Μουσουνίτσα....απο άσφαλτο!!!

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Έχουμε μπλέξει στα μπλόκα και μας έριξαν δαυλεια. .. για λειβαδια

advφον!!
Mιλας κιολας;...Τι να πει το ΠΛΙ που γραφει απο Τυνησια...:p
Καλη συνεχεια Κωστα και υπολοιποι :)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Έχουμε μπλέξει στα μπλόκα και μας έριξαν δαυλεια. .. για λειβαδια

advφον!!
Ρε σεις, δεν πήγατε από τον παράδρομο? 1 χλμ χωματάκι και τσουπ!!!! στο δρόμο πάλι:D
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τι την θελατε σημερα την ασφαλτινη? Δεν πηγαινατε χωματινη ..να μην ειχατε και μπλοκα...???
Μπλόκα όποιος δεν έρχεται με το ΛΟΚατζή ....;)
20:02 σπιτάκι μου και είχα πάρει και γάλα για το μικρό.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Και βέβαια, δε γίνεται να περάσουμε από εκεί, χωρίς φώτο του άρχοντα της περιοχής....!!!!!






Ο Κώστας έχει πολλές φώτο και θα καλύψει το φαγοπότι και κάποια άλλα ενδιαφέροντα σημεία, δεόντως.
Εγώ λίγες έβγαλα, κυρίως όσο έλειπε:D



ΥΓ: αρχηγού παρόντος κλπ......:p
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Έχουμε μπλέξει στα μπλόκα και μας έριξαν δαυλεια. .. για λειβαδια

advφον!!
πωωωωω!!!οταν φτασετε σφυρατε να κοιμηθουμε ησυχοι!!!
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Μπ
Φτάσαμε. .....Όλα καλα
μπραβο οδηγαρες!!ευχαριστουμε πολυ για σημερα και απο μενα κ απο τον πατερα μου κ σας περιμενουμε ξανα να παμε και κανα χωμα!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπ

μπραβο οδηγαρες!!ευχαριστουμε πολυ για σημερα και απο μενα κ απο τον πατερα μου κ σας περιμενουμε ξανα να παμε και κανα χωμα!!
Να είστε καλά γιωργη. ......ευχαριστούμε για όλα.
Ο μπαμπάς είναι σούπερ. ....
Η εντουραδα θα γίνει σύντομα στην γκιωνα, με τέτοιο πλοηγό.
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Όλα καλά, όλα όμορφα!! Πάρα πολύ ωραία διαδρομή αλλά η παρέα ειναι που κάνει όλα τα πρόσωπα να ειναι χαμογελαστά ακόμη και αν δεν "προλάβαμε" να πιούμε καφέ στο καταφύγιο ακομη κι αν κυκλώσαμε την Αμφίκλεια και την Λειβαδιά!! Ωραίο χωριό ο Αθανάσιος Διάκος- Άνω Μουσουνίτσα, φάγαμε πολύ καλά κι όσο για την θέα απο το καφέ respect!! Ευχαριστούμε για όλα!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Και 2 λόγια για την ημέρα.....
Κατ' αρχάς ευχαριστούμε τον Κώστα μας @gsmaniac για το ξεσήκωμα και την ιδέα!
Η περιοχή, αν και την έχω φάει με το κουτάλι εδώ και 25 χρόνια, είναι αστείρευτη!!! Μαγευτική! Όπως όλη ετούτη η χώρα που μας έλαχε να ζούμε. Όλη μέρα να γυρνάς, τρεις ζωές δε φτάνουν να τα δεις όλα. Να τα χορτάσεις? Με τίποτα....
Στο παρασύνθημα.....
Από Τετάρτη μια γαστρεντερίτιδα ταλαιπωρεί τη Μαίρη και τον πιτσιρικά. Μέχρι και στις 3 τα ξημερώματα, η Μαίρη παραπονιέται για το στομάχι και λέω , άστο ρε παιδί μου, πάμε το άλλο ΣΚ. Το πρωί όμως, ως δια μαγείας, όλα πέρασαν! :)
Με καθυστέρηση μιας ώρας σε σχέση με τους άλλους, την κοπάνησα με τη Μαίρη σφεντόνα για Ελευσίνα-Μάνδρα-Θήβα κλπ... Σε 1 ώρα και 15' είμαι στη διαστάυρωση του Δίστομου και βλέπω τον tracker του αδερφού μου στα Άσπρα Σπίτια. Την κοπανάω για Αράχωβα και από εκεί Δελφοί-Ιτέα από το γρήγορο δρόμο. Στα κατηφόρια των Δελφών τα 170-180 έρχονται αβίαστα και το GS χορεύει βαλς στα πέταλα και στις φουρκέτες.... Καλή άσφαλτος, φαρδύς ο δρόμος, ορατότητα, καθόλου κίνηση. Η χαρά του παιδιου :).
Βενζίνη στην Ιτέα και πιο χαλαρά τώρα, ανηφορίζω για Αγία Ευθυμία-Λιδωρίκι. 2 ωρίτσες και κάτι ψιλά και οι άλλοι 22 μόλις έχουν φτάσει. Μαζί παραγγείλαμε :D
Καφές , πλάκες, το Πλι να λέει ότι την ζηλέυω, η Γιάννα να με σπρώχνει για να δώσει φιλί στο Γιώργο... Λέλοι....:roflmao::rolleyes::wacky:
Γνωρίζουμε και νέους φίλους/φίλες, χαζεύω το 1190, το Tuono, το 1050 σε μαύρο....
Παρατηρώ και χαίρομαι με τη χαρά όλων, που μας ευλόγησε το σύμπαν κι είμαστε εδώ!
Την κάνουμε από εκεί για Αθανάσιο Διάκο. Ο Κώστας τραβάει για Άμφισσα, εντελώς αδιευκρίνιστα, κι όλοι αναρωτιώμαστε που είναι....?????
Φτάνουμε στον προορισμό και τις φώτο τις είδατε πιο πάνω...Επηξε η πλατεία στο :biker:
Ο Κώστας έρχεται λίγο αργότερα και μας βρίσκει στην ταβέρνα που έκλεισε ο @Gio_Diego_950_ADV (να 'σαι καλά Γιώργη κι ο πατέρας σου!!!) όπου γίνεται το έλα να δεις....
Σε 1ο πρόσωπο, ποτέ δεν κάνω βόλτα για το φαγητό. Όμως μια βόλτα φτάνει στο 100% , όταν πετύχεις και καλό φαγητό, με καλή εξυπηρέτηση και στη σωστή τιμή! Ό,τι και να δοκιμάσαμε ήταν υπέροχο!!!
Μετά το τσιμπούσι, χωριστήκαμε σε μικρότερα γκρουπάκια, αναλόγως υποχρεώσεων κλπ...
Κάποιοι πήγαν μέσω Λαμίας, ενώ ήθελαν να είναι στις 20:00 στην Αθήνα....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Κάποιοι πέσανε σε μπλόκα:banghead:
Εμένα ακόμα μου φωνάζει ο αγρότης στη Δαύλεια "που πάτε ρεεεεε"!!!:pointu:

Με τα πολλά, όλοι σώοι, όλοι με γεμάτες μπαταρίες και το μυαλό στα έλατα, γυρίσαμε "έσσο μας" που λένε κι οι κουμπάροι στη Μεγαλόνησο.....
Πάντα τέτοια φιλαράκια!!!!!! Να μαστε καλά!!!!!
 
Top Bottom