρομικό εντούρο.
Ελα ρε Κωστα, ναι τα λεμε στην επομενη, αν και θα εισαι κι'εσυ πλεον "αντιγραφεας" με το πρι πρι το CCM :D
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
παιδιά sorry που άργησα να ενημερώσω, κι εμένα μη με υπολογίσετε στο φαγητό ... κάνω δίαιτα ...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
παιδιά sorry που άργησα να ενημερώσω, κι εμένα μη με υπολογίσετε στο φαγητό ... κάνω δίαιτα ...
Τώρα θα φταίει ο βρονταξ. ......να βροντιξει? ??:p

advφον!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
παιδιά sorry που άργησα να ενημερώσω, κι εμένα μη με υπολογίσετε στο φαγητό ... κάνω δίαιτα ...
οι διαιτες φταινε τωρα !!!!!!
πες καλυτερα οτι πρεπει να ξεκινησεις νωρις να γυρισεις πισω γιατι θα πεσει κατραπακια !!!!!!!!
εγω!!!!ο ΒΡΟΝΤΑΞ!!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
+3 R1200GS , ελαφρά κι ευέλικτα να κάνουν παρέα στη χοντρή του μαρμαρά :p:p:p:p
Μέσα και στο φαΐ, αν δεν υπάρχει θέμα χώρου κλπ....
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
+3 R1200GS , ελαφρά κι ευέλικτα να κάνουν παρέα στη χοντρή του μαρμαρά :p:p:p:p
Μέσα και στο φαΐ, αν δεν υπάρχει θέμα χώρου κλπ....
Αγαπητέ φίλε συντοπίτη.:)
Επειδή δεν σε έχουμε γνωρίσει προσωπικά ,δεν ξέρουμε κ τα κιλά σου ,γιά να σε ενημερώσουμε αν τα στομάχια μας έχουν αρκετό χώρο ,ώστε να καταφέρουμε να σε φάμε.
Επειδή όμως εμείς για φαϊ ,δεν λέμε ποτέ όχι (αλλίμονο ,είναι τεράστια προσβολή )...
...γι'αυτό....
Θα αρχίσουμε να σε τσιμπολογάμε ,κι όταν χορτάσουμε θα σταματήσουμε. :D (αν δεν σε πειράζει) :p




ΥΓ1: Εννοείται οτι πάντα υπάρχει χώρος...είπαμε...ΟΛΟΙ οι Καλοί Χωράνε. :friendship:
ΥΓ2: Οταν λές +3 R1200GS εννοείς + 3 άτομα ακόμα ; (για να γνωρίζω να ενημερώσω για την τραπεζαρία)
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
1. XLGeorge (συντονιστης) - XLV650
2. Konkost (καπταιν/πλοηγος) - XLV650
3. gsmaniac - GS1200adv
4. Phoenix - KTM640adv
5. el-gatto - TTR250 (συν-συντονιστης)
6. giannis_transalp - XLV650
7. christof40 - XLV650
8. Stavrouliasp - 990Adv
9. Hawk_46 - XR250R
10. Λεωνίδας - GS1150adv
11. Giorgopro - KTM640Adv
12. Vaelsod - XR250Baja
13. surikenjim - CRΕ230F
14. pan315501 - XLV650
15. est - XLV650
16. Donkeynator - NX650
17. Λευκάδιος - NX650
18. Ανεμος - BMW F650 Dakar
19. staga1200 - GS1200
20. MoNiker - 950Adv
21. Vagelis64 - BMW F650 DAKAR
22. Dtz - "βενβέ" R 1200 GS
23. Padis - XLV650
24.stamktm- ktm 950 adv
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
+3 R1200GS , ελαφρά κι ευέλικτα να κάνουν παρέα στη χοντρή του μαρμαρά :p:p:p:p
Μέσα και στο φαΐ, αν δεν υπάρχει θέμα χώρου κλπ....
Πλακώσανε !!!!και τα στράτα !!!!!!!!
Ουιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εξήγησε στους ανθρώπους ότι είσαι ένας. ...
Και όταν λες 3 gs, εννοείς τα 3 που ήδη συμμετέχουν. ......οργιο:p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
1. XLGeorge (συντονιστης) - XLV650
2. Konkost (καπταιν/πλοηγος) - XLV650
3. gsmaniac - GS1200adv
4. Phoenix - KTM640adv
5. el-gatto - TTR250 (συν-συντονιστης)
6. giannis_transalp - XLV650
7. christof40 - XLV650
8. Stavrouliasp - 990Adv
9. Hawk_46 - XR250R
10. Λεωνίδας - GS1150adv
11. Giorgopro - KTM640Adv
12. Vaelsod - XR250Baja
13. surikenjim - CRΕ230F
14. pan315501 - XLV650
15. est - XLV650
16. Donkeynator - NX650
17. Λευκάδιος - NX650
18. Ανεμος - BMW F650 Dakar
19. staga1200 - GS1200
20. MoNiker - 950Adv
21. Vagelis64 - BMW F650 DAKAR
22. Dtz - "βενβέ" R 1200 GS
23. Padis - XLV650
24.stamktm- ktm 950 adv
25.forester-1200gs
26.giannisL-1200gs
27.Γιωργος-1200gs
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Εγω θα ηθελα να ρωτησω τον Konkost εντελως πληροφοριακα, πως ειναι να σε κυνηγουν 24 μανιακα μηχανακια ητοι περιπου 1400 αλογα στο βουνο και να μην ανχωθεις χαχαχα :thinking::pointu::pointu::pointu: πως το κανεις???? Σορρυ για το spam αλλα μουρθε απορια:)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγω θα ηθελα να ρωτησω τον Konkost εντελως πληροφοριακα, πως ειναι να σε κυνηγουν 24 μανιακα μηχανακια ητοι περιπου 1400 αλογα στο βουνο και να μην ανχωθεις χαχαχα :thinking::pointu::pointu::pointu: πως το κανεις???? Σορρυ για το spam αλλα μουρθε απορια:)
Οι χωμάτινες βόλτες με τόσες συμμετοχές, αν και είναι σαφώς πιο αργές σε ρυθμό, είναι πολύ διασκεδαστικες....
Θα πάθουμε θλάση πλευρών από τα γέλια. ....;)

advφον!!
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom