Θέλω Μπότα

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Παρε οτι πιο χοντροκομμενο κ ακαμπτο μπορεις και μην κοιτας την ανεση,εγω παρολο που εχω χοντρες μοτοκρος ακαμπτες (tech 7)προχτες το γυρισα κ το εσπασα,οταν στο νοσοκομειο ειδαν τις μποτες δεν το πιστευαν.Αν ειχα οτιδηποτε αλλο θα το ειχα αφησει το ποδι στο βουνο
Περαστικά γρήγορα και απο μένα!
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Άλλο εννοούσα....που χτύπησε το ποδάρι και έσπασε?
Πρεπει να μαγκωσε η φτερνα στο σκελετο της μηχανης ,το εμπρος της μποτας βρηκε κοντρα σε βραχο και με την κινηση προς τα μπρος(ηταν κατηφορικο)μου γυρισε το ποδι στον αστραγαλο(η πατουσα κοιταγε πισω),με αποτελεσμα να μου ανοιξει την κνημη.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Πρεπει να μαγκωσε η φτερνα στο σκελετο της μηχανης ,το εμπρος της μποτας βρηκε κοντρα σε βραχο και με την κινηση προς τα μπρος(ηταν κατηφορικο)μου γυρισε το ποδι στον αστραγαλο(η πατουσα κοιταγε πισω),με αποτελεσμα να μου ανοιξει την κνημη.
Και τι γίνεται τώρα με την αποκατάσταση; Έγινε επέμβαση;
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Και τι γίνεται τώρα με την αποκατάσταση; Έγινε επέμβαση;
Χωρις επεμβαση,γυρισε η πατουσα στην θεση της (χωρις νυστερι)και το κοκκαλο που ανοιξε ειναι στην θεση του παλι(ετσι δειχνουν οι ακτινες)κολοφαρδος μεσ την ατυχια μου ,νιντζα κ ο γιατρος ???.Τωρα 2-2.5 μηνες ακινησια μου ειπε,αλλα πιστευω ειναι λιγο υπερβολικος,οπως ολοι οι γιατροι αλωστε.Ξερω απο αλλα χτυπηματα(ειχα αρκετα)οτι η ακινησια δεν πρεπει να υπερβαινει τις 15μερες(το πολυ)αλλιως μπορει να χρειαστεις πολλους μηνες φυσιοθεραπειες.Πστευω (κ ελπιζω )να ειμαι στο 100% πριν τα Χριστουγεννα.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Δημήτρη σιδερένιος
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πρεπει να μαγκωσε η φτερνα στο σκελετο της μηχανης ,το εμπρος της μποτας βρηκε κοντρα σε βραχο και με την κινηση προς τα μπρος(ηταν κατηφορικο)μου γυρισε το ποδι στον αστραγαλο(η πατουσα κοιταγε πισω),με αποτελεσμα να μου ανοιξει την κνημη.
Θρίλερ .....περαστικά ρε Μήτσο
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Χωρις επεμβαση,γυρισε η πατουσα στην θεση της (χωρις νυστερι)και το κοκκαλο που ανοιξε ειναι στην θεση του παλι(ετσι δειχνουν οι ακτινες)κολοφαρδος μεσ την ατυχια μου ,νιντζα κ ο γιατρος ???.Τωρα 2-2.5 μηνες ακινησια μου ειπε,αλλα πιστευω ειναι λιγο υπερβολικος,οπως ολοι οι γιατροι αλωστε.Ξερω απο αλλα χτυπηματα(ειχα αρκετα)οτι η ακινησια δεν πρεπει να υπερβαινει τις 15μερες(το πολυ)αλλιως μπορει να χρειαστεις πολλους μηνες φυσιοθεραπειες.Πστευω (κ ελπιζω )να ειμαι στο 100% πριν τα Χριστουγεννα.
Τι σενάριο ήταν αυτό ργμτ.κ εγώ tech7 φοράω κ είναι θηρία αλλά να που...
Περαστικά φίλε και γρήγορα πάλι μαζί μας.ακολουθα τις εντολές κατά γράμμα γιατί δεν είσαι κ στη πρώτη νιότη να κολλήσουν όλα γρήγορα.το θέμα είναι να δέσει καλά κ μετά κάνεις κ φυσικοθεραπεια κ ασκήσεις.Με μπότα φθηνιαρικη θα είχε φτάσει η πατούσα στο σβέρκο μαλλον
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Με μπότα φθηνιαρικη θα είχε φτάσει η πατούσα στο σβέρκο μαλλον
Εγώ έχω καταλάβει ότι έγινε "περιστροφή" του κάτω μέρος του ποδιού. Οποιαδήποτε μπότα και να είχε, την περιστροφή δεν θα την γλυτωνε, είτε σκληρές πολύ είτε λιγότερο!!!!
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Εγώ έχω καταλάβει ότι έγινε "περιστροφή" του κάτω μέρος του ποδιού. Οποιαδήποτε μπότα και να είχε, την περιστροφή δεν θα την γλυτωνε, είτε σκληρές πολύ είτε λιγότερο!!!!
Δεν ξερω,αλλα ο γιατρος κοιταζε την μποτα(την πηρε στα χερια του κ την περιεργαζοταν) και ειπε πως αν δεν την ειχα μπορει το ποδι νατανε ακομη στο βουνο
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
ρε δεν σε φοβαμαι καθολου....
εχεις γλυτωσει απο τον χαρο μια φορα ....
αλλα τωρα που σχεδον εξηνταρισες σε γουσταρω ακομη πιο πολυ γιατι περνας δευτερη νιοτη....
κοκκαλα ειναι ... θα φτιαξουν....

αυτο που με στεναχωρει ειναι οτι σε περιμενα για σουβλακια και μπυρα ....
και τωρα πρεπει να περιμενω μεχρι τα χριστουγεννα για γαλοπουλα και μπυρα...

μου αλλαζεις το προγραμμα και θυμωνω...
θα ΄ρθω στο χωριο να τα φαμε σπιτι....
κερνας εεεε ??? να το ξερεις....:mooning::p

περαστικα Μητσε KORAX ....:friendship::friendship::friendship:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Παρε οτι πιο χοντροκομμενο κ ακαμπτο μπορεις και μην κοιτας την ανεση,εγω παρολο που εχω χοντρες μοτοκρος ακαμπτες (tech 7)προχτες το γυρισα κ το εσπασα,οταν στο νοσοκομειο ειδαν τις μποτες δεν το πιστευαν.Αν ειχα οτιδηποτε αλλο θα το ειχα αφησει το ποδι στο βουνο
Περαστικα Δημητρη, συντομα καλα.
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Φιλε περαστικα μας!!!!(απο εναν ομοιοπαθη αλλα στο χερι).

Με το tenere η με το ΚΤΜ επεσες?
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Παρε οτι πιο χοντροκομμενο κ ακαμπτο μπορεις και μην κοιτας την ανεση,εγω παρολο που εχω χοντρες μοτοκρος ακαμπτες (tech 7)προχτες το γυρισα κ το εσπασα,οταν στο νοσοκομειο ειδαν τις μποτες δεν το πιστευαν.Αν ειχα οτιδηποτε αλλο θα το ειχα αφησει το ποδι στο βουνο
Περαστικά και γρήγορη ανάρρωση να έχεις.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Μήτσαρε περαστικα και ευχομαι συντομα παλι ετοιμοπολεμος! :ok: Και μην αγνοεις τις συμβουλες του Νιντζα, αλλα επισης εσυ αισθανσου τι σε "συμβουλευει" το ποδι σου ;)
 

Siou

Μέλος
Περιοχή
Περιστερι
Όνομα
XΡΗΣΤΟΣ
Μοτό
ΝΧ 650
Περαστικά , άλλη μια απόδειξη ότι ο εξοπλισμός σώζει, δώσε χρόνο στην αποκατάσταση τόσο στο θέμα οστού και άρθρωσης αλλά κυρίως στους συνδέσμους, αν έχουν χαλαρώσει θέλει άσκηση.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
ΠΗΡΑ ΜΠΟΤΑ!!!

Revit expedition goretex

Σούπερ άνετες. Εξαιρετική προστασία - ελπίζω αχρείαστες να είναι.
Θα θέλουν λίγη συνήθεια με το trident αλλά στατικά καθόλου απαγορευτικό δε μου φάνηκε, σε αντίθεση με άλλες που είχα δοκιμάσει.

Με υγεία μου ❤


 
Top Bottom