Ευχαριστώ για την αποδοχή

Γιωργος cbf

Μέλος
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Honda cbf600 '10
Γειά σε όλους. Έκανε εγγραφή ως λάτρης μηχανής και ταξιδιών και αν μπορείτε να με βοηθήσετε στο πρόβλημά μου.
Είμαι κάτοχος ενός Honda cbf600 μοντέλο του '10.
Πριν από 10 μέρες το μηχανάκι μου άρχισε το ρεταρισμα με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ανεβάσει στροφές πάνω από 2000.
Την πήγα συνεργείο και ο μηχανικός μου είπε μετά από μία μέρα ότι είναι η τρόμπα βενζίνης. Η τιμή καινουργιας από την Honda είναι απαγορευτικη για την αξία της μοτοσυκλέτας και έτσι μου είπε ότι θα ψάξει να βρει κάτι σε ιμιτασιον και να μην βάλω μεταχειρισμενη από άλλο γιατί μπορεί να ξαναχαλασει. Παράλληλα έψαξα και εγώ και επειδή πέρασαν αρκετές μέρες χωρίς να με πάρει επικοινωνησα μαζί του και μου είπε ότι δεν έχει βρει ακόμα και ότι πειρε μία με τον αριθμό πλαισίου της μηχανής που τελικά δεν ταίριαζε και μπορεί να μην ταιριάζουν ούτε αυτές που βρήκα. Στη φάση αυτή το έχω αφήσει πάνω του και είμαι εγκλωβισμενος σε αυτό μιας που η μηχανή είναι και το βασικό όχημα μεταφοράς για την δουλειά μου. Αν έχετε κάποια άποψη για το πρόβλημά θα με βοηθουσατε πολύ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
τι ακριβως επαθε η αντλια?
θελει φιλτρο?καηκε το μοτερακι?τι ακριβως?
 

Γιωργος cbf

Μέλος
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Honda cbf600 '10
τι ακριβως επαθε η αντλια?
θελει φιλτρο?καηκε το μοτερακι?τι ακριβως?
Το ανέβασα σε αντίστοιχο
τι ακριβως επαθε η αντλια?
θελει φιλτρο?καηκε το μοτερακι?τι ακριβως?
Ανεβασα το θεμα στην ενοτητα που μου υποδειξε ο gsmaniac
Αν ειναι να το αναλυσουμε απο εκει να μην δημιουργω προβλημα στο forum.
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Χρονια πολλα αγορινα!!!

Να ξερεις οτι εδω θα βρεις λυση.

:prft:
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Καλως ηρθες.Ειναι τρομπα η θελει αλλαγη το φιλτρακι της; Αν τελικα ειναι θεμα αντλιας εχεις λυσεις.
Βγαλε την τρομπα και δοκιμασε να την καθαρισεις. Αν δεν γινει τιποτα με αυτη ως δειγμα ψαξε και για παρομοια αυτοκινητου.
Κανε μια ερωτηση και σε αυτον.
http://www.makinaparts.com
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Καλώς όρισες
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλώς όρισες Γιώργη...!!!:ok:
 
Top Bottom