ΚΤΜ 950/990 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Άψογη δουλειά. Μετά από αρκετή έρευνα και για διευκόλυνση όλων παραθέτω ότι ταιριάζει η καρβουνοθήκη από suzuki gsxr 1300 (04-14) και με πολύ μικρό κόστος.
Σε ευχαριστώ, μακάρι να το ήξερα τότε :D
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Η γυναίκα λέει ότι αν θέλω καρβουνακια για να το κάνω κηδεία, έχει για το λιβανιστήρι
Welcome to the club, dawg!




Στάλθηκε από το ASUS_AI2302 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Καλησπέρα!Τελικα ήθελε όντως σήκωμα το μπροστά μέρος της μηχανής και λύθηκα το πρόβλημα με την θερμοκρασία στο smt ευτυχώς!ευχαριστω πολύ για την βοήθεια!
Όταν κατι "σηκώνεται", πάντα δουλεύει σωστά!!! :ha
 

Xorikos

Μέλος
Όνομα
Xorikos
Μοτό
Ktm adventure 950
Καλησπέρα παιδιά χρόνια πολλά,χθες βγήκα βόλτα μετά από καιρό και στην επιστροφή το μηχανάκι έκανε μικρό κοψίματα με σταθερό γκάζι,σαν να κοβόταν ακαριαία η παροχή ρεύματος,μου έκανε το ίσιο εξίσου πριν καιρό που συνοδευόταν από τρέλα σκασίματα στην εξάτμιση και ήταν από κάτι διαβρωμένες επαφές πάνω στην μίζα αν θυμάμαι καλά,μήπως είναι κανένας άλλος παθών και γνωρίζει;adventure 950 2005 το μηχανάκι!
 

Lefterakis

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
Tiger 1050
Καλησπέρα και κλασικά πρόβλημα κτμ,εδώ και 2 μήνες μου έχει χαλάσει σε δυο μπαταρίες τα στοιχεία τους.Σημερα ήταν η Τρίτη φορά!επισης κάθε φορά που το κάνει γίνεται το εξής παράδοξο κάνει το κοντέρ συνέχεια σαν να κάνει τσεκ όλη την ώρα.τι μπορεί να είναι;πηνια πως μετράω και τι πρέπει να δείξει η αντίσταση και τι πρέπει να δείξει ο ανορθωτής;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλησπέρα παιδιά χρόνια πολλά,χθες βγήκα βόλτα μετά από καιρό και στην επιστροφή το μηχανάκι έκανε μικρό κοψίματα με σταθερό γκάζι,σαν να κοβόταν ακαριαία η παροχή ρεύματος,μου έκανε το ίσιο εξίσου πριν καιρό που συνοδευόταν από τρέλα σκασίματα στην εξάτμιση και ήταν από κάτι διαβρωμένες επαφές πάνω στην μίζα αν θυμάμαι καλά,μήπως είναι κανένας άλλος παθών και γνωρίζει;adventure 950 2005 το μηχανάκι!
Καλησπέρα.
Τρόμπα βενζίνης έχεις ελέγξει?
Τις πλατίνες εννοώ.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Υπαρχει κάποιος aftermarket η καλύτερος ανορθωτής;
Sindengen FH020AA
Υπάρχουν πολλοί στο eBay.
Θα χρειαστεί να κάνεις τροποποίηση στην φίσα.
 
Top Bottom