Κατασκευή σχάρας αλουμινίου για KTM 950/990 Adventure

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Με μιά πρόχειρη μέτρηση που έκανα στον Τενεκέ μου ,οι πίσω βίδες στήριξης ,μάλλον θα πέφτουν πάνω σε κενά.

Tην λύση όμως την δίνουν (σχεδόν) πάντα τα μαθηματικά.
9 Χ 40 = 360
10 Χ 35 = 350

10 παράγγειλε Λάμπρο (η 10η κανονικά με τις τρύπες για ΚΤΜ) και σας περισεύουν ήδη 10 € απο την παραγγελία/κόστος των 9. ;)

Μόλις τις παραλάβεις ,θα πάρω την 10η ζωντανή στα χέρια μου ,κ αν μπορεί να μπεί στον Τενεκέ ,στην πληρώνω κ την παίρνω.
Αν όχι ,όλο κ κάποιος με ΚΤΜ θα την πάρει λίαν συντόμως.

Και κατόπιν ,τα ταληράκια θα επιστραφούν στους συμμετέχοντες σε κάποιον καφέ. :ok:
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Και τι να κάνω ρε Κώστα;; Να τρέχω να παραδώσω τις βάσεις και οοοταν θα θέλει κάποιος την 10η να ξανατρέχω να βρω τους υπόλοιπους 9 να τους δίνω απο ένα 5€ πιςω...

Ένταξη για 5€ δεν χάλασε ο κόσμος... Τι την πάρουμε 35 τι 40... Τώρα αν θελήσει και άλλος βάση μέχρι Δευτέρα που θα ξεκινήσει να τις φτιάχνει ναι θα τις πάρουμε 35 και οταν έρθουν οι βάσεις θα δίνω και ρέστα απο 5 στον καθένα...
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Λάμπρο ,πολύ απλό είναι το θέμα.

Με 360 € >>> μπορείτε να πάρετε 9 σχαρες.
Ενώ
Με 350 € >>> μπορείτε να πάρετε 10 σχάρες.

Η Κοινή λογική φωνάζει: ΠΑΡΕ 10 !!!
(αν δεν ξέρεις τι να κάνεις μετά το 10ρικο κ την μιά σχάρα ,κάντα μου δώρο κ τα δυό ,αφού έτσι κι αλλιώς ,με την παραγγελιά των 9 ,ΔΕΝ θα υπήρχαν) :rolleyes:
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Το δεκάρικο και την σχάρα πρέπει να τα γυρίσω ρέστα σε 9 άτομα μετα...

Ειναι η πρώτη φορά που ανέλαβα ομαδική παραγγελεια και γενικά δεν θελω να βγάλω κατι τσέπη απο την παραγγελεια... Εγώ το έκανα για μένα και είπα μηπως βολέψω και όσους άλλους θέλουν...
 

freco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χίος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tracer 9
Θέλω να ευχαρηστήσω και δημόσια τον Λάμπρο για την πρωτοβουλία και το όλο τρέξιμο της διαδικασίας. Εξυπηρετικότατος, άμεσος, φιλικότατος και βοήθησε αφάνταστα ώστε να καταφέρουμε να βρεθούμε, μιας και το δικό μου πρόγραμμα λόγω παιδιών και πολλών ωρών δουλειάς είναι αρκετά σφιχτό.

Προσωπικά είτε 5 είτε 10 είτε 100 είμαστε θα έδινα πολύ περισσότερα για να πάρω μια τέτοια σχάρα.
Ας μην κάνουμε ταμία τον Λάμπρο.

Πρόταση μου, αν τελικά γίνουμε 10, να κρατήσει τη διαφορά των 5 ευρώ ο Λάμπρος σαν να του κάνουμε δώρο τη δική του μιας και ήταν ο εμπνευστής και υλοποιητής του συγκεκριμμένου project.
Αν δεν γίνουμε τελικά ας πάραγγείλει 10 και να τη δώσουμε στον "πονηρό" γατούλη για το επερχόμενο ΚΤΜ που θα πάρει και να μας κάνει έκπτωση στο επόμενο σέρβις :) Χαχαχαχαχα
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Καλα οταν παραλαβουμε θα στην στειλω εγω!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Εγω αλλη μια θελω άβαφη όμως αν γίνεται :)
Oρίστε...γίνατε 10. :ok:

Ειδες που στα'λεγα Λάμπρο...ρε ποιές 9...πάρε 10 λέμε. :D



ΥΓ: ΜΠΡΑΒΟ κι απο μένα για την πρωτοβουλία και το όλο τρέξιμο του φίλου Λάμπρου.
 

virus

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
αδιευκρινιστο
Με μιά πρόχειρη μέτρηση που έκανα στον Τενεκέ μου ,οι πίσω βίδες στήριξης ,μάλλον θα πέφτουν πάνω σε κενά.

Μόλις τις παραλάβεις ,θα πάρω την 10η ζωντανή στα χέρια μου ,κ αν μπορεί να μπεί στον Τενεκέ ,στην πληρώνω κ την παίρνω.
επειδη ξερω οτι εισαι γατος μαστορας θα βρεις λυση για το θεμα των βιδων που πεφτουν στα κενα ;)

εγω παντως θα βρω λυση :p


επισης για να ξελασκαρουμε λιγο τον λαμπρο καλο θαναι να κανονισουμε εναν καφε οπως ειπες. (παλι γατος)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
επειδη ξερω οτι εισαι γατος μαστορας θα βρεις λυση για το θεμα των βιδων που πεφτουν στα κενα ;)

εγω παντως θα βρω λυση :p


επισης για να ξελασκαρουμε λιγο τον λαμπρο καλο θαναι να κανονισουμε εναν καφε οπως ειπες. (παλι γατος)
Γιάννη ,σίγουρα θα έβρισκα λύση ,αν αυτό ήταν απαραίτητο.
Αλλά ,έχω ήδη φτιάξει σχάρες παρόμοιας φιλοσοφίας κ στα δυό μου μοτόρια ,στον Τενεκέ απο τότε που το πήρα.
Δεν την χρειάζομαι δηλαδή αυτή...θα την έπαιρνα απλά για να κλείσει η 10άδα.
Απέδειξα όμως λογιστικά οτι η 10άδα είχε ήδη κλείσει με τους 9.;)

Καλοφόρετες κ Καλοφόρτωτες. :friendship:
 

golden arian

KTM junkie
Όνομα
Άρης
Μοτό
KTM SD 1290R
KTM ADV 990R
KTM EXC 250
Εάν και εφόσον είναι δυνατόν, θα ήθελα και εγώ μία σχάρα σε μαύρο χρώμα. Είμαι Αθήνα και μπορώ να κινηθώ σε οποιδήποτε σημείο εντός Αττικής προκειμένου να δώσω τα χρήματα χέρι χέρι για αποφυγή παρεξηγήσεων.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για την αναστάτωση.

Άρης.
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Ωραίος Λάμπρο;):friendship:
 
Top Bottom