Ζαντες απο CAPONORD σε 990 ADV -ΣΟΣ

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
τις βρηκα.
ο γιωργης μου ειπε,οτι στο αμερικανικο,παιζει η πατεντα.
ειναι κομπλε,οποτε αυτες για ασφαλτο και οι μαμα για χωμα.
ειναι κοπλε-κεντρα,στεφανια,δισκοφρενα.
ΣΟΣ λοιπον.κανα link παιζει?τη πατεντα θελουν.
το εβαλα ξεχωριστα το θεμα,λογω του επειγοντος.
οι διαχειριστες αμα ειναι το βαζουν στο link με τις μοντες.
sos λεμε...........τα φωτα σας
 

Siaperas

a.k.a faraway
Περιοχή
Άρτα-Κέρκυρα-Αθήνα ...κτλ
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW 1200GS LC
Tuono V4 1100 Factory

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
μετρησα μπροστινες ακτινες.
32 του capo.
36 του κτμ.

το θεμα ειναι.
1.βαζουμε οπως ειναι τις ζαντες απο το απριλια?τι κανουμε με αποστασεις-αξονα?
2.θυσιαζουμε τα μαμα κεντρα και μελοντικα βρισκουμε αλλα μαμα.αν ναι τι κανουμε με τις 4 παραπανω ακτινες?
3.αγοραζουμε αλλα κεντρα,αυτο κανουν βλεπω απο εκει μερια ατλαντικου,αλλα οσα το κανουν δεν εχουν abs.

ωραιο μπλεξιμο
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Εγω παλι δεν βλεπω τι θα κερδισει καποιος σε αυτο το μηχανακι εκτος απο τα tubless βαζοντας 17, 19 μπρος πισω Και μηπως τελικα χασει κιολας λογω αλλαγης γεωμετριας;
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Εγω παλι δεν βλεπω τι θα κερδισει καποιος σε αυτο το μηχανακι εκτος απο τα tubless βαζοντας 17, 19 μπρος πισω Και μηπως τελικα χασει κιολας λογω αλλαγης γεωμετριας;
Μακαρι να βρισκαμε 21-18.
Για 2 σετ ομως παω
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Για πεστε και κανα καλο ακτινολογο,να ρωτησουμε κανα 2 πράγματα. Ποιους προτείνεται;
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Εγω παλι δεν βλεπω τι θα κερδισει καποιος σε αυτο το μηχανακι εκτος απο τα tubless βαζοντας 17, 19 μπρος πισω Και μηπως τελικα χασει κιολας λογω αλλαγης γεωμετριας;
Ιδιοκτήτες 990 ανά τον κόσμο που έχουν κάνει αυτή την μετατροπή δηλώνουν ικανοποιημένοι(εως ενθουσιασμένοι) με την βελτιωμένη συμπεριφορά στην άσφαλτο.Αντίθετα μια 17άρα μπροστά(aka supermotard) κάνει το adventure πολύ απότομο εως και επικίνδυνο(πάντα με τα γραφόμενα κατόχων)
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Ιδιοκτήτες 990 ανά τον κόσμο που έχουν κάνει αυτή την μετατροπή δηλώνουν ικανοποιημένοι(εως ενθουσιασμένοι) με την βελτιωμένη συμπεριφορά στην άσφαλτο.Αντίθετα μια 17άρα μπροστά(aka supermotard) κάνει το adventure πολύ απότομο εως και επικίνδυνο(πάντα με τα γραφόμενα κατόχων)
τα ιδια εχω διαβασει και εγω.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ιδιοκτήτες 990 ανά τον κόσμο που έχουν κάνει αυτή την μετατροπή δηλώνουν ικανοποιημένοι(εως ενθουσιασμένοι) με την βελτιωμένη συμπεριφορά στην άσφαλτο.Αντίθετα μια 17άρα μπροστά(aka supermotard) κάνει το adventure πολύ απότομο εως και επικίνδυνο(πάντα με τα γραφόμενα κατόχων)
τα ιδια εχω διαβασει και εγω.
Εγω απορια απλως εξεφρασα
Τα αγγλικα μου εξαλλου δεν ειναι καλα και δυσκολευομαι να διαβασω τις ανα τον κοσμο γνωμες για την μετατροπη Ποσο μαλλον που δεν με αφορα και αμεσα
Πιθανον λοιπον και να ειναι πραγματι μια καλη μετατροπη για κινηση στην ασφαλτο
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Για κίνηση στην άσφαλτο υπάρχει το SM. ;)



Να πάρει κάποιος Adventure και να του βάλει 19'' δεν βγάζει και πολύ νόημα. ΚαΤ'εΜέ είναι πανάσχημο... Αλλά γούστα είν'αυτά... Και εδώ δεν είμαστε απόλυτοι! ;)
Πχ, κι εμένα ανέκαθεν μου άρεσαν οι μελαχρινές αλλά τα έχω με ξανθιά! :D
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Είναι και ένας καλός στην οδό λασκαρεως στα εξαρχεια πριν βγεις αλεξανδρας... Τηλ και τετοια δεν εχω...
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
τζιφος η δουλεια:UH:.θελει αλλα κεντρα,εξτρα.
δεν ταιριαζει το πλεξιμο,παροτι ειναι ο ιδιος αριθμος ακτινων στο μαμα κεντρα και ουτε του caponord οπως ειναι.γι αυτο οι αμερικανοι βαζουν αλλα κεντρα.
μενουμε οπως ειμαστε λοιπον-κατηγορια κατσικι:D
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
ο τυπος εχει αλλαξει μπρος πισω ζαντες (μαλλον με capo)... καντε του κανα τηλ για να σας λυσει τις αποριες απο πρωτο χερι... μπορει και να τις πουλαει τις δευτερες ζαντες αφου πουλαει την μηχανη...

http://www.car.gr/8396186-ktm-950-lc8-adventure

τυχαια τον βρηκα στο car.. δεν το ξερω και δεν προσπαθω να πασσαρω τις ζαντες σε κανεναν.. αν θεωρηθει διαφημιση ας σβηστει!
 
Top Bottom