Κλοπή μηχανής Καλλιθέα,Αθήνα

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Σε αυτό το σενάριο εύχομαι να έχουν τον χειρότερο δυνατό δικηγόρο εκπροσώπισης και να τον πληρώσουν αδρά!
Κανονικά το σύστημα θα έπρεπε να λειτουργεί ΑΠΟΤΡΕΠΤΙΚΑ και σε τέτοιες περιπτώσεις ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ.
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Το κακό στη χώρα μας είναι ότι πάσχουμε από δικαιοσύνη. Ότι θα τους βρούνε αργά ή γρήγορα είναι σίγουρο. Νομίζουμε οι περισσότεροι ότι θα μπούνε καμία 10ριά χρόνια μέσα και "θα σαπίσουνε" όπως λέει και το κλισέ. Αλλά η πικρή αλήθεια είναι ότι θα φάνε από λίγους μήνες μέχρι 1 χρόνο (το πολύ) κι αυτό αν έχουν αναστολή από παλιότερες καταδίκες. Αν δεν έχουν ξανά πιαστεί θα τους πούνε άλλη φορά να είναι καλά παιδιά και να μην το ξανακάνουν. Μπορεί να ακούγονται/ φαίνονται λίγο περίεργα όλα υτά αλλά δυστυχώς κάπως έτσι είναι τα πράγματα.
Έτσι...
Καλύτερα να σε πιάσουν να κλέβεις μοτοσυκλέτα, παρά να έχει λήξει το βιβλιάριο υγείας σου (για επιχειρήσεις υγειονομικού ενδιαφέροντος)...
 

NLS

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW R1200GS '07
Εγω παρόλο που ειναι συνέχεια σε κλειστό χώρο με συναγερμό και κάμερες, απο το επόμενο συμβόλαιο θα κάνω κλοπής.

Η διαφορά στο 6μηνο ειναι 55-60& για 7000€ , σε ενα ταξίδι τα γλιτώνεις μόνο απο το parking!!!

Την πάτησα μια φορά στα 16 και τα σίδερα δεν με συγκινούν όσο η ασφάλεια μου!!
55-60€;;; (το σύμβολο που έβαλες τι ήταν???)
Εγώ νομίζω η διαφορά είναι αρκετά μεγαλύτερη...
 
Top Bottom