Κατασκευή σχάρας αλουμινίου για KTM 950/990 Adventure

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
ΑΧΧΑΧΑΧΑ @freco! Στολίδια για δέντρο έφτιαξε; :D
Μαύρο ρε! Απλό διακριτικό! Άντε θυσιάζω και το απλό τιτάνιο (γι' αυτούς που δεν έχουν γούστο)... Αν βγαίνει χρονικά, θα θελα και γω μία μέχρι 7 Ιουλίου (φεύγω διακοπές και θέλω να φορτώσω) αλλά νταξ, δεν χάθηκε και ο κόσμος! Τόσο καιρό κάνουμε πατέντες στην μικρή...
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700

Αυτή ειναι η σχάρα μας σατιναρισμενη... Περιμένει να διαλέξουμε χρωμα να την στείλει για βάψιμο... Α υπάρχει και το μαυρο σαγρέ που ειναι κατι αντίστοιχο με το Gris τιτάνιο...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Αυτή ειναι η σχάρα μας σατιναρισμενη... Περιμένει να διαλέξουμε χρωμα να την στείλει για βάψιμο... Α υπάρχει και το μαυρο σαγρέ που ειναι κατι αντίστοιχο με το Gris τιτάνιο...
Μπορείς να μάθεις με τι μηχάνημα την έκοψε;Γιατί αν είναι με lazer ο εδώ μάστορας είναι για σφαλιάρες...
Οσο για το βάψιμο και άβαφτη μια χαρά είναι.
Ωραία δουλειά πάντως:ok:
 

virus

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
αδιευκρινιστο
Μπορείς να μάθεις με τι μηχάνημα την έκοψε;Γιατί αν είναι με lazer ο εδώ μάστορας είναι για σφαλιάρες...
τωρα που το ανεφερες και κοιτωντας το δικο σου κομματι υποψιαζομαι οτι σου εκανε υδροκοπη κι οχι laser;)

θυμηθηκα κατι δειγματα υδροκοπης που εχω και εχουν περιπου την ιδια υφη στο κοψιμο.
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Θα με ενδιεφερε αρκετα η σχαρα προκειμενου να την βαλω σαν προεκταση στην δικη μου βαση ωστε να βάζω ανετα πανω τον σακο μου και να μην προεξεχει...Επειδη δεν την θελω για ktm ομως δεν θα ηθελα τρυπες με σκοπο να τις ανοιξω εγω απλα δεν ξερω μηπως οι τρυπες που εχει η βαση μου πεσουν πανω στα κενα στα κενα της σχαρας.Σε καποια επερχομενη συναντηση για καφε θα ηταν ευκολο να εχουμε μαζι μια σαν δειγμα να την ακουμπησουμε πανω οσοι δεν εχουμε ktm να δουμε πως καθετε;
Να και η σχαρα που εχω στην μηχανη:


Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Θα με ενδιεφερε αρκετα η σχαρα προκειμενου να την βαλω σαν προεκταση στην δικη μου βαση ωστε να βάζω ανετα πανω τον σακο μου και να μην προεξεχει...Επειδη δεν την θελω για ktm ομως δεν θα ηθελα τρυπες με σκοπο να τις ανοιξω εγω απλα δεν ξερω μηπως οι τρυπες που εχει η βαση μου πεσουν πανω στα κενα στα κενα της σχαρας.Σε καποια επερχομενη συναντηση για καφε θα ηταν ευκολο να εχουμε μαζι μια σαν δειγμα να την ακουμπησουμε πανω οσοι δεν εχουμε ktm να δουμε πως καθετε;
Να και η σχαρα που εχω στην μηχανη:


Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν θες μέτρα τις αποστάσεις απο τις τρύπες στη δική σου σχάρα οριζοντίως και καθέτως (φτιάξε ενα σχέδιο σε ενα χαρτί και γράψε τις αποστάσεις) για να τις βάλω πάνω στο πατρόν ή στην δική μου σχάρα για να σου πω αν και πως μπορει να μπεί.:ok:
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
λοιπον αυριο-μεθαυριο θα εχω στα χερια μου την σχαρα... αν μου κανει με τις τρυπες το προχωραμε... η σχαρα που θα μου στειλει θα ειναι ενα ασημι οσο πιο κοντα στο μαμισιο γινεται (πολυ ομορφο κατ εμε)..
 

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
Πολύ καλή φαίνεται! Αν την πάρεις και τη δοκιμάσεις στείλε μια φώτο "φορεμένη" ώστε να δούμε το αποτέλεσμα...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πολύ καλή φαίνεται! Αν την πάρεις και τη δοκιμάσεις στείλε μια φώτο "φορεμένη" ώστε να δούμε το αποτέλεσμα...
Ποστ #28
Ποστ #36
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
οκ εννοειται... τωρα μετρησα και τις βιδες και του εστειλα τις μετρησεις...
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
ΝΧ970002303GR ελτα

Εχει φτασει αθηνα απ οτι ειδα... λογικα δευτερα θα ειναι σπιτι μου.... ερχονται φωτο!!!
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
οι τρυπες ταιριαζουν! οποτε ξεκιναω παραγγελία... ειμαστε 6 (lmb990, freco, tsiou, virus, antreas990, stavrouliasp)+ οι 2 δικοι μου ( τους εχω στειλει φωτο και θα μου απαντησουν ναι η οχι οταν τις δουνε) συνολο 8.. οταν μου απαντησουν του στελνω..

παντως πολυ ωραιο χρωμα... τον ειχα ρωτησει και μου ειχε πει οτι δεν υπαρχει προβλημα με τα χρωμα αμα καποιοι θελουν μαυρο και καποιοι ασημι θα το κανει ετσι.. δεν ειναι κοπος..

αφου ειμαστε κατω απο 10 ατομα η τιμη θα ειναι 40..
οποιος το μετανιωσε τελικα ας ενημερωσει εγκαιρως..
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Ελα απ το μαγαζι να την δω..μρτα τις 3,30 θα μαι κει..ωραια φαινεται..
οπως θα πηγαινω για δουλεια θα περασω... εκτος αν με εχει παρει ο παντελης να του την δωσω που την χρειαζεται!!

θα μπεις να γινουμε 9?????? χαχαχαχα
 
Top Bottom