Παλιός στους 2 τροχούς νέος στην παρέα σας.

Akispakis

Μέλος
Όνομα
Ακης
Μοτό
Transalp 650 06'
Καλημέρα σε όλους μας!!!
Όπως λέει και ο τίτλος είμαι χρόνια στις 2 ρόδες από το 92' .
Ουσιαστικά απο το 2001 συμμετέχω στο HTC (Hellas Transalp Club) και έχω αλλάξει 4 transalp. Είμαι τεχνικός Η/Υ οπότε και κυκλοφορώ όλη μέρα κάθε μέρα με αυτήν χειμώνα καλοκαίρι. Αφορμή της εγγραφής μου είναι η αναβάθμιση που σκοπεύω να κάνω σε περισσότερα κυβικά. Και συγκεκριμένα σε Varadero. Βλέπω εδώ και μέρες ενα Varadero στον Δαβανοπουλο που έχει το αυτοκόλλητο advride επάνω και ήθελα να μάθω, αν είναι κάποιου μέλους της παρέας μας, ή όχι. Ο Δαβανόπουλος είναι μεν ένα τίμιο συνεργείο - έμπορος, αλλά αλλιώς είναι να σου πεί ο ίδιος ο αφέντης τα της μηχανής του. Και επειδή δεν με παίρνει να ξανά αλλάξω μηχανή θα ήθελα να πάρω μια αξιόπιστη, τίμια, και καθαρή.
Αν ο πρώην ιδιοκτήτης είναι μέλος και έχει διάθεση ας μου πεί δύο λόγια. Αν πάλι όχι, εδω θα είμαστε και θα τα λέμε. Καλή μου αρχή λοιπόν.
Και πάντα όρθιοι!!!!

Υ.Γ. Με κάποιους απο εδώ μέσα τα είπαμε κάποτε στον χώρο μας στα motoaerika" στην Σάμου 3.
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Καλώς ήρθες :welcome:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλώς ήρθες Άκη ...
Για να έχεις περισσότερες πιθανότητες να βρεις τον προηγούμενο ιδιοκτήτη, άνοιξε ένα θέμα στην ενότητα με τους γιαπωνεζους και κάνε μια ερώτηση στην ομάδα advride.gr στο Facebook
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Καλώς ήρθες φίλε μου στο Advride!! Να περάσεις όμορφα, με το καλό η καινούρια και μακάρι να βρεις τον ιδιοκτήτη της!!!
 

Akispakis

Μέλος
Όνομα
Ακης
Μοτό
Transalp 650 06'
Ευχαριστώ για την υποδοχή και την αποδοχή. Πήγα την είδα απο κοντά, μου άρεσε, και περιμένω τηλ. Γιατί την διεκδικεί άλλος ένας πριν απο μένα με δάνειο. Εγώ πήγα με μετρητά και ανταλλαγή την δικη μου. Survivor λέμε.
 

Akispakis

Μέλος
Όνομα
Ακης
Μοτό
Transalp 650 06'
Καλώς ήρθες Άκη, ελπίζω να τα πούμε σε καμια βόλτα γιατι με τα αερικά δεν έκατσε ποτέ.
Ααα ευχαριστω.Αύριο πρωί πάω για μεταβίβαση. Όσο για το άλλο, δυστυχώς δεν εξαρτάται μόνο απο εμένα. Θα χαρώ να βρεθώ σε κάποια απο τις μοτοβόλτες σας.
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Καλημέρα σε όλους μας!!!
Όπως λέει και ο τίτλος είμαι χρόνια στις 2 ρόδες από το 92' .
Ουσιαστικά απο το 2001 συμμετέχω στο HTC (Hellas Transalp Club) και έχω αλλάξει 4 transalp. Είμαι τεχνικός Η/Υ οπότε και κυκλοφορώ όλη μέρα κάθε μέρα με αυτήν χειμώνα καλοκαίρι. Αφορμή της εγγραφής μου είναι η αναβάθμιση που σκοπεύω να κάνω σε περισσότερα κυβικά. Και συγκεκριμένα σε Varadero. Βλέπω εδώ και μέρες ενα Varadero στον Δαβανοπουλο που έχει το αυτοκόλλητο advride επάνω και ήθελα να μάθω, αν είναι κάποιου μέλους της παρέας μας, ή όχι. Ο Δαβανόπουλος είναι μεν ένα τίμιο συνεργείο - έμπορος, αλλά αλλιώς είναι να σου πεί ο ίδιος ο αφέντης τα της μηχανής του. Και επειδή δεν με παίρνει να ξανά αλλάξω μηχανή θα ήθελα να πάρω μια αξιόπιστη, τίμια, και καθαρή.
Αν ο πρώην ιδιοκτήτης είναι μέλος και έχει διάθεση ας μου πεί δύο λόγια. Αν πάλι όχι, εδω θα είμαστε και θα τα λέμε. Καλή μου αρχή λοιπόν.
Και πάντα όρθιοι!!!!

Υ.Γ. Με κάποιους απο εδώ μέσα τα είπαμε κάποτε στον χώρο μας στα motoaerika" στην Σάμου 3.
Φιλε Ακη κατ αρχας καλως ορισες στην μεγαλη παρεα του Advride και καλη διαμονη. Το Varadero που κοιτας ειναι η δικια μου ανταλλαγη. Το ειχα στην κατοχη μου ενα χρονο περιπου και μπορω να σου πω τις αναβαθμισεις που εκανα. Πρωτα απ ολα αλλαξα τα ελλατηρια ( ελαφρως μεταχειρισμενα) και το αμορτισερ ( καινουριο) και τα δυο μαμα. Αλλαξα φρενα πισω οπως και δισκοπλακα . Επισης δισκακια συμπλεκτη γιατι ειχε ενα εντονο χτυπημα της 1ης.Επισης ρουλεμαν πισω τροχου προληπτικα. Καθ΄οτι κατοχος Varadero απο το 2005 ( ηταν το τριτο) φροντισα να παρω ενα μηχανακι με καλη προοπτικη και σχετικα λιγα χιλιομετρα. Η αλλαγες που σου ανεφερα εγιναν απο εμενα οχι οτι ηταν επιγουσα αναγκη αλλα επειδη ειμαι λιγο ( παρα πολυ:rolleyes:) ψειρας και θελω το μοτορι μου να δουλευει αψογα ! Οτι αλλο θελεις εδω ειμαι. Και παλι καλως ορισες.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλώς όρισες Άκη...!!!:ok:
 
Top Bottom