Λευκό Μπαλκόνι μαγικός ουρανός...Παναχαϊκό!

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Απο προχθες που αντικρυσα απο το μπαλκονι μου,το Παναχαϊκο Όρος να μου χαμογελαει φορτωμενο με χιονι...κατι με στοιχειωνε...Καλα ειναι απο δω κατω αλλά δεν παμε να πουμε και ενα γεια απο κοντα;... Τα χουμε ξαναπει και αυτο το δεσιμο μοτο-χωμα και βουνο προσφερει μιας πρωτης ταξης ψυχοθεραπεια και γαληνη!Εξοδα μηδεν απολαυση μεγιστη,απλα και τοσο δυνατα!
"Τρελλοι" στην παρεα παντα παιζουν,ποσο μαλλον που μοιραζομαστε ιδια τρελλα για φυγη,κοντα ή μακρυα...η Γερμανιδα χατηρι δεν μου χαλαει ποτέ,ο Γιαπωνεζος ηθελε μια πρωτη γευση απο χωμα και Παναχαϊκο και η αναπαντεχη σημερινη λιακαδα εδωσε το προσταγμα...Αντρεα φυγαμε!

Πολυ το χιονι των προηγουμενων ημερων...χαρμα ιδεσθαι και ευκαιρια για μοτοβολτα!
Ενα κλικ ειναι...

Πηραμε το δρομο για Καταφυγιο βεβαια ηξερα-γνωστα τα μονοπατια-οτι θα φαμε πορτα...

But who cares my friend...nice...

Με ρωτουσε ο Αντρεας...εχει κι αλλο πάνω θειο;...Κι αλλο ...κι αλλο...εχμμ..τι ελεγα;..Α ναι το χαμογελο εχει κι αλλο; Κι αλλο...κι αλλο...

Καθομαι συχνα σε αυτες τις βολτες και απολαμβανω καποια περασματα που μου κανουν "κλικ"...

Ζω την εικονα και καθαριζω το μυαλο...

Και προχωραω πιο περα,εμβαθυνω στην ψυχοθεραπεια...καποιες φορες εχει δρομο,καποιες οπως σημερα ως εδω...

Ηδη τα χορευτικα της Γερμανιδας και του απειρου Γιαπωνεζου ηταν πολλα και διασκεδαστικα και θελαμε να μεινουμε εκει στην διασκεδαση κι οχι να μάς περασει απο πανω η ανοησια...

Γιατι τα ξερεις κι εσυ που πατας χωματα,η τυχη βοηθα τους τολμηρους...οχι τους ανοητους...
βεβαια ανοητος νοιωθεις οταν σου περνουν το μυαλο τετοιες εικονες απο το μπαλκονι που περπατας και χαζογελας σαν...

Α...στη συνεχεια περασαμε μια βολτα απο τις Πηγες του Γλαυκου...

Απο δω πανω ξεκινα μεγαλη ποσοτητα νερων που ξεδιψαει την Πατρα...

και ξαναροβολάμε χορευοντας για κατω...με μια μικρη δυσκολια να παρουμε το βλεμμα απο ψηλα...

Ψιλοσουρουπωνει βλεπεις και ο Ουρανος κανει τα δικα του μεγαλεία!!!

Κι ολο δενει η επισκεψη στον νευροχαλαρολόγο,πλατσουριζοντας σε ποταμακια απο λιωμενο χιονι...

Το νερο παγωμενο και φρεσκο...δοκιμαζουμε και ριχνουμε μια τελευταια ματια στις ταμπελες Παναχαϊκο-Καταφυγιο...

...ωραια ζουν εδω πανω!!!Κι εμεις ωραιοτατα πηραμε τη τζούρα μας...
πεταγομαστε πισω στη βαση μας,ενα ζεστο καφεδακι ειναι οτι θελουμε για να ξεσκονισουμε λιγο το τετραδιο...
-Τι μαθαμε σημερα;...
Αγαπημενο μερος...αγαπημενες συνηθειες.τα υπολοιπα τα αφηνω γραμμενα στο τετραδιο...

...τα λεμε :)
 

Conquistador

Μέλος
Περιοχή
Dubai
Όνομα
Mario
Μοτό
Bmw r1200gs Adventure
Να ξέρες βρε Κωστή ποσο σε χαίρομαι και ποσο σε ζηλεύω για αυτές τις ενέσεις που χτυπάς και καθαρίζεις το μυαλό! Μπράβο φιλε


Sent from my iPad using Tapatalk
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Εχεις ξεφυγει γενικοτερα!!!μπραβο και στους δυο σας!:ok:
 

DIM-BOB

Μέλος
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1200 GS ADV lc
ktm 690
Γεια σας κι απο εμενα. Ο μαθος με παρεσυρε να ξερετε.... Εγω ντε ξερει απο βουνααα.... Αντε μαθο και στην επομενη. Κι οχι αλλα ποταμια.....χαχχα. Ανδρεας..
Αντρεα τελικα αυτος ο "ΜΑΘΟ" ειναι "κακη":yew::yew::yew: επιρροη :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Αντρεα τελικα αυτος ο "ΜΑΘΟ" ειναι "κακη":yew::yew: επιρροη :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Oριστε...ο "βαρατε με κι ας κλαιω"...:roflmao:με το ζορι μενεις σπιτι σου και με καθε εκδρομη πετας τη σκουφια σου(και φορας το κρανος σου)και μιλας για κακες επιρροες...αυτο σε μαρανε....:Dπω πω πω...σοδομα και γομορα...για ετοιμαστειτε για καμμια βολτα γιατι σαπισαμε στις πολεις...:yew:
 
Top Bottom