Ζαγόρι - Βάλια κάλντα - Μετέωρα - Πήλιο - Εύβοια.

2wheels nomad

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
XRV 750, Dt 200
1.400 χιλιόμετρα σε μία βόλτα που κάλυψε ένα πολύ μεγάλο μέρος του χάρτη το περασμένο Πάσχα.
Αναχώρηση μεγάλη παρασκευή με πολύ κίνηση στο αντίριο γνωριμία με τον νέο αυτοκινητόδρομο ( borring ) και προβλήματα στην τροφοδοσία καυσίμου μετά το καλπάκι και φτάσαμε Ζαγόρι.


Δεύτερη μέρα συνέχεια για Βάλια κάλντα με στάση στη Βοβούσα για φαγητό και ξεκούραση και μια μικρή ανυσηχία για το αν θα φτάσει η βενζίνη μέχρι τα Γρεβενά.

Κι αφού έπεσε η μάσα και μετά από μια τυχαία συνάντηση με φίλους από πάτρα η συνέχεια έχει Γρεβενά και Καλαμπάκα. Μετά από αρκετή βροχή είμαι κάτω από τα μετέωρα και η ώρα αρκετά περασμένη. Στάση για μπύρα πριν πάω να στήσω την σκηνή όπου πληροφορούμε πως το σημείο πλέον δεν είναι προσβάσιμο και αναγκαστικά διανυκτερεύω σε ένα πανέμορφο βενζινάδικο (not) αλλά με πολύ φιλικό ιδιοκτήτη η αλήθεια.


Τρίτη ημέρα κι αναχώρηση για Ζαγορά

Αναχώρηση για Γλύφα για να περάσω Εύβοια, αλλά όχι. Ξανά τροφοδοσία, καθυστέρηση και χάνω το τελευταίο F/B για Αιδιψό. Κάμποσα καντύλια και τρέχω να προλάβω το τελευταίαο από Αρκίτσα.

Αποβίβαση και νυχτερινή πλέον για Αγία Άννα οπου φτάνω μετά απο 11 ώρες από το πρωί και περήφανος για τα οπίσθιά μου.

Τέλος το ταξίδι κι επιστροφή με τρελή βροχή.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
εχεις οτι χρειαζεσαι...ενα υπεροχο τοπο,μια σωστη μοτοσυκλετα για αυτον τον τοπο κ τελος την ορεξη να τολμας οπως εσυ επιθυμεις!
παντα τετοια λοιπον!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ωραίος !!!!!!!
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
αυτά είναι γούστα!!!!! πάντα τέτοια :)
 

2wheels nomad

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
XRV 750, Dt 200
Για να βρεθουμε σε κανα καφε Γιωργη @2wheels nomad ...σαν πολυ ωραια πραματα βλεπω :friendship:
Αμε, αλλά πιο πέρα, προς το παρόν γυρίζω την Ελλάδα με το πούλμαν

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Αμε, αλλά πιο πέρα, προς το παρόν γυρίζω την Ελλάδα με το πούλμαν

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σε ποιά γωνιά βρίσκεσαι δίροδε νομάδα?
 
Top Bottom