Επιτύμβιον Aντιόχου, βασιλέως Kομμαγηνής, όρος Νεμρούτ, Ανατολία και πέριξ!

TIME

Μέλος
Όνομα
Γεώργιος
Μοτό
r1150gs , Emw Marathon
το καλοκαίρι είχα κανονίσει να βρίσκομαι σε εκείνα τα μέρη αλλά 4 μέρες πριν φύγω έγινε το μπάχαλο στην Τουρκία και .........πήγα Βαλκάνια..
Όμορφες εικόνες που δείχνουν ότι το καταφχαριστηθηκες!
 

Morfeas

ΜΟΤΟταξιδιώτης
Περιοχή
Athens-Alimos
Όνομα
Δημήτρης Κατσούλας
Μοτό
BMW R1200 GSA
Triumph scrambler 900
το καλοκαίρι είχα κανονίσει να βρίσκομαι σε εκείνα τα μέρη αλλά 4 μέρες πριν φύγω έγινε το μπάχαλο στην Τουρκία και .........πήγα Βαλκάνια..
Όμορφες εικόνες που δείχνουν ότι το καταφχαριστηθηκες!
Κάπως έτσι έπραξα και εγώ το καλοκαίρι και βρέθηκα στην Βοσνία....δεν με χάλασε :)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Κάπως έτσι έπραξα και εγώ το καλοκαίρι και βρέθηκα στην Βοσνία....δεν με χάλασε :)
Και Μαυροβούνιο...... ;)



Σιγά μη σε χάλαγε!!!:D

:friendship::friendship::friendship:
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Βλέποντας τις φωτογραφίες, μου δημιουργήθηκε έντονα η ανάγκη να καβαλήσω την χοντρή και να φύγωωω...
...αμέσως όμως θυμήθηκα ότι αύριο έχω να πάω στο μαγαζί... #@&!$@... γμτ!!!
 

Morfeas

ΜΟΤΟταξιδιώτης
Περιοχή
Athens-Alimos
Όνομα
Δημήτρης Κατσούλας
Μοτό
BMW R1200 GSA
Triumph scrambler 900
Οι φωτο.... Χμ οι περισσότερες ειναι απο το κινητό...πέρα αυτών με το λογότυπο . γμτ δεν χω βρει ακομα τον χρονο να ασχοληθώ με αυτες... :-(
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Παρα πολυ ωραιος και μου δινεις εναυσμα να πανω νοτιοανατολικα της Καππαδοκιας στο ορος Νεμρουτ και να γυρισω απο Αδανα, αλλα ελα που θελω να παω και Ποντο απο Καππαδοκια και να γυρισω απο Πολη :rolleyes:

Μετα απο δυο επισκεψεις στην Ανατολια, ανυπομονω να παω ακομη ανατολικοτερα και το ταξιδιωτικο σου ειναι πολυτιμο, ευχαριστω! :ok: :friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Morfeas

ΜΟΤΟταξιδιώτης
Περιοχή
Athens-Alimos
Όνομα
Δημήτρης Κατσούλας
Μοτό
BMW R1200 GSA
Triumph scrambler 900
Παρα πολυ ωραιος και μου δινεις εναυσμα να πανω νοτιοανατολικα της Καππαδοκιας στο ορος Νεμρουτ και να γυρισω απο Αδανα, αλλα ελα που θελω να παω και Ποντο απο Καππαδοκια και να γυρισω απο Πολη :rolleyes:

Μετα απο δυο επισκεψεις στην Ανατολια, ανυπομονω να παω ακομη ανατολικοτερα και το ταξιδιωτικο σου ειναι πολυτιμο, ευχαριστω! :ok: :friendship:
Γιώργη είναι σίγουρο πως όπου και να πάς στην γειτονική χώρα θα ικανοποιηθείς. ο Πόντος είναι ένα κομμάτι που θα σε προκαλέσει συναισθηματικά και οπτικά. Τα καταπράσινα βουνά, τα μικρά χωριά , οι φιλόξενοι άνθρωποι αλλά και η "φιλόξενη θάλασσα" ( Εύξεινος πόντος) θα σε συναρπάσουν. Από την άλλη ο νότος έχει πιο αραβικό άρωμα , χέρσα τοπία πανύψηλα και άνυδρα βουνά....είναι πιο άγριος ρε παιδί μου...
Νομίζω πως πρέπει να επενδύσεις προς τα βόρεια για να γνωρίσεις κομμάτια ιστορικά , όπως η Παναγία Σουμελά, η Αμάσεια , η Σαφράνπολη , η Σινώπη κλπ....
ΑΝ χρειαστείς οποιαδήποτε πληροφορία.....σφύρα!
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Nemrut Dagi, το κουρδικο βουνο ή βουνο των θεων.Πανεμορφο στις κουρδικες περιοχες.Δυο φορες το εχω δει την πρωτη το ΄99 στο δρομο για τον Λιβανο,την χρονια που επιασαν τον Οτσαλαν,εκει να δεις οταν ελεγα οτι ειμαι Ελληνας.Την δευτερη φορα στο δρομο για Συρια :friend:,τοσο πολυ μου αρεσε την πρωτη φορα,που ηθελα να ξαναπερασω απο εκει.Αξεχαστη θα μου μεινει η αναβαση ,μια ωρα εκανα αλλα η αποζημιωση οταν φτασεις στην κορυφη ανεκτιμητη!
Και σαλλα Δημητρη :friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
θυμιζεις εικονες κ γραφες απο ''Το αστερι του βορρα'' του Φιλλιπ Πουλμαν οπου..ο καθε ηρωας του εργου ειχε κ το δικο του δαιμονιο να τον συντροφευει...
βεβαια εσυ καταφερες να απαλαγεις απο δυατα ενω εκεινοι οχι,ισως κ να μην το ηθελαν τελικα οπως εσυ...
σημασια ομως εχει οτι ολη αυτη η προσπαθεια εδωσε ενα υπεροχο ταξιδι κ σ'αυτους μα κ σε σενα.

εμεις,εδω θεατες/αναγνωστες σ'ενα εξισου διαφορετικο ταξιδιωτικο ''εργο''!
:friendship:
 

Morfeas

ΜΟΤΟταξιδιώτης
Περιοχή
Athens-Alimos
Όνομα
Δημήτρης Κατσούλας
Μοτό
BMW R1200 GSA
Triumph scrambler 900
όλοι από ένα "όνειρο" ξεκινήσαμε Φίλος!Και όπως έχει πει και κύριος Ντίσνεϊ "Αν μπορείς να το ονειρευτείς, μπορείς να το κάνεις"
Εύχομαι λοιπόν να εκπληρώσεις κάθε...ονειρεμένη ταξιδιωτική σου επιθυμία όπως και σε όλους όσους ονειρευόμαστε τον επόμενο προορισμό!
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
θυμιζεις εικονες κ γραφες απο ''Το αστερι του βορρα'' του Φιλλιπ Πουλμαν οπου..ο καθε ηρωας του εργου ειχε κ το δικο του δαιμονιο να τον συντροφευει...
βεβαια εσυ καταφερες να απαλαγεις απο δυατα ενω εκεινοι οχι,ισως κ να μην το ηθελαν τελικα οπως εσυ...
σημασια ομως εχει οτι ολη αυτη η προσπαθεια εδωσε ενα υπεροχο ταξιδι κ σ'αυτους μα κ σε σενα.

εμεις,εδω θεατες/αναγνωστες σ'ενα εξισου διαφορετικο ταξιδιωτικο ''εργο''!
:friendship:
Καταπληκτική η τριλογία αυτή... Σε αυτή οι άνθρωποι ΔΕΝ ήθελαν να αποκοπούν από το ζώο (δαιμόνιο) που είχε ο κάθε ένας . Θα έχαναν το άλλο τους μισό , το έκαναν σε κάποια παιδιά με το ζόρι...:friendship:


Ωραίο ταξίδι με πανέμορφες εικόνες , μου θύμισες πολλά σημεία και στιγμές από ένα παρόμοιο που είχα κάνει το 2005 . Όπως για παράδειγμα όταν είδα τους τάφους στη Μύρα μου ήρθε στο μυαλό το χρώμα του νερού μέσα στις καλαμιές (είναι μοναδικό) και τα λασπόλουτρα μετά , εκεί που σε άφηνε η βάρκα...
Πάντα τέτοια και πάντα όρθιος...

:ok::ok:
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
Να σαι καλα φιλε μου και να ταξιδευεις για να ερχομαστε και εμεις μαζι σου τσαρκες...ειτε μακρινες ειτε κοντινες...αυτα τα ταξιδια τα χρειαζομαστε οσο τιποτα αλλο...
 
Top Bottom