Περί ΜουΣ (Σοκολάτας) εεε ελαστικών ...

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλησπέρα ομάδα , μια ερώτηση θέλω να κάνω , σκέφτομαι να κάνω το χτ με 18 τροχό πίσω για να μπορώ να βάζω χοντρή σαμπρέλα και να πιο ωραίο τακουνατο λάστιχο ...... Η απορία μου ήταν μήπως να το έκανα με μους αλλά δεν ξέρω αντοχή , κάθε πότε θέλει αλλαγμα κλπ για να υπολογίσω το κόστος... Γραφτε από κάτω προσωπικές εμπειρίες και λοιπα


Να σημειωθεί ότι θα χρησιμοποιηθεί για τραβελ εντουρο και πχ μπορεί να κάνει πολλά χιλιόμετρα εθνική με ταχύτητα έως 120 πολύ άσφαλτο και εννοείτε πολύ χώμα!!!!!

Για πείτε......

xrv_world_explorer
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Είναι αλήθεια είναι τόσα χρόνια με καθαρόαιμα και χοντρή σαμπρέλα με το 18 Άρι τροχό ποτέ μα ποτέ δεν έμεινα από λαστιχο..... Αλλά με το παλιό χτ με το 17αρι με έχει δονήσεις έχω πάθει δύο φορές λάστιχο σε ελάχιστες βόλτες.....

xrv_world_explorer
 

tsp

Μέλος
Όνομα
Θωμάς
Μοτό
701
Τα μους δεν είναι φτιαγμένα να δουλεύουν σε ψηλες θερμοκρασίες.πχ πορεία 2-3 ώρες φορτωμένος καλοκαίρι.Θα χρειάζεται να το βγάζεις συχνά να βλέπεις την κατάσταση τους(ρωγμές και σκισιματα) και να το λιπαίνεις.
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Επίσης η αντιστοιχία τους (σε αίσθηση γιατί δεν έχουν αέρα) σε σύγκριση με σαμπρέλες δεν ξεπερνάει τα 15psi και αυτό θα μειώσει επιπλέον την μακροζωία των ελαστικών (που όταν κάνουμε μεγάλες ασφάλτινες αποστάσεις ανεβάζουμε πίεση στις σαμπρέλες).
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Ότι είπαν παραπάνω,
είναι υπέροχα για χώμα, ξεχνάς το άγχος της σαμπρέλας, δε κουβαλάς σαμπρέλα, εργαλεία κλπ για αλλαγές αλλά έχει αυξημένο κόστος (περί τα 140 ευρώ το ένα), φθείρεται πιο γρήγορα αν κάνεις χρήση ασφάλτου, δε μπορείς να πηγαίνεις με πολλά και δεν είναι για βαρύ μηχανάκι.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Κάπως έτσι το σκεφτόμουν και γω ....οποτεαν βάλω 18αρι πιστεύω θα είναι πιο αργή η συχνότητα κλαταρισματος..... Ελπίζω να χωράει η 18αρα με τακούνι στο χτ , θέλει ψάξιμο θα το δω!!!

xrv_world_explorer
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
παιδιά ποιά σαμπρελα βάζετε UHD ? γτ michelin είναι πανάκριβη για 30ε αλλάζω σαμπρέλα στο βουνό...υπάρχει vee rubber πχ ?
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
παιδιά ποιά σαμπρελα βάζετε UHD ? γτ michelin είναι πανάκριβη για 30ε αλλάζω σαμπρέλα στο βουνό...υπάρχει vee rubber πχ ?
Μόνος σου αλλάζει σαμπρέλα στο βουνό με annake wild?? Kαι 100 να είχε θα την έβαζα ..... Εγώ vrubber βάζω πάνω από 20 χρόνια

xrv_world_explorer
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
παιδιά ποιά σαμπρελα βάζετε UHD ? γτ michelin είναι πανάκριβη για 30ε αλλάζω σαμπρέλα στο βουνό...υπάρχει vee rubber πχ ?
Τελευταίες δυο φορές (πριν λίγους μήνες) έβαλα michelin στον Περιστερά (στο Μπουρνάζι) με κάνα 25άρι την μία.
 
Top Bottom